reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania trombofilia celiakia

Natasza27

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Grudzień 2020
Postów
2 367
Witam,
Otrzymałam wyniki badań z testdna. Czy któraś z Was miała podobne lub ma jakaś wiedzę na ten temat? Dziękuję za odpowiedzi.
IMG_20210125_205108.jpeg
IMG_20210125_205809.jpeg
 
reklama
Mam takie sam wyniki na trombofile, coś Ci doradzili lekarze?
Tak miałam konsultacje z genetykiem online, a także wysłałam wyniki do ginekologa.
Zalecenia to Acard 75 od dziś, starania w kwietniu planujemy zacząć. Po pozytywnym teście do ginekologa w celu ustalenia dalszych zaleceń. I mam brać metylowane witaminy, np B-right Jarrow.
 
To znaczy, że posiadasz jeden z genów posiadany przez celiaków.
30% ludzi zdrowych również posiada taki gen.
Więc nic nie przesadzone.
Masz jakies objawy celiakii?
 
Tak miałam konsultacje z genetykiem online, a także wysłałam wyniki do ginekologa.
Zalecenia to Acard 75 od dziś, starania w kwietniu planujemy zacząć. Po pozytywnym teście do ginekologa w celu ustalenia dalszych zaleceń. I mam brać metylowane witaminy, np B-right Jarrow.
Byłam dziś u internisty, powiedział, że bez decyzji genetyka nic nie zrobi. Więc chyba i tak będę musiała wybrać się do genetyka.. dziękuję za odpowiedź, życzę powodzenia, na pewno się uda :)
 
Hej, może ktoś na tym forum umiałby mi doradzić i przełożyć na prostszy język moje wyniki badań genetycznych w kierunku trombofili ( pozostałe geny są prawidłowe ) 🙏🙏🙏😌

1) W genie MTHFR:
- obecność genotypu homozygotycznego dla wariantu c.665C, nie wykazującego zmiany względem sekwencji referencyjnej;
- obecność genotypu heterozygotycznego

2) W promotorze genu SERPINE1 (inhibitor aktywatora plazminogenu-1) stwierdzono genotyp heterozygotyczny
4G/5G (nosiciel).
 
Hej, może ktoś na tym forum umiałby mi doradzić i przełożyć na prostszy język moje wyniki badań genetycznych w kierunku trombofili ( pozostałe geny są prawidłowe ) [emoji120][emoji120][emoji120][emoji18]

1) W genie MTHFR:
- obecność genotypu homozygotycznego dla wariantu c.665C, nie wykazującego zmiany względem sekwencji referencyjnej;
- obecność genotypu heterozygotycznego

2) W promotorze genu SERPINE1 (inhibitor aktywatora plazminogenu-1) stwierdzono genotyp heterozygotyczny
4G/5G (nosiciel).

Nie zapomnialas w punkcie 1 dopisać czegoś po "heterozygotycznego"?
 
Zobacz załącznik 1267768
Tak wygląda cały wynik. Ostatnie dwa geny czyli mthfr i sierpine1 są nieprawidłowe ale czemu i jak mam się leczyć to już mi nikt nie powiedział 😔😔😔
Mi tez nikt nie powiedział; ja mam tylko pai1G4 w homozygocie; Ty masz w heterozygocie, czyli sytuacja trochę lepsza niż u mnie. Mthfr tez mam ale inne, to trudno powiedzieć. Umówiłam się do genetyka, hematologa i ginekologa i z każdym omówiłam wyniki.
 
reklama
Mi tez nikt nie powiedział; ja mam tylko pai1G4 w homozygocie; Ty masz w heterozygocie, czyli sytuacja trochę lepsza niż u mnie. Mthfr tez mam ale inne, to trudno powiedzieć. Umówiłam się do genetyka, hematologa i ginekologa i z każdym omówiłam wyniki.
Mnie dzisiaj ginekolog wysłał do genetyka ale nie wiem gdzie mogę takowego znaleźć i jak długo się czeka na wizytę... Hematolog póki co nie ma wolnych terminów ....🙁
 
Do góry