reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki HCG

D

Deleted member 187681

Gość
Witajcie,
mam problem.Czy mozecie mi pomóc rozgryść wyniki referencyjne dla beta hcg?
Czekam dzisiaj na wynik w ALAB, i patrząc na ich normy , nie mogę tego rozgryść ...
Jest napisane, ze:
<0,100 mlU/ml to poza zakresem ciąży (jak rozumiem brak ciąży)
wyniki są podane dla ciąż od 3 tygodnia (9-130).
Co zatem oznaczaja: 0-5,3 i 0 - 8 ? Takze brak ciąży? Bo tu jest od 0 ..do 8.

Wybaczcie moją niewiedzą, może dla niektórych to będzie jasne jak słońce :)
Ale dla mnie jeżeli wynik powyżej 0,100 oznacza brak ciąży, to jak to się ma do wartości podanych 0-5 i od 0-8? Że to także brak ciąży.?
No nie kumam tych zakresów ref.
 

Załączniki

  • co-oznacza-moj-wynik-beta-hcg_65576 (2).jpg
    co-oznacza-moj-wynik-beta-hcg_65576 (2).jpg
    37 KB · Wyświetleń: 10 299
reklama
Masz na mysli te wartosci:
0-5 i od 0-8?

Bo są podane jakby trzy wartości mówiace o braku ciąży:

>0,100
0-5
0-8

NIe rozumiem, dlaczego są trzy oddzielne wartosci dla braku ciązy ...
też tego nie rozumiem, bez sensu. Tak czy inaczej w przypadku ciąży to jeszcze się nie spotkałam z takimi mega niskimi wynikami ;) czekaj na swój wynik i zobaczymy, wtedy wszystko będzie jasne. A który dzisiaj dzień cyklu masz?
 
wynik (2).jpg
wynik (2).jpg
Czekaj na wynik bo to jest jakieś nie zrozumiałe i pamiętaj że przyrost bety jest najważniejszy

To jest akurat wynik mojej koleżanki, która beta hcg miałam 86 i taki zakres ref. miała i też w Alab (tym samym punkcie robiła), stad zadałam pytanie bo jak dostane dzisiaj wynik to nie wiem jak się odnieść do tych wartosci.
Wiem, ze na poczatku beta hcg moze byc niska, a wartosci są dla mnie niezrozumiale.Przy jej wyniku łatwo rozpoznac ciąże, ale są osoby które mają znacznie niższy.
 

Załączniki

  • wynik (2).jpg
    wynik (2).jpg
    41,4 KB · Wyświetleń: 9 277
reklama
reklama
Do góry