reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za niska beta, zbyt wolny przyrost

Jolobasia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Marzec 2021
Postów
25
Dziewczyny, potrzebuje porady bo myślę że chyba nic z tego:
@ 13.09
Ovu: bez monitoringu ale nie wcześniej niż 24.09 (nie mieliśmy z mężem wcześniej opcji), cykle 25-27dni
5.10 ok 10dpo Beta:8,13 Progesteron:7,3
6.10 B: 28,27 P: 13,4
8.10 B: 63,69 P: 16,7
11.10 ok 16-17 dpo B:158,8, czekam na wynik progesteronu.

Wiem że tu są mądre głowy, nie chce robić sobie nadziei po 1,5 roku starań... Co myślicie?
 
reklama
Przyrosty masz w normie (5-8.10.21) i (8-11.10.21) teraz poczekaj do około 6/7 tygodnia od ostatniej miesiączki i idź na wizytę do ginekologa bo wcześniej nic nie zobaczy niestety :)
 

Załączniki

  • IMG_9080.jpg
    IMG_9080.jpg
    63,4 KB · Wyświetleń: 46
  • IMG_9079.jpg
    IMG_9079.jpg
    69,2 KB · Wyświetleń: 47
I powiedz, kto Ci powiedział ze to zbyt niski przyrost? I beta jest niska? Każda z nas ma inne wartości jedne na początku już w setkach wyskoczą a Jo u Ciebie było 8 - wykryłaś bardzo wczesną ciąże po prostu :)
 
I powiedz, kto Ci powiedział ze to zbyt niski przyrost? I beta jest niska? Każda z nas ma inne wartości jedne na początku już w setkach wyskoczą a Jo u Ciebie było 8 - wykryłaś bardzo wczesną ciąże po prostu :)
Norma bety na 5 tydz zaczyna się od 217.
Dzwoniłam do ginekologa i powiedział że jest niska, stąd moje obawy.
 
Beta jest ok, progesteron jest niski, jak wczorajszy?
Dziewczyny, potrzebuje porady bo myślę że chyba nic z tego:
@ 13.09
Ovu: bez monitoringu ale nie wcześniej niż 24.09 (nie mieliśmy z mężem wcześniej opcji), cykle 25-27dni
5.10 ok 10dpo Beta:8,13 Progesteron:7,3
6.10 B: 28,27 P: 13,4
8.10 B: 63,69 P: 16,7
11.10 ok 16-17 dpo B:158,8, czekam na wynik progesteronu.

Wiem że tu są mądre głowy, nie chce robić sobie nadziei po 1,5 roku starań... Co myślicie?
 
I powiedz, kto Ci powiedział ze to zbyt niski przyrost? I beta jest niska? Każda z nas ma inne wartości jedne na początku już w setkach wyskoczą a Jo u Ciebie było 8 - wykryłaś bardzo wczesną ciąże po prostu :)
Norma bety na 5 tydz zaczyna się od 217.
Dzwoniłam do ginekologa i powiedział że jest niska,
Beta jest ok, progesteron jest niski, jak wczorajszy
 
Norma bety na 5 tydz zaczyna się od 217.
Dzwoniłam do ginekologa i powiedział że jest niska,
To kiepski ginekolog i go zmień. Przecież on nie wie, kiedy miałaś owulację. Nie musiałaś mieć jej książkowo w 14 dniu cyklu, może się przesunęła i była w 20 dniu cyklu i wtedy normalne, że beta będzie na tym etapie niższa.
Kiepsko, że progesteron spada. To niedobrze. Ogólnie jest niezbyt wysoki. Moim zdaniem ginekolog powinien Ci przepisać progesteron, np duphaston lub luteinę, skoro przyrosty są prawidłowe. Przy niskim progesteronie najpewniej nie utrzymasz ciąży nawet, jeśli jest zdrowa.
 
reklama
To kiepski ginekolog i go zmień. Przecież on nie wie, kiedy miałaś owulację. Nie musiałaś mieć jej książkowo w 14 dniu cyklu, może się przesunęła i była w 20 dniu cyklu i wtedy normalne, że beta będzie na tym etapie niższa.
Kiepsko, że progesteron spada. To niedobrze. Ogólnie jest niezbyt wysoki. Moim zdaniem ginekolog powinien Ci przepisać progesteron, np duphaston lub luteinę, skoro przyrosty są prawidłowe. Przy niskim progesteronie najpewniej nie utrzymasz ciąży nawet, jeśli jest zdrowa.
Myślisz że jest jeszcze szansa na utrzymanie jak wezmę progesteron?
 
Do góry