reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka na policzku

Dołączył(a)
13 Kwiecień 2021
Postów
8
Hej,
Na początku córeczka miała pojedyncze krostki na policzki, położna skwalifikowala to jako trądzik, niestety stan policzka pogorszył się. Obecnie wygląda jakby to rozlało się na policzek.
Czy któraś z was spotkała się z taką wysypka? Czy musimy się z tym udać do lekarza? Czy to może być atopowe zapalenie skóry?
Dziecko ma niecałe dwa miesiące
 

Załączniki

  • IMG_20220120_123428.jpg
    IMG_20220120_123428.jpg
    44,5 KB · Wyświetleń: 181
reklama
Tak,karmię piersią. Co polecacie w pierwszej kolejności wykluczyć z diety? Nabiał?
Właściwie w mojej diecie nie zmieniło się nic, więc zastanawiam się co mogło to wywołać - jedyne co nowego włączyłam to jabłka
 
Potencjalne alergeny: białko mleka krowiego, jajka, kakao, cytrusy. Skoro ostatnio włączyłaś jabłka, to może one są przyczyną? I może zacznij od rezygnacji z nich?
 
My też coś takiego mielismy. Okazało się AZS i tzw skaza białkowa. Ja podejrzewam jeszcze inny alergen, ale czekamy na wizytę do alergologa.
 
@Ajjam to może być AZS. Zanim udasz się do lekarza pomoc może krem bambino, ten w metalowym pudełku. Smaruj często buziaka. Jeśli to na tle alergicznym, to przyczyn może być wiele. Moje dzieci tak reagowały na wiele produktow. Zwłaszcza na mm. Odstawia się nabiał we wszelkiej formie i dodatku, a więc i smarowania na pieczywo, jogurty, wędliny, bo mają często coś z nabiału w składzie. Bułki czy pieczywo też potrafi mieć nabiał. Seler, czekolada, truskawki, owoce cytrusowe, u mnie też kurczak, ryby, jaja itp. już nie pamiętam całej litanii. Lista była długa.
To, co ważne to wizyta u alergologa i dobre kosmetyki dla dziecka, a będzie dobrze.
 
U mojego syna tak objawiało się azs zaostrzone alergia pokarmową..
Białko mleka krowiego u nas było najgorsze.. Nawet jak zdjadlam ciastko, w składzie, którego nie było mleka, ale był zapis,że może zaiwrwc śladowe ilości, obsypywalo mu buzię..
Mogę podesłać skład maści, która dostaliśmy od pediatry - u nas działała i działa cuda..
 
reklama
Moja córka ma 7 tygodni i ta sama sytuacja. Położna powiedziała, żeby odstawic wszystko, co zawiera nabiał mleka krowiego i jest lepiej - nie prezy się, brzuch chyba tez mniej boli i nie jest taka spięta. Ja trochę przeszła na weganizm przez to 😅 wysypka dalej się utrzymuje, ale dopiero od tygodnia nie jem tego typu produktów. Na razie umówiłam się do dermatologa, potem alergolog.
 
reklama
Do góry