reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka na buzi

reklama
Ja tak mialam. Malutki wygladal jak jedna wielka krosteczka i prawde powiem tez cos okolo 1-szego mies. Mylam dokladnie skure i po jakims czasie zniknelo, mozna uzyc rowniez bepanthen.
 
U mnie obydwie córeczki miały trądzik niemowlęcy, bardzo nasilony. W końcu lekarz zalecił mi posmarować tylko dwa razy bardzo cieniutka warstwą skórę buźki Laticortem a poza tym smarować małe Sudocremem i to gruba warstwą. Wszystko znikło w ciągu półtora tygodnia.
BO właściwie taki trądzik powinien sam ustapić, ale jak jest to duzy kłopot, to mozna posiłkować się lekkim sterydem.
 
Moja mała też to miała (jeszcze troszkę ma,ale już praktycznie całkowicie zanikło).Ale lekarka powiedziała,że to potówka...I kazała smarować bepanthenem. Robiłam jak kazała,chociaż większych efektów nie widziałam,ale zaczęło w końcu znikać samo z siebie.:tak:
Podobno przemywanie buzi rumiankiem też pomaga.
 
Mój synek w 3 tygodniu dostał takiej wysypki. jeden lekarz twierdzil ze to potówki, inny ze skaza, pozniej trądzik itp. W końcu okazało sie że to łojotokowe zapalenie skóry. Od 7 tygodni smarujemy buźkę metronidazolem i schodzi ladnie. Po tym ponoć już nie powinno być nawrotu.
 
My tez mielismy tradzik, sam minal jak mala skaczyla 3mies.
A jeden lekarz kazal mi ograniczyc diete, bo pewnie cos zjadlam lub ze to skaza bialkowa.
A moja babcia powtarzala, ze to nic takiego, ze samo przejdzie. I od 3 mies zycia cera juz ladniutka
 
Do góry