reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie umowy o pracę a l4.

willsonka

Szczęśliwa mama:)
Dołączył(a)
26 Luty 2009
Postów
540
Miasto
śląsk
Witam!

Pracuje na umowe o pracę na czas określony do końca roku. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu mojej choroby. Z powodu złego stanu zdrowia przypuszczalnie będę jeszcze z 2 miesiące na L4 (tak mi powiedzieli lekarze, że tyle potrwają badania a z powodu problemów z sercem powinnam zrezygnować z tej stresującej pracy- na pracę w zakładzie chronionym-mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności). I teraz moje pytanie. Chciałabym wypowiedzieć umowę o pracę-mam 2 tyg wypowiedzenie. Wiem że pracodawca nie może wypowiedzieć pracownikowi umowy o pracę jeśli przebywa na L4, ale czy ja mogę napisać takowe wypowiedzenie i wysłać priorytetem poleconym do centrali? Czy będzie ono skuteczne? Jak mam to zrobić przebywając ciągle na L4 od 3 tygodni? Proszę o radę.
 
reklama
Pracuje na umowe o pracę na czas określony do końca roku. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu mojej choroby. Z powodu złego stanu zdrowia przypuszczalnie będę jeszcze z 2 miesiące na L4 (tak mi powiedzieli lekarze, że tyle potrwają badania a z powodu problemów z sercem powinnam zrezygnować z tej stresującej pracy- na pracę w zakładzie chronionym-mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności). I teraz moje pytanie. Chciałabym wypowiedzieć umowę o pracę-mam 2 tyg wypowiedzenie. Wiem że pracodawca nie może wypowiedzieć pracownikowi umowy o pracę jeśli przebywa na L4, ale czy ja mogę napisać takowe wypowiedzenie i wysłać priorytetem poleconym do centrali? Czy będzie ono skuteczne? Jak mam to zrobić przebywając ciągle na L4 od 3 tygodni? Proszę o radę.[/QUOTE]

Nie ma przepisu zakazującego pracownikowi wypowiedzenia umowy o pracę w czasie do pracy. Niemniej ZUS zwykle wnosi do PIP o kontrolę takich sytuacji. Po rozwiązaniu umowy będzie Pani bowiem pobierać zasiłek chorobowy nie będąc zatrudnioną.
 
Dziękuje za odpowiedź. Ja mam L4 przedłużane co dwa tygodnie...także dostosuje je do wypowiedzenia umowy. zależy mi na zmianie pracy a nie chciałabym iść do pracy na 1 dzień tylko po to aby skutecznie dać wypowiedzenie.
Mam zamiar wysłać takie wypowiedzenie pocztą listem priorytetowym poleconym. Czy data biegu wypowiedzenia będzie taka jaką wpisze na wypowiedzeniu, że np z dniem 1 sierpnia wypowiadam umowę o prace..., czy będzie się liczyć od daty doręczenia? Czyli w tym przypadku np od 3 sierpnia?
 
willsonka - wypowiedzenie z dwutygodniowym okresem biegnie zawsze od soboty. Czyli jak wyślesz pocztą i dojdzie w poniedziałek to bieg dwutygodniowy liczy się od następnej soboty :).
 
Do góry