reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka.

D

Deleted member 176021

Gość
Witam.
Mój 8 tygodniowy syn ma krostki jakby podskorne na policzkach i pojedyncze na zewnętrznej stronie dłoni. Policzki robią mu się czerwone, jak jest mu ciepło. Bynaj mniej tak mi się wydaje. Na początku myślałam, że to być może potowki, a teraz się zastanawiam czy to nie czasem alergia.
Policzki są szorstkie w dotyku.

Powiedzcie mi czy jesteś w błędzie z tymi potowkami, jak to w ogóle się przedstawia.

W tygodniu jeszcze byłam na pogotowiu z krostka przy odbycie i lekarz nic nie powiedział na temat policzków.

W poniedziałek młody ma szczepienie.
 
reklama
reklama
Mam stosować 7 dni maść. Może się nawracać do 6 miesiąca. Nie jest groźne, ale potrafi się rozprzestrzenic aż do klatki piersiowej.
Była zszokowana, że lekarz odmówił szczepienia ze względu na alergiczne szmery. I jak stwierdziła być może z noska było słychać, bo alergikiem na pewno nie jest.
Oszaleć można. Skąd wiadomo kto ma rację?
 
Po jednokrotnym użytku jest ogromna zmiana:) i syn już policzków nie trze:)
Mój Synek tez dostał LZS a rodzinny mówił ze skaza. Dostaliśmy maść i po 3 dniach ani śladu. Ze szczepieniem poczekaj aż zniknie to całkiem mimo iż ŁZS nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia. Synkowi idzie 12 tydzień ale zaszczepilam go dopiero 2 dni temu. Nie ma się co spieszyć...
 
No lekarz kazał mi smarować od 7-10 dni. I właśnie się zastanawiam jaką decyzje lekarz będzie chciał podjąć ze szczepienie. Ale chyba faktycznie wstrzymał się po kuracji
Miałam smarowac tydzień, smarowałam 5 dni bo miałam nakładać maść tylko na chora skórę wiec dłużej nie było sensu. Tydzień odwlekania szczepienia nic nie zmieni wiec jeśli nie musisz, poczekaj spokojnie.
 
Ja zawsze na różne podrażnienia najpierw stosuje balsam cetaphil dermoprotektor, jest bezpieczny nawet dla niemowlaków, przebadany dermatologicznie. Jeśli on nie pomoże (zawsze sobie radził z podrażnieniami jak do tej pory:) to dopiero biegłabym do lekarza. Polecam mieć go w domowej kosmetyczce bo przy dziecku to różne rzeczy się dzieją a on naprawdę pomaga.
 
Moja mała miała okropną ciemieniuchę... Nic nie pomagalo. Skończyło się na ostrym zapaleniu łojotokowym i sterydach. Teraz mała ma 4,5 miesiąca i walczymy z AZS. Pije specjalne mleko, ale poprawy nie było. W środę byliśmy u któregoś z kolei lekarza i polecił nam firmę Uriage. Już po dwóch dniach jest ogromna różnica! A przerabialiśmy już wiele maści i kremów. Wszystko działało tylko przy pierwszym smarowaniu. U nas zaczynało się podobnie jak u Twojego synka właśnie. A odnośnie szczepień to w zaostrzeniu wysypki lepiej nie szczepić. Nam pediatra powiedziała, że szczepienia można odroczyć nawet do roku czasu.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry