reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka krostki i czerwone plamy na pipce u 8msc dziewczynki

nowamloda12

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Listopad 2018
Postów
211
Mamy, co to może być 2-3dni temu zauważyłam u córki na pipce 2 krostki dziś jak wzięłam ją do kąpieli to nie mogłam uwierzyć, cała pipka aż schodzi na pupę i czerwone plami. Nie zauważyłam żeby ją jakoś to bolało, ale zauważyłam ze się drapie po pampersie w tym miejscu. Uprzedzę pytania, pampersy zmieniane są bardzo często i nic nie zmienialiśmy ani do kąpieli ani żadnego kremu do pupy ani proszku do prania. Skąd to się wzięło. Są na to jakieś preparaty ? Kremy ? Lekarz już nie przyjmuj i w weekend tak samo, a do szpitala nie chce jechać. Pomocy
 
reklama
Upał, uczulenie na pampersa lub jakaś bakteria się przyplątała. Spróbowałabym na początek wietrzyć, tetra albo na golaska. Jeśli nie będzie poprawy albo będzie gorzej to pomoc świąteczna lub prywatna wizyta. Możesz spróbować też pobrać mocz na wszelki.
 
Ja też myślę,że to od gorąca. Jakby nie patrzeć- pampersy to worki foliowe na pupie.. Bez pieluszki ciężko, ale choć ci jakiś czas zdejmuj. Ma noc nawet nie przykrywam kocykiem, jak masz taka duchotę, jak u nas..:(
 
🤔🤔🤔🤔
Ja posmarowalabym to mascia z clotimazolem. Wydaje mi sie,ze to moze byc rumien pieluszkowy z infekcja grzybicza. Po jednym nasmarowaniu powinno byc widac poprawe! Pozdrowienia dla Bianki???
 
Skąd taka diagnoza...?
Przecież nie ma zdjęć..
Ja byłabym ostrożny w podawaniu tej maści dziecku.
Sama kiedyś bardzo sobie nią zaszkodziłam (lekarz zdiagnozował właśnie nadkażenie graniczne, skóra schodziła mi platami).
Autorko wątku- poczytaj ulotkę, zanim posmarujesz, żebyś nie zaszkodziła.. Tym bardziej,że to jednak są błony śluzowe.
Może kąpiel w krochmalu..?
Na potne sprawy pomaga, więc można od tego zacząć.
Dobrze,że śpi lekko ubrana - to plus.
Jeśli masz możliwość, może pieluszki wielorazowe..?
🤔🤔🤔🤔
Ja posmarowalabym to mascia z clotimazolem. Wydaje mi sie,ze to moze byc rumien pieluszkowy z infekcja grzybicza. Po jednym nasmarowaniu powinno byc widac poprawe! Pozdrowienia dla Bianki???
 
reklama
Ja bym wietrzyła jak dziewczyny piszą i wykąp w nadmanganianie, ewentualnie możesz przecierać rivanolem. Stosowałam u Syna w tych miejscach z polecenia nefrologa czyli bezpieczne
Mamy, co to może być 2-3dni temu zauważyłam u córki na pipce 2 krostki dziś jak wzięłam ją do kąpieli to nie mogłam uwierzyć, cała pipka aż schodzi na pupę i czerwone plami. Nie zauważyłam żeby ją jakoś to bolało, ale zauważyłam ze się drapie po pampersie w tym miejscu. Uprzedzę pytania, pampersy zmieniane są bardzo często i nic nie zmienialiśmy ani do kąpieli ani żadnego kremu do pupy ani proszku do prania. Skąd to się wzięło. Są na to jakieś preparaty ? Kremy ? Lekarz już nie przyjmuj i w weekend tak samo, a do szpitala nie chce jechać. Pomocy
 
reklama
Skąd taka diagnoza...?
Przecież nie ma zdjęć..
Ja byłabym ostrożny w podawaniu tej maści dziecku.
Sama kiedyś bardzo sobie nią zaszkodziłam (lekarz zdiagnozował właśnie nadkażenie graniczne, skóra schodziła mi platami).
Autorko wątku- poczytaj ulotkę, zanim posmarujesz, żebyś nie zaszkodziła.. Tym bardziej,że to jednak są błony śluzowe.
Może kąpiel w krochmalu..?
Na potne sprawy pomaga, więc można od tego zacząć.
Dobrze,że śpi lekko ubrana - to plus.
Jeśli masz możliwość, może pieluszki wielorazowe..?
Przy podobnych objawach to dostala corka do leczenia. Sa masci o bardzo niskim stezeniu tej substancji czynnej. Przeznaczone na zmiany wystepujace wlasnie w okolicy podpieluszka.
 
Do góry