reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wypowiedzenie a zasilek z urzędu pracy

Kaka82

Mamusia październikowa'08
Dołączył(a)
24 Sierpień 2007
Postów
8 933
Miasto
Piła
Witam serdecznie.

Pracowałam nieprzerwanie od lipca 2003 do końca lipca 2009 na pełen etat. Pracodawca wypowiedział mi pracę. Nie pobrałam żadnego zasiłku dla bezrobotnych. Następnie od początku sierpnia 2009 do 30.01.2011 również pracowałam na umowę o pracę. Wypowiedziałam umowę, za porozumieniem stron. Nowy pracodawca obiecywał mi umowę o pracę a jak przyszło co do czego to dał mi umowe zlecenie;-/ Nie mając odwrotu podpisałam ją. Niestety nie widzę dalszej współpracy z tym pracodawca dlatego zastanawiam się:
1. czy muszę dać pracodawcy wypowiedzenie czy mogę po prostu nie podpisywać kolejnej umowy? Na umowie mam 14dniowy okres wypowiedzenia.
2. Słyszałam, że jak mi umowa zlecenie sama wygaśnie to nie należy mi się zasiłek z Urzędu Pracy, przez pół roku od zrezygnowania z pracy? Czy to prawda?
3. Czy po wygaśnięciu umowy mogłabym się starać z Urzędu Pracy o dotację na założenie własnej firmy? Zakiełkował mi własnie pomysł na biznes i przydało by się finansowe wsparcie.

Pozdrawiam
Kaka
 
reklama
Wypowiedziałam umowę, za porozumieniem stron.
To jest niemożliwe. Albo Pani wypowiedziła umowę, albo rozwiązano ją za porozumieniem stron.

1. czy muszę dać pracodawcy wypowiedzenie czy mogę po prostu nie podpisywać kolejnej umowy? Na umowie mam 14dniowy okres wypowiedzenia.
To zalezy na jaki okres zawarta jest umowa. Może Pani bowiem albo wypowiedzieć umowę , albo doczekać do jej wygaśnięcia w terminie wskazanym w umowie.
2. Słyszałam, że jak mi umowa zlecenie sama wygaśnie to nie należy mi się zasiłek z Urzędu Pracy, przez pół roku od zrezygnowania z pracy? Czy to prawda?
Zasiłek należy się jeśli od umowy zlecenia byly odprowadzanie skladki na ubezpiczenia spoleczne a wynagrodzenie było równe lub wyższe niż minimalne wynagrodzenie obowiązujące w tym okresie.
3. Czy po wygaśnięciu umowy mogłabym się starać z Urzędu Pracy o dotację na założenie własnej firmy? Zakiełkował mi własnie pomysł na biznes i przydało by się finansowe wsparcie.
Tutaj wszystko zalezy od źródła finansowania.
 
Witam.
Dziękuję, za szybko odpowiedź.

Umowę w styczniu wypowiedziałam sama, jednak pracodawca zgodził się na krótszy okres wypowiedzenia.
 
Do góry