reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla Maluszka- rady i porady

reklama
to wrzuc ja tutaj :-)
zobaczymy czy sie pokrywaja :-)
nie ma sprawy mogę wrzucić :tak: zaraz wrzucę

edit:

Inne
- wózek + fotelik (najlepiej od razu 3 w 1)
- łóżeczko + materac (gryczano- kokosowy)
- komoda, regał (jeżeli nie macie niczego na ubranka dziecka)
- wanienka (jeśli macie wannę w domu, polecam tą mniejszą)
- przewijak (ja miałam nakładany na łóżeczko- wygodny i tani)
- termometr dla niemowlaka
- termometr do wody (przynajmniej na początek, choć nie koniecznie)
- folia do łóżeczka (polecam z IKEA- można prać)
- pojemniki (na pieluchy i na kosmetyki- nie konieczne, ale wygodne)
- pościel do wózka (x2- wystarczy zwykły kocyk, jeden grubszy, drugi cieńszy)
- poduszka i kołderka (z poduszki i tak nie będziecie korzystały na początku)
- poszewka na pościel (x2 lub 3)
- prześcieradło na gumkę (x3)
- nożyczki
- pojemnik na butelkę (na spacery)
- rękawiczka do mycia
- butelki + smoczki- ok. 120, 140 ml (x2- na wszelki wypadek warto mieć chociaż jedną, ale taniej wychodzi w zestawach)
- szczotka do szorowania butelki
- smoczki (x2 lub 3)
- szczotka do włosków
- odsysacz do noska- Frida
- pieluchy tetrowe (x20)
- pieluchy flanelowe (x5)
- ręcznik z kapturem (x2)
- ręczniki kąpielowe (x2)
- kocyki (x2 można nie kupować licząc, że duże się kupiło do wózka)
- podgrzewacz do butelek (bardzo pomocny, w nocnym karmieniu mlekiem modyfikowanym)
- pojemnik na mleko modyfikowane (Avent ma taki fajny na trzy posiłki, ułatwia wsypanie np. na spacerze miarki do wody) avent-pojemnik-dozownik-mleka-w-proszku-scf-135-06.jpg
- łańcuszek do smoczka
- pojemnik na smoczek

Ubranka
- czapeczki na spacer (x2)
- czapeczki po kąpieli (x2)
- rękawiczki (x2)
- skarpetki (x10)
- body z długim i krótkim rękawkiem (x 5)
- pajacyki (x5)
- kaftaniki, lub bluzy (x5)
- śpioszki (x 5)
- dres (x2)

z ubrankami naprawdę nie ma co przesadzać, bo większości nie założycie, tak szybko maluchy rosną

Kosmetyki
- proszek do prania (Jelp, Lovela)
- pieluchy dla noworodków (x3)
- płyn do kąpieli
- patyczki do uszu
- waciki
- krem nawilżający lub oliwka
- krem do pupy (np. Bepanthen, Sudocrem)
- krem do buzi z filtrem
- nawilżane chusteczki do pupy
- 70% roztwór spirytusu do zrobienia w domu (ja miałam takie jednorazowe waciki nasączone- wygoniejsze)
- gaziki do przemywania oczu
- sól fizjologiczna w małych butelkach do przemywania oczu i zakraplania nosa
- maść majerankowa
- lek przeciwgorączkowy w czopkach
- herbatka z rumianku
- Viburcol
- nenedent- baby

Dla Mamy
- stanik do karmienia
- wkładki laktacyjne (mam z Aventu wielorazowego użytku, można prać- polecam) c_big348671.jpg
- koszulki do karmienia (x3)
- majtki jednorazowe
- pieluchy Bella (x2)
 
Ostatnia edycja:
Dotkass - ja na mm w trakcie 'podróży' miałam takie o pojemniki z TT TOMMEE TIPPEE Pojemnik na mleko w proszku 6szt (2610671710) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - jak dla mnie rewelacja.
Patyczków do uszu używaliśmy rzadko - do czyszczenia małżowiny usznej. Środka ucha nie powinno się w ogóle czyścić nawet u dorosłych. Może prowadzić do zapalenia ucha. Czapek po kąpieli u nas też nigdy nie było ^^.
Viburcol jest po 1 miesiącu i to tylko jeżeli lekarz pozwoli. My stosowaliśmy sporadycznie - może raz na tydzień/dwa. A dawkowanie i tak powinien zalecić lekarz, bo na opakowaniu jest tylko napisane 'po 6 roku życia' (właśnie sprawdzałam, bo mam jeszcze w apteczce). No i do czego ten roztwór spirytusu?? :szok:

Co do ciuszków to się zgodzę. Po porodzie zbiegną się tłumy z prezentami i będzie ciuchów aż za dużo :)... My mieliśmy spokój aż do 5m z ciuchami.
 
no to powiem ze u mnie podobnie tylko zbedny jest dla mnie podgrzewacz, ja karmilam butla, a podgrzewacz oddalam, jakos wolalam miec w czajniku zawsze przegotowana wode ktora szybko pogrzewalam.... spirytus wolalam w plynie bo te gaziki byly dla mnie za twarde i jakos nie umialam nimi operowac ;-) czapeczek krotko uzywalam tak samo jak lapek.... tetrowki ok, ale flanelowych mialam wiecej, zawsze to na przewijak czy do wozeczka zeby miekkie przy buzi bylo.... pojemnikow na mleko nie mialam, bo na spacer szlam zazwyczaj blisko domu, bralam maly termosik z woda i przygotowane mleko do zalania w butli i zawsze bylo ok :-) pojemnika na smoczek nigdy nie uzywalam.... za to dla mnie dobry byl spiworek do wozka i niania elektryczna.... :-)
 
a ja wam powiem ze z tymi ubrankami to nie wiadomo, my tez dostalismy pełno od gości ale co z tego ze rozmiarowo takie ze Maja chodziła w nich dopiero jak rok skonczyła ;];] i i tak musielismy kupowac :p

myjki do ciała nie miałam, myłam ręką
spirytus po co ?? do pępka ? ee no co wy ja miałam octenisept spray o wiele wygodniejszy, psikasz przecierasz i juz :)

a tak to miałam w miare to samo :D i to sa najwazniejsze rzeczy :) a reszta ponadto to juz nasze własne widzimisie :D:D

śpiworek miałam ale to dla zimowych dzieci, na lato raczej nie
jeszcze przyda wam sie parasolka do wózka bo to malenstwo takie trzeba chronic przed słońcem :)
 
Smile, ja dobrze wiem, że uszu nie powinno się czyścić, ale małżowinę tak, a wygodniej jest patyczkiem tym dla dzieci...co do viburcolu, masz racje- przypomniało mi się, że po 1 m-cu, natomiast w każdym przypadku wszystko musisz uzgadniać z lekarzem- tak piszą w ulotkach (ja dawałam Amelci jak Jej zęby szły i nic się Jej nie działo), a spirytus, tak jak napisałam, lepsze są waciki nasączone spirytusem...do przemywania pępuszka, lepiej się goi i szybciej pępowinka odpada :tak:...a co do czapeczek, miałam na liście i nie zmodyfikowałam- też nie używałam po kąpieli :sorry2:

myszka o śpiworku nie pisałam, bo miałam w komplecie z wózkiem (w qiunnim było wszystko co potrzeba, łacznie ze śpiworkiem)

krolewna, nie słyszałam o tym psikadle (może dlatego, że rodziłam ponad 4 lata temu ;-):-D)
 
Ostatnia edycja:
ja bardzo polecam ten octenisept, to tak samo mozesz dla większego dziecka na rany zamiast wody utlenionej a to nie szczypie i nie ma bólu :D :))
na prawde fajna sprawa :)

a ja miałam czapki po kąpieli, bo moja miała pełno włosów i zanim wyschły po kąpieli to miała czape a potem zdejmowałam :)
 
A u nas właśnie odradzali spirytus już w szpitalu. Pytałam czym przemywają to mi powiedziały, że tantum rosa czy coś takiego. Dobrze, że Antkowi ten pępek odpadł w szpitalu po 7 dniach - to nie miałam tego problemu w domu.

Viburcol - jak pisze na opakowaniu - jest na ogólny stan niepokoju, u małych dzieci i niemowląt, przebiegających z gorączką lub bez gorączki, występujących w przebiegu np. ząbkowania, kolki niemowlęcej lub przeziębienia.
My stosowaliśmy na kolkę i przed lotami samolotem :).

Aaa i mi dermatolog mówił, żeby nie stosować kremów z filtrami u dzieci do 6m życia. Sporadycznie z filtrami organicznymi - czy czymś takim. Skóra niemowląt jest za delikatna - a te filtry to sama chemia. My stosowaliśmy pierwszy raz w październiku gdy Antek miał 9m i to dopiero w Egipcie. W Polsce był wózek z budką i parasolka + dużo, dużo cienia.
 
reklama
myszka: u nas np herbata ta z hipp z koperkiem powodowała okropne kolki :p

a o tym kremie z filtrem to slyszałam, trzeba chronic przed słońcem wąłsnie parasolem np a nie smarować kremami
 
Do góry