reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka u trzylatka swedzaca w nocy

Mikasa7

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2018
Postów
1 893
Witam,
Mam problem dotyczący wysypki u mojego trzyletniego syna. Już prawie trzy miesiące temu pojawiły się krostki na jednej ręce (zbiegło to się w czasie z trzydniowa,wysoka gorączką, syn dostał antybiotyk,początkowo źle dobrany, później zmiana antybiotyku). Myślałam,że to może początek ospy. Ale z czasem krostek zaczęło przybywać. Oprócz prawej ręki wysypalo prawa stronę brzucha od dołu,aż po pache i prawe udo. Później, po około miesiącu wysypalo wewnętrzne strony obu ud. Z brzucha zeszło samo, reszta została. Byłam trzy razy u pediatry, który przepisywał masci Advantan, Elocom,twierdząc że to alergiczne. Byłam u alergologa, jego zdaniem to może być wirusowe, bo te maści sterydowe nie pomogły. Za ponad tydzień wizyta u dermatologa. Ta wysypka mocno swędzi synka w nocy, drapie się niemiłosiernie. Czy któraś z Was zmagala się z podobnym problemem? Rogowacenie mieszkow wlosowych wykluczam, bo miał wcześniej i tak nie wygladalo. Czyżby uczulenie na nabiał? A może pasożyty?
 

Załączniki

  • 20180714_104137(0).jpg
    20180714_104137(0).jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 220
  • 20180714_104122.jpg
    20180714_104122.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 208
  • 20180714_104102.jpg
    20180714_104102.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 210
reklama
Nie wiem dlaczego pierwsze co przyszło mi na myśl (jeśli to nie alergiczne) to świerzb - co by z nasilonymi objawami nocą się zgadzało (i jeszcze po ciepłej kąpieli). W celu diagnostyki wykonuje się badanie mikroskopowe naskórka.
Nikt więcej z domowników się nie skarży na swędzenie?
 
Nie wiem dlaczego pierwsze co przyszło mi na myśl (jeśli to nie alergiczne) to świerzb - co by z nasilonymi objawami nocą się zgadzało (i jeszcze po ciepłej kąpieli). W celu diagnostyki wykonuje się badanie mikroskopowe naskórka.
Nikt więcej z domowników się nie skarży na swędzenie?
Nie,żadnego z nas to nie dotknęło. A po kąpieli się nie zaczerwienia, wręcz wygląda lepiej...też już to analizowalam;)
 
Mi to wygląda na alergię podrażnienie na coś czym okrywa się w nocy. I teraz albo skład pościeli albo proszek do prania.
Przyszło mi też do głowy uczulenie na mleko. Ew. płyn czy mydło do kąpieli.
 
Mi to wygląda na alergię podrażnienie na coś czym okrywa się w nocy. I teraz albo skład pościeli albo proszek do prania.
Przyszło mi też do głowy uczulenie na mleko. Ew. płyn czy mydło do kąpieli.
Dziekuje. Plynu do prania nie zmienilam. Ale od jakiegos czasu spimy pod kocami, posciele schowalam. Ale koc wyprany. Hmm... ja narazie najbardziej obstawiam mleko, może z czasem alergia się ujawniła. Chociaż jak był mały to miał podejrzenie skazy białkowej.
 
I dziwne jest to,że na początku ta wysypka była tylko z prawej strony. Dopiero niedawna przeszła trochę na druga stronę.
 
Hmmm, sprawdzę materac,ale syn większość nocy śpi u nas w łóżku...niestety... A my mamy kanapę. On ma materac kokos-gryka,ale nigdy nie był zalany ani nic... może w przedszkolu coś zmienili, czyms dywan wyprali,nie wiem..
 
A próbowałaś użyć dermokosmetyku na podrażnienia? U nas w domu fajnie się sprawdza balsam cetaphil dermoprotektor, fajnie koi skórę, łagodzi zaczerwienienia. Poleciła mi go kiedyś pediatra i zawsze mam go w domu.
 
reklama
A próbowałaś użyć dermokosmetyku na podrażnienia? U nas w domu fajnie się sprawdza balsam cetaphil dermoprotektor, fajnie koi skórę, łagodzi zaczerwienienia. Poleciła mi go kiedyś pediatra i zawsze mam go w domu.
Tez mi mowil pediatra o tym cetaphil. My mamy emolient z La Rocha posay lipikar. Też niby dobry...I się smarujemy i nawilżamy dodatkowo teraz próbuje bepanthen sensiderm...
 
Do góry