reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka 2011 - co warto mieć, co odpuścić, co zabrać do szpitala

ariska

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Maj 2010
Postów
5 909
Miasto
Pszczyna(Jankowice)/Lędziny
Jesteśmy na półmetku ciąży i wiele z nas kompletuje już wyprawkę :) myślę ze temat pomocny bo jest wiele doświadczonych mam które mogą coś odradzić albo zachęcić do kupna.

Piszmy co kupić dla dzieciątka zaczynając od ciuszków , kończąc na laktatorach. Napiszmy również niezbędną wyprawkę do szpitala.

Sama zastanawiam się ile muszę mieć pajaców, body itp.
Zachęcam do wypowiadania się :)

Z opowieści wiem że ubranka dla dziecka najlepiej jakby były całe rozpinane, nie zapinane z tyłu bez zbędnych falban i udziwnień. Do tego niepraktyczne są kaftaniki i koszulki lepsze body bo trzymają plecki zakryte.

Stwórzmy razem listę potrzebnych i zbędnych zakupów ;)
 
reklama
Bardzo fajny wątek:-) Chociaż nie jestem (nie będę) "pierwszorazową" Mamusią to tak naprawdę nie bardzo pamiętam jak, co i ile z tą wyprawką:-(
Pierwszego synka urodziłam 10 latek temu więc trochę się juz pozapominało...
Z chęcią więc podpatrzę i podsłucham rad Mamusiek, które mają niedawno urodzone a juz odrobinkę odchowane dzieciaczki:-)
 
ja na razie się nie wypowiadam, bo nie mam zielonego pojęcia, więc tym bardziej cieszy mnie, że pojawił się taki wątek:) ale wkrótce idę z wizytą do koleżanki, która miesiąc temu urodziła, więc przygotuje dla nas małą listę;)
 
Kupujac ciuszki warto pamietac, ze dzieciatko w tym okresie bardzo szybko rosnie i nie warto przesadzac z iloscia ciuszkow w danym rozmiarze. Nie ma tez co kupowac wiekszych ciuszkow "na zapas", bo beda na dluzej. Dzieciaczki sie moga zaplatac w za duze nogawki spiochow i jest im bardzo niewygodnie. Dlatego mamusie- rozsadek przede wszystkim ;)
 
Dziewczyny ja zacznę może od rzeczy do szpitala;-)

Dla dziecka nie bałam właściwie nic.Jedynie mydełko i oliwkę.Ubranka używaliśmy szpitalne.
Dla siebie koszule,mnóstwo podkładów poporodowych i kilka par majtek siatkowych wielorazowych.Z kosmetyków-mydło w płynie biały jeleń,szampon do włosów,szczotka,pasta do zębów.Dwa duże ręczniki,dwa małe.Kapcie i klapki do kąpieli.I to wszystko.
I oczywiście potrzebne dokumenty i telefon.

jeśli chodzi o rzeczy początkowe dla maluszka to używaliśmy kaftaników,najprostszych jakie były,ale i tak najbardziej lubię body,bo nic się nie podwija,nie odsłania i nie porusza.I przyznam,ze bodziaków miałam mnóstwo.Mały bardzo ulewał,czasem gdzieś tam pieluszka przeciekła i przebieraliśmy go co chwile.W czasie nocnego przebierania pieluszki też nie raz się zasiusiał więc był zaraz przebierany.Mieliśmy około 30 sztuk body,kaftaników,półśpiochów i śpiochów w jednym rozmiarze.Może dużo,ale prania co dzień nie robiłam więc były potrzebne.
To były podstawowe ubranka,a reszta to już bluzeczki,spodenki itp.
Poza tym około 20 pieluch tetrowych.Kładzione na przewijak przy przebieraniu,do wycierania siuśków i buźki po jedzeniu.
I coś dla mnie cudownego-PRZEWIJAK.Po pierwsze nie musiałam się pochylać nad łóżkiem co było bardzo ważne po porodzie.Do tego gdyby nie przewijak to codziennie zmieniałabym pościel;-) Więc dla mnie wynalazek cudowny;-)

Na początek to chyba tyle:tak:
 
do szpitala jeszcze aparat i naładowane baterie :)
ciepłe skarpety
nakładki na piersi silikonowe
podobno dobrze jest miec butelkę z dziubkiem i tamtum rosa by polewać ranę

dla dziecka ja bym wzięła kilka pieluszek tetra lub flanelka by położyć na wagę itp
 
reklama
No to muszę dodać, że najpierw musicie się dowiedzieć jak to jest w szpitalu, w którym zamierzacie rodzić. U nas potrzebne są dla mamy rzeczy wymienione wyżej, natomiast dla maluszka trzeba mieć jeszcze:

- 3-4 pary kompletów ubranek, 3 pary skarpetek, 3 cienkie czapeczki
- rożek
- pampersy i kilka pieluch tetrowych, chusteczki nawilżane i kremik

Przy moich dziewczynkach musiałam mieć tylko pampersy i chusteczki natomiast teraz trzeba mieć wszystko swoje, w szpitalu zajmują się tylko kąpaniem, trzeba im wtedy dać komplet ubranej i pampersa :)
Piszę o Nowym Szpitalu w Świeciu, żabka ma tam prawdopodobnie rodzić no i ja :)
No ale warto się dowiedzieć jak to jest w innych :)

Tak ogólnie dodam jeszcze, że jak ktoś będzie dopiero kupował body to lepsze są takie zapinane na ramiączkach lub kopertowo, te zakładane zjeżdżają czasami z ramiączek malucha.

Ja zrobiłam sobie taką listę ze wszystkimi potrzebnym rzeczami już z miesiąc temu i byłam zaskoczona ileż to mam do kupienia. Ale na pewno odpuszczam sobie wszelkie cuda techniki typu laktator, podgrzewacz,elektroniczna niania. Jeśli zajdzie taka potrzeba to można to kupić później. Jak miałam urodzić Nicole to miałam cały arsenał tych rzeczy i wszystkie były nieużytkiem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry