reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - Lista potrzebnych rzeczy

emotion ja kupilam reczniki z kapturkiem tak duze ze uzywala ich tak do 1,5 roku :D treba patrzec ... jeden na 100% mam z lidla :)
zartujesz? Ja swoim to chyba bym nos mlodej mogla wytzrec :D uzywam A jaki duzy masz?

mea wlasnie patrzylam na stronce z rcznkami lidl - one maja tylko 75 cm to malusie? Czy jakies inne masz?
Ja core wyowijam jednym duzym - a drugi od gory klade na glowe ramiona i 'w dol' wisi.

zaraz poprawiam swoją listę ;) jeju idzie zgłupieć....od tych wszystkich rzeczy to aż kręci mi sie w głowie :p
nie msisz poprawiac - to twoja lista - to tylko takie 'sugestie' - a inne dziewczyny pewnie tez dorzuca swoje 3 grosze :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja przy pierwszym dziecku na szczęście nie wpadłam w szał zakupów i wszystko się przydało, oprócz ceratki(tzn teraz się przydaje jak kładziemy go na noc bez pieluszki), ręcznik z kapturkiem to bajer chociaż też kupiliśmy, wystarczy zwykły ręcznik :)
 
No ja musze kupic sporoo . Wszystko mam rozowe. Najgorszy wozek bo najdroszy :) ale juz jeden zakup mam skarpeteczki niebieskie z pumy .musalam je kupic takie slodkie byly :)
 
Emotion ja też mam kapturkiem, na poczatek miałam jakiś mały a potem przez przypadek kupiłam duże, i ich uzywamy, mam tez z ikei jakieś.
Własnie O tych emoliatach mi przypomniałąś, ze jak sie w nim kompie to nie smaruje dlatego nam kazali przestać
Własnie doszłam do wniosku ile przede mna rzeczy od nowa.Ale to wszysko po 27 tyg
 
Mam do was może dziwne pytanie ale jestem póki co totalnie zielona w kwestii dzieci...
W co się ubiera niemowlaka? Bo z listy wynika, że należy kupić kilka rodzai ciuszków. Więc co na co się zakłada? Najpierw body a później pajacyk np czy jak? i po co te kaftaniki??? Już zaczynam się bać na samą myśl....
 
Mam do was może dziwne pytanie ale jestem póki co totalnie zielona w kwestii dzieci...
W co się ubiera niemowlaka? Bo z listy wynika, że należy kupić kilka rodzai ciuszków. Więc co na co się zakłada? Najpierw body a później pajacyk np czy jak? i po co te kaftaniki??? Już zaczynam się bać na samą myśl....

to zalezy kiedy rodzisz?! jeżeli w lato to wtedy zakładasz body i polspiochy albo kaftanik i polspiochy. A te pajaco-piżamki to na noc po kąpieli :)
tez jestem zielona Bazuje na wiedzy koleżanek ;) Ale są tu dziewczyny ktore juz mają dzieci wiec one na pewno najlepiej sie wypowiedzą :)
 
Czyli te bluzeczki, kaftaniki itp na początek nam się nie przydadzą? Ja też patrzę, żeby łatwo się dało zakładać, bo mam małe lęki co do wkładania przez główkę. Takie pajacyki to na pewno łatwiej... Wczoraj byłam na małym buszowaniu po niemowlęcych ciuszkach :-) specjalnie mamę zabrałam ale ona sama stwierdziła, że już tak nie pamięta co i jak...
Czyli podsumowując najpierw pieluszka, później body, później pajacyk albo spodenki i koszulka i dzidzia ubrana :-D no i jak stópki gołe to jeszcze skarpetki ;-) oczywiście wszystko dopasowane do temperatury!
Jak mika słusznie zauważyła rodzę latem ;-)
 
reklama
Mam do was może dziwne pytanie ale jestem póki co totalnie zielona w kwestii dzieci...
W co się ubiera niemowlaka? Bo z listy wynika, że należy kupić kilka rodzai ciuszków. Więc co na co się zakłada? Najpierw body a później pajacyk np czy jak? i po co te kaftaniki??? Już zaczynam się bać na samą myśl....

kasiap dzieciaka ubierasz tak ja siebie - ma byc wygodnie nie za malo i nie za duzo i tak jak josi napisala - maluch wymaga jednej warstwy wiecej niz dorosly
ja ubieralam body i spioszki albo pajacyka na to ... ale ja rodzilam zima!! w lecie to trezba uwazac na odparzeni no i zemy maluszkowi za cieplo tez nie bylo
no i nie ma co zalowac kasy na ubranka z czystej bawelny zwlaszcza an lato !! ja zamierzam kilka bodziakow takich rozpinanych kupic (rozpinane z przodu!!) bo to bardzo wygodne jest i w razie czego mozna i brzuszek maluchowi odslonic !!!

o cos takiego mi chodzi
http://www.beloved.com.pl/pl/ubranka-dla-niemowlat-bawelna-organiczna-tao/44-body.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry