reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka

Hankaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Listopad 2019
Postów
4 668
W dniu wczorajszym mieliśmy szczepienie synka 3miesiace i 3 tygodnie. 6w1 infanrix, pneumokoki synflorix, rotawirusy rotateg. Dzisiaj wyskoczyła taka wysypka, na jednej nóżce. Co to może być??
 

Załączniki

  • 20221008_215659.jpg
    20221008_215659.jpg
    875,9 KB · Wyświetleń: 289
reklama
W dniu wczorajszym mieliśmy szczepienie synka 3miesiace i 3 tygodnie. 6w1 infanrix, pneumokoki synflorix, rotawirusy rotateg. Dzisiaj wyskoczyła taka wysypka, na jednej nóżce. Co to może być??
Wysypka po szczepieniu moze występować. My po ostatniej mielismy na brzuszku, trwalo to jeden dzień, chociaz do tej pory nigdy nie wystapily u nas zadne objawy poszczepienne. Mowilam o tym pediatrze, machnąl ręką i nawet nie chcial zobaczyć, przez co rozumiem, ze to normalne. Wydaje mi sie ze wygladala nawet tak samo, jak wasza wysypka. Ja bym obserwowała, a w razie nasilenia do lekarza.
 
Wysypka po szczepieniu moze występować. My po ostatniej mielismy na brzuszku, trwalo to jeden dzień, chociaz do tej pory nigdy nie wystapily u nas zadne objawy poszczepienne. Mowilam o tym pediatrze, machnąl ręką i nawet nie chcial zobaczyć, przez co rozumiem, ze to normalne. Wydaje mi sie ze wygladala nawet tak samo, jak wasza wysypka. Ja bym obserwowała, a w razie nasilenia do lekarza.
dlugo się utrzymywała?
 
Dziewczyny, żadna reakcja po szczepieniu nie jest "normalna" :(
Ani obrzęk, ani gorączka, ani wysypka - NIC!
Każdą reakcję organizmu na szczepienie powinnyście zgłaszać lekarzowi i pilnować, żeby odnotował to w książeczce...
Przez takie olewactwo lekarzy są tak zakłamane statystyki NOPów :(
 
Dziewczyny, żadna reakcja po szczepieniu nie jest "normalna" :(
Ani obrzęk, ani gorączka, ani wysypka - NIC!
Każdą reakcję organizmu na szczepienie powinnyście zgłaszać lekarzowi i pilnować, żeby odnotował to w książeczce...
Przez takie olewactwo lekarzy są tak zakłamane statystyki NOPów :(
wyskoczyła wczoraj wieczorem, nie mam telefonicznego kontaktu z lekarzem więc na sorze mają gdzieś taką wysypkę. Obserwuje..
 
reklama
jest to moje pierwsze dziecko a tak szczypią w przychodni.. poza tym było.to drugie szczepienie identyczne..
U mnie też tak szczepią ("combo").
Obserwuj, nie powinno się rozkręcić czy powodować dolegliwości dziecku. Ja bym na Twoim miejscu zgłosiła to jutro do punktu szczepień. U nas ostatnio pierwszy raz po szczepionce pojawił się rumień, a po szczepionce mmr też wysypka, zeszła po 2-3 dniach.
 
Do góry