reklama
 1. Kostki magnetyczne MagicubeKonkurs/

  Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

  Zamknij powiadomienie

Wypowiedzenie umowy o pracę a l4.

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez willsonka, 26 Lipiec 2011.

 1. willsonka

  willsonka Szczęśliwa mama:)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!

  Pracuje na umowe o pracę na czas określony do końca roku. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu mojej choroby. Z powodu złego stanu zdrowia przypuszczalnie będę jeszcze z 2 miesiące na L4 (tak mi powiedzieli lekarze, że tyle potrwają badania a z powodu problemów z sercem powinnam zrezygnować z tej stresującej pracy- na pracę w zakładzie chronionym-mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności). I teraz moje pytanie. Chciałabym wypowiedzieć umowę o pracę-mam 2 tyg wypowiedzenie. Wiem że pracodawca nie może wypowiedzieć pracownikowi umowy o pracę jeśli przebywa na L4, ale czy ja mogę napisać takowe wypowiedzenie i wysłać priorytetem poleconym do centrali? Czy będzie ono skuteczne? Jak mam to zrobić przebywając ciągle na L4 od 3 tygodni? Proszę o radę.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Pracuje na umowe o pracę na czas określony do końca roku. Aktualnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu mojej choroby. Z powodu złego stanu zdrowia przypuszczalnie będę jeszcze z 2 miesiące na L4 (tak mi powiedzieli lekarze, że tyle potrwają badania a z powodu problemów z sercem powinnam zrezygnować z tej stresującej pracy- na pracę w zakładzie chronionym-mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności). I teraz moje pytanie. Chciałabym wypowiedzieć umowę o pracę-mam 2 tyg wypowiedzenie. Wiem że pracodawca nie może wypowiedzieć pracownikowi umowy o pracę jeśli przebywa na L4, ale czy ja mogę napisać takowe wypowiedzenie i wysłać priorytetem poleconym do centrali? Czy będzie ono skuteczne? Jak mam to zrobić przebywając ciągle na L4 od 3 tygodni? Proszę o radę.[/QUOTE]

  Nie ma przepisu zakazującego pracownikowi wypowiedzenia umowy o pracę w czasie do pracy. Niemniej ZUS zwykle wnosi do PIP o kontrolę takich sytuacji. Po rozwiązaniu umowy będzie Pani bowiem pobierać zasiłek chorobowy nie będąc zatrudnioną.
   
 3. reklama
 4. willsonka

  willsonka Szczęśliwa mama:)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuje za odpowiedź. Ja mam L4 przedłużane co dwa tygodnie...także dostosuje je do wypowiedzenia umowy. zależy mi na zmianie pracy a nie chciałabym iść do pracy na 1 dzień tylko po to aby skutecznie dać wypowiedzenie.
  Mam zamiar wysłać takie wypowiedzenie pocztą listem priorytetowym poleconym. Czy data biegu wypowiedzenia będzie taka jaką wpisze na wypowiedzeniu, że np z dniem 1 sierpnia wypowiadam umowę o prace..., czy będzie się liczyć od daty doręczenia? Czyli w tym przypadku np od 3 sierpnia?
   
 5. anne.ges

  anne.ges Ania :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  willsonka - wypowiedzenie z dwutygodniowym okresem biegnie zawsze od soboty. Czyli jak wyślesz pocztą i dojdzie w poniedziałek to bieg dwutygodniowy liczy się od następnej soboty :).
   

Poleć forum