reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań

Agaa19

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Sierpień 2021
Postów
20
Dzień dobry. Jestem po stymulacji aromkiem od 3 dc. Dziś jest 12 dc i zrobiłam badania krwi. Wg wartości referencjnej mam obniżony poziom wszystkich hormonów, oprócz rosnącej prolaktyny (biorę tabletki na jej obniżenie, 2 tyg temu miałam 192). Czy ktoś miał podobne wyniki? Czy moje są złe, czy tylko tak mi się wydaje?
Screenshot_20210928_114629_com.google.android.apps.docs_edit_634768710036994.jpg
 
reklama
A w jakim celu te badania? Lh i estradiol bada się na początku cyklu. Progesteron zaś w drugiej fazie. Moim zdaniem te wyniki nic nie wnoszą.
 
Lh i estriadol robię je zawsze przed monitoringiem owulacji, wymaganie lekarza🤷🏻‍♀️ prolaktynę zrobiłam dodatkowo, żeby sprawdzić czy tabletki na obniżenie działają. A progesteron to ma Pani rację, nie mam pojęcia, po co był. Dostałam w zeszłym cyklu skierowanie na badania lh, estradiolu I progesteronu w razie, gdybym była w ciąży. Nie udało się. Od 3 dc brałam aromek, w 12-14 dc miałam podejść na monitoring. Wzięłam skierowanie, pojechałam do kliniki, zrezygnowałam z badania progesteronu, bo po co, a potem zadzwoniła do mnie pani, że rozmawiała z lekarzem i ona kazała zrobić, bo niby potrzebuje ich do czegoś 🤷🏻‍♀️ o 13:30 mam wizytę, może mnie oświeci. Albo naciągnięto mnie na badania 😁
 
A w jakim celu te badania? Lh i estradiol bada się na początku cyklu. Progesteron zaś w drugiej fazie. Moim zdaniem te wyniki nic nie wnoszą.
Lh i estriadol robię je zawsze przed monitoringiem owulacji, wymaganie lekarza🤷🏻‍♀️ prolaktynę zrobiłam dodatkowo, żeby sprawdzić czy tabletki na obniżenie działają. A progesteron to ma Pani rację, nie mam pojęcia, po co był. Dostałam w zeszłym cyklu skierowanie na badania lh, estradiolu I progesteronu w razie, gdybym była w ciąży. Nie udało się. Od 3 dc brałam aromek, w 12-14 dc miałam podejść na monitoring. Wzięłam skierowanie, pojechałam do kliniki, zrezygnowałam z badania progesteronu, bo po co, a potem zadzwoniła do mnie pani, że rozmawiała z lekarzem i ona kazała zrobić, bo niby potrzebuje ich do czegoś 🤷🏻‍♀️ o 13:30 mam wizytę, może mnie oświeci. Albo naciągnięto mnie na badania 😁
 
Wydaje mi się, że ciężko żeby któraś z koleżanek doradziła coś mądrego. Wszystko zależy jaka jest Twoja historia choroby, cykle itd. Na podstawie samych badań chyba nic tutaj nie wyczarujemy. Mi na prolaktynę pomógł ziołowy lek Cyclodyn.on :) Progesteron badałam w 3-5 dniu cyklu oraz w drugiej fazie cyklu - okazało się, że wtedy właśnie wymagam suplementacji. Ciężko stwierdzić co Twój lekarz miał na myśli chyba najlepiej jego zapytać :)

Ja ze swojej strony mogę polecić lekarza/położną po naprotechnologii. Mi w ten sposób udało się zajść w ciążę (mam Hashimoto, PCOS i hiperprolaktynemię) :)
 
Do góry