reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla Maluszka- rady i porady

Anka - ja w lato też niczym nie przykrywałam jak mały spał. Kocyki mam dwa polarowe i dwa takie jak Phelania pokazała - jeden właśnie z żyrafą, a drugi taki tylko czysty bez nadruku. Przydawały się tylko gdy wracaliśmy wieczorami do domu i już sie chłodno robiło. W upały dawałam małemu tetrę do ręki, bo nie chciał sie przykrywać :).
W kwietniu to raczej grubsze kocyki będą zbędne. A zawsze można przykryć dwoma cieńszymi jakby pogoda była do bani ;). Dziecko pewnie nie zmarznie... nie oszukujmy się, ale znając życie to na początku będziemy te nasze dzieciaki pewnie ubierać za grubo nim sie zorientujemy jak ubrać tak by było w sam raz ;)
 
reklama
hmm wiecie co...kocyków nie kupowałam ha ha :-) dopiero kupiłam taki śpiworo/rożek na napy kupiłam u swojej babci jak byłam w mieścinie, bo we Wrocławiu nic takiego mi sie w oczy nie rzuciło. i na takie same wew wrocku trafiłam rok później już na rzepy, suwaki itp itd... i w tesko kiedys za 10 zł dorwałam taki hmm cienki "kocyk" przykrywkę ? ale nie moge na necie znaleźć nic podobnego to wam nie moge pokazać...

Becik śpiworek ocieplacz welurowy różne kolory (2901849696) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. takie dorwałam ale na same napy, może robić za kocyk, za becik z rękawkami albo rożek....

i myslę nad tym, jak gdzieś znajdę, z synkiem musiałam kombinowac właśnie kocykami, żeby go wyprostować, bo był lekko w prawą stronę zgięty, i neurolog kazał mi go kłaść na przeciwnym boczku, a żeby się nie przekręcał, musiałam go podpierać
http://xarchiwum.pl/podporka-zabezp-dziecko-podczas-snu-50-i1300759071.html
 
Ostatnia edycja:
hmm wiecie co...kocyków nie kupowałam ha ha :-) dopiero kupiłam taki śpiworo/rożek na napy kupiłam u swojej babci jak byłam w mieścinie, bo we Wrocławiu nic takiego mi sie w oczy nie rzuciło. i na takie same wew wrocku trafiłam rok później już na rzepy, suwaki itp itd... i w tesko kiedys za 10 zł dorwałam taki hmm cienki "kocyk" przykrywkę ? ale nie moge na necie znaleźć nic podobnego to wam nie moge pokazać...

Becik śpiworek ocieplacz welurowy różne kolory (2901849696) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. takie dorwałam ale na same napy, może robić za kocyk, za becik z rękawkami albo rożek....

i myslę nad tym, jak gdzieś znajdę, z synkiem musiałam kombinowac właśnie kocykami, żeby go wyprostować, bo był lekko w prawą stronę zgięty, i neurolog kazał mi go kłaść na przeciwnym boczku, a żeby się nie przekręcał, musiałam go podpierać
PODPÓRKA ZABEZP. DZIECKO PODCZAS SNU - 50% w xarchiwum.pl

fajny ten becik śpiworek widac ze nie jest az tak ciepły akurat na wiosne:)cena tez fajna
 
Tasia masz rację - dziewczyny są istną skarbnicą wiedzy:-) W smyku widziałam takie fajne kocyki z jednaj strony bawełniane, a z drugiej z jakiegoś innego materiału (nie pamiętam). I wydaje mi się to fajne rozwiązanie w razie zmiany pogody, czy coś... Także z pewnością taki sprawię maluszkowi jeden i myślę, że jeden bawełniany. A reszta to się jeszcze zobaczy:-D
 
zonqa no właśnie bardziej o tych wałeczkach myślalam, ale nie wiedziałam jak tego szukac. Ale to kupie jak będzie potrzebne, z kocykiem dawalo rade, ale tak dziecko jest bardziej stabilne myślę :-)
 
dziewczyny
śledzę ten wątek ale nie mogłam znaleźć info czy poruszałyście poniższe kwestie:

-gumowa gruszka lub aspirator do noska - co lepsze? no i jakiej firmy polecacie?
- małe nożyczki z okrągłymi końcówkami lub obcinak do paznokci dla dzieci - co lepsze? i jakiej firmy wybrać?
- wyjałowione gaziki oraz waciki do przemywania oczu - czy to są jakieś specjalne waciki dla dzieci?
-elektroniczny termometr do mierzenia temp. ciała - jakiej firmy polecacie?
- wanienka + wkład do wanny plastikowy + stelaż - chcę kupić również stelaż, z tym chyba problemu nie będę miala, ale jeśli chodzi o rozmiar wanienki to jaki mam brać? no i może jakąś konkretnie polecacie:)
- smoczek - jakiej firmy najlepszy?
- ogólnie chciałabym karmić piersią i mam nadzieję że to się uda... i slyszalam o specjalnej butelce medela... to jest dla kobiet karmiących piersią aby dziecko nie odzwyczajało się od piersi... podobno tak samo wolno leci z tej butelki co i z piersi:) slyszalyscie cos o niej?
-podgrzewacz do butelek - czy warto i ewentualnie jaki wybrać aby był pasujący do każdego rodzaju butelek i słoiczków...
- termoopakowanie do butelek - też zależy mi na jakimś pasującym do każdego rodzaju butelek... bo np te buteki tommie tippie są szersze - i chyba w ich przypadku wchodzi w gre tylko specjalne opakowanie do tych butelek...?
bujaczek- leżaczek - jaki polecacie? - czy można go używać od pierwszych tygodni życia dziecka?

sorki że mam aż tyle pytań ale ja w tym temacie zielona jestem.. a chcialam się zabrać za kompletowanie wyprawki bo czas leci... i wolę to sama zrobić niż potem prosić o to męża... który już w ogóle nie ma o tym zielonego pojęcia:)))


 
mm
używałam:
-gruszki bo jakoś nie mogłam się przełamać do aspiratora
-ja używałam zwykłych nożyczek do paznokci z ostrymi końcówkami bo lepiej mi się nimi manewrowało
-zwykły elektroniczny za 10 zł z apteki
-polecam tą większą wanienkę posłuży dłużej
-ja kupuję NUKi. Radzę zwrócić uwagę na kształt smoczka oraz kupić po jednym z lateksu i silikonu bo nigdy nie wiadomo co dziecko zaakceptuje
-co do butelki to ja karmiłam TT i udawało mi się przy tym karmić piersią do chwili gdy mały miał 4 miesiące i zaczęło się rozszerzanie diety i zanik mleka
-co do podgrzewacza i termo opakowania to musisz dobrze czytać aukcje jeśli na nich kupujesz a w sklepie możesz przymierzyć różne butelki i sprawdzić czy pasują
- bujaczek- leżaczek miałam fisher price i używałam po jakimś miesiącu od urodzenia

mam nadzieję że troche pomogłam
 
reklama
mm83 u mnie tak:
- najpierw używałam Fridy bo bałam się, że gruszkę za mocno wsdzę do noska:sorry2: później jak już była starsza to kupiłam dużą gruchę i dawałam sobie radę;-) ale przy aspiratorze moim zdaniem masz kontrolę ile tych glutów udało się wyciągnąć, dlatego teraz też kupię aspirator
- mi na początku wygodniej było nożyczkami z okrągłymi końcówkmi, zresztą do teraz paznokcie u rak obcinam jej nożyczkami a u nóg (oprócz duzego;-) ) obcinaczem
- wyjałowione gaziki to takie co każdy jest zapakowany w osobny "papierek", jak była mała to używałam ich do przemywania oczek, natomiast zwykłymi wacikami przemywałam buźkę i dupkę
- nie pamiętam jaki mieliśmy rozmiar wanienki ale i tak kąpaliśmy w niej młodą do 4,5 m-ca, później w dużej wannie na plastikowym leżaczku się myła:tak: teraz mamy małą łazienkę to duża by mi nie wlazła więc kupiłam tą z IKEA;-)
- smoczek jaki najlepszy? taki jaki będzie Twoje dziecko tolerować:-) niestety ale pozostaje metoda prób i błędów...
- butelka: generalnie zasada ta sama co ze smoczkiem, może i medela najlepsza wg niektórych ale Twoje dziecko nie koniecznie bedzie tolerować, z kolei moze wybrać najzwyklejsza z canpola:sorry2: my używaliśmy z Aventu i 1 Nuka mieliśmy, teraz kupie TT.
- podgrzewacz miałam chwile najzwyklejszy z canpola, jeśli bedziesz karmić piersią to nie będzie Ci właściwie potrzebny bo nawet jak zdarzy się podać dziecku butelkę z Twoim mlekiem a ono będzie z lodówki to można przecież wsadzić w miseczkę z gorąca wodą i tez się zagrzeje. Ja później nie korzystałam z podgrzewacza bo wygodniej nam było wode na mleko podgrzać w mikrofali.
- termoopakowanie- nie wiem nie miałam
- leżaczek my mamy ten z Fisher Price FISHER PRICE LEŻACZEK BUJACZEK 3w1 L0539 NOWOŚĆ! (2903038039) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., ale mieliśmy też z Fisher Price taką huśtawkę http://allegro.pl/fisher-price-hustawka-z-projektorem-na-prad-muzyka-i2911630794.html i żałuje, ze sprzedałam bo była rewelacyjna ale mnie mama namówiła, że jak będzie drugie dziecko to kupi drugą (bo tą młoda od niej dostała)...no ale teraz mamy nie ma wiec....a mnie nie stać na nowa, ale może uda mi się gdzieś jakąś używaną upolować:-D
 
Do góry