reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki toksoplazmozy

Dołączył(a)
4 Wrzesień 2022
Postów
9
Witam
3 tygodnie temu robiłam badania na toksoplazmozę IGG 18,5 (+) IGM 0,46 (-). Mój lekarz prowadzący zlecił mi tydzień temu badanie na awidność i wyszła na poziomie 50.9% i jest to wątpliwy wynik. 3 dni temu powtórzyłam IGG IGM i awidność . IGG 17,5 (+) IGM 0,44 (-) i awidność 48% niska. Bardzo się martwię bo wynika z tego że przechodziłam już toksoplazmozę ale awidność się nie zgadza. obecnie 13tc
 
reklama
Jeśli po 3 tygodniach poziom IgG jest taki sam (nie narósł). To raczej infekcja przebytą a jaki był poziom przeciwcial na początku ciąży. Awidnosc najlepiej jak by była wysoka (to w takim wypadku można mówić że infekcja jest już stara) poziom pośredni i niski może świadczyć o świeżej ale też nie koniecznie.
 
Na początku ciąży to nie badałam przeciwciał. Lekarz przepisał mi rovamecyne ale bede się kontaktować jeszcze z lekarzem chorób zakaźnych. Mam nadzieję że to jest przebyta infekcja
 
A skąd pomysł lekarza, by sprawdzać awidność skoro IgM masz ujemne? A to wskazuje na to, że obecnie nie chorujesz...
 
A skąd pomysł lekarza, by sprawdzać awidność skoro IgM masz ujemne? A to wskazuje na to, że obecnie nie chorujesz...
Sama byłam zdziwiona jak dał mi skierowanie na awidność ale IgM nie rośnie tylko spada tak samo IgG i ta awidność co do końca nie wiem czemu ona spada
 
reklama
Ten rozjazd pomiędzy wynikami jest tak nieznaczny, że może to być tylko błąd pomiarowy.

Ta niska awidność jest tylko zastanawiająca, bo może świadczyć o dość niedawno przebytej chorobie. I może stąd IgG także jest dość niskie? Moim zdaniem obecnie nie chorujesz, ale najlepiej skonsultować z zakaźnikiem. Nie znam nikogo niestety, kto przy IgM ujemnym robił awidność.
 
Do góry