reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki TSH, fT3 i fT4 w II trymestrze

G

guest-1713165905

Gość
Dziewczyny wyszło mi w 16+3
TSH 3,77 (norma 0,34-4,82)
FT3 4,9 (norma 3,4-6,10)
FT4 11,95 (norma 9,8-18,8)

Bardzo się martwię, wizytę mam dopiero w czwartek, czy nic się nie stanie z ciążą? [emoji17] Nigdy nie brałam leków na tarczycę itp, czy lekarz powinien mi coś przepisać?
 
reklama
Ja robilam w 1 trymestrze ,w 2 nie ,wydaje mi się ze tsh jest za wysokie , i pewnie będą potrzebne leki ,ale to juz lekarz powie
 
TSH jest wysokie, ale nie jakoś strasznie. Powinno się pilnować wyniku maksymalnie 2. Konwersja FT3 i FT4 lekko poza normą, w ciąży ważniejsze jest FT4 a ono jest w normie/może trochę poza. Przyjmujesz jod?
Zapewne dostaniesz Euthyrox 25, bez obaw przez kilka dni nic się nie stanie. Potem do końca ciąży musisz badać TSH i FT4 co miesiąc, sprawdzając czy dawka jest wystarczająca. Wyższe TSH związane jest większymi potrzebami organizmu, po porodzie powinno wrócić wszystko do normy. Dla tarczycy ważna jest dieta o niskim indeksie glikemicznym, utrzymywanie dobrego poziomu cukru oraz umiarkowany ruch. O ruch teraz ciężko, ale możesz przypatrzeć się swojej diecie i poczytać o diecie z niskim IG i wprowadzić pewne modyfikacje.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź uspokoilyscie mnie [emoji3059] przyjmuje pregna plus on ma tam trochę jodu, ale w czwartek jak lekarz mi nie da leków będę zmuszona iść do endokrynologa jak tak, żeby ktoś mi ten lek przepisał [emoji846]
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź uspokoilyscie mnie [emoji3059] przyjmuje pregna plus on ma tam trochę jodu, ale w czwartek jak lekarz mi nie da leków będę zmuszona iść do endokrynologa jak tak, żeby ktoś mi ten lek przepisał [emoji846]
Z doświadczenia wiem, że ginekolog może przepisać Eutryrox, ale nie ustali dawki. Dziś są teleporady, iść nie trzeba. To nie jest przypadek wymagający konsultacji osobistej.
 
Dziewczyny wyszło mi w 16+3
TSH 3,77 (norma 0,34-4,82)
FT3 4,9 (norma 3,4-6,10)
FT4 11,95 (norma 9,8-18,8)

Bardzo się martwię, wizytę mam dopiero w czwartek, czy nic się nie stanie z ciążą? [emoji17] Nigdy nie brałam leków na tarczycę itp, czy lekarz powinien mi coś przepisać?
Spokojnie. Ja mialam troche mniejsze bo 2.6 bralam euthyrox od 15 tyg ciazy do teraz i z niunia wszystko ok. Lepiej brac i leczyc niz nie robic nic. Najlepiej jakbys miala USG tarczycy rowniez zrobione.
 
Dziewczyny wyszło mi w 16+3
TSH 3,77 (norma 0,34-4,82)
FT3 4,9 (norma 3,4-6,10)
FT4 11,95 (norma 9,8-18,8)

Bardzo się martwię, wizytę mam dopiero w czwartek, czy nic się nie stanie z ciążą? [emoji17] Nigdy nie brałam leków na tarczycę itp, czy lekarz powinien mi coś przepisać?
A wcześniej wyniki miałaś w normie czy lekarz olał temat badań? Pytam z ciekawości
 
reklama
Do góry