reklama

Za wysoki poziom betaHCG :(

Temat na forum 'Porady położnej' rozpoczęty przez Mononoke, 21 Styczeń 2011.

1. Mononoke

Mononoke Fanka BB :)

Witam, mam 25 lat i udało mi się zajść w ciążę. Według OM jestem obecnie w 7tyg 0 dn ciazy. Poprzednią ciążę poroniłam, lekarze w szpitalu stwierdzili, ze musiala to byc ciaza biochemiczna bo nie bylo jej nigdy widac na usg a poronilam w 4tyg 5 dn.

Zrobilam w 5tyg 0 dn ciazy badanie beta HCG (tuz przed wizyta u doktora) i wynik mnie zaszokowal : 6800 mIU/ml popatrzylam na te normy i wydawalo mi sie, ze wszystko jest w porzadku.
    Ginekolog nic nie powiedzial na wynik, kazal jedynie dwukrotnie w odstepie tygodniowym powtorzyc badanie.
    Zrobil mi badanie USG i stwierdzil ze jest ciaza prawidlowa, nie widac jeszcze zarodka, ale jest cialko zolte (to bylo w 5tyg 5dn).
    Badanie na prosbe ginekologa powtorzylam w 6 tyg 0 dn ciazy i wynik byl juz 37800!!!
    Kolejne badanie robilam dzisiaj, niestety wyniki bede miala dopiero w poniedzialek.

Martwie sie, bo wydaje mi sie, ze te wyniki sa za duze w stosunku do przyjetych norm, a kolejne jesli znowu podskoczy to juz w ogole nie bedzie sie miescilo w zadnych normach (powinno byc w granicach minimum 200 000)

O czym moze swiadczyc tak wysokie betaHCG we wczesnej ciazy?
    Naczytalam sie strasznych rzeczy o zasniadzie groniastym i zespole Downa, bardzo proszę Pania o pomoc:(

Ponizej podaje normy beta HCG ktora dostalam z laboratorium z wynikami

ciaza 1,3-2 tyg 16-156
    ciaza 2-3 tydz 101-4870
    ciaza 3-4 tydz 1110-31500
    ciaza 4-5 tydz 2560-82300
    ciaza 5-6 tydz 23100-151000
    ciaza 6-7 tydz 27300-233000
    ciaza 7-11 tydz 20900-291000

Strasznie sie denerwuje, bardzo prosze Pania o pomoc, kolejna wizyte u ginekologa mam dopiero w srode :(

2. Carioca77

Carioca77 BeBonka

albo o bliźniakach :) lub też, że ciąża jest starsza niż zakładasz.
    aha - nie czytaj już więcej, stres jest w ciązy bardzo niedobry, dbaj o życie, które nosisz już teraz, już jesteś za nie odpowiedzialna, już jesteś matką. I przyzwyczaj się, teraz już tak będzie - ciągly niepokój, czy kopie odpowiednio, czy jak już będzie po tej stronie brzuszka, to czy nie za dużo śpi, je, odpowiednio chodzi, potem zacznie nie wracać na noc, itp itd :)
    Napij się melisy i porządnie wyśpij!

Ostatnia edycja: 21 Styczeń 2011
  3. reklama
  4. Mononoke

Jakbym slyszala mojego meza:) Dziekuje bardzo za slowa otuchy :)
    Juz mi lepiej, do wizyty u ginka zostalo juz niewiele czasu wiec moze wytrzymam ;)

5. Carioca77

Carioca77 BeBonka

Cieszę się, że już mniej przeżywasz, daj znać jak będziesz po wizycie :)

6. Mononoke

:D Ja juz dawno po wizycie :D
    No ginek byl wrecz zachwycony beta (kolejna wyszla 114 000) i mowil ze wszystko jest super i mam sie nie nakrecac na niewiadomo co :>

No i oczywiscie z bobaskiem wszystko ok , tydzien temu mial 14 mm i pieknie bilo mu serduszko :)

Kamien z serca:)

7. Felidae

Felidae Mama_Misia

Jesteś po wizycie więc już wiesz, ze wszystko jest ok, Myślę że lekarz raczej chciał sprawdzić czy bHCG rośnie ( bo przyrosty były w miarę ok, a wyliczone terminy nie zawsze zgadzają sie co do dnia, jeżeli np cykl trwa krócej lub dłużej niż przyjęte 28 dni :-) ) głowa do góry i dbaj o siebie :-)

8. mikusia84r

mikusia84r Entuzjast(k)a

witam
    9 tyg 6 dni wedlug OM moja beta wyniosła 289 000 :szok: Martwię się bo to bardzo dużo, ginka dzisiaj to zignorowała i stwierdziła, że jeszcze nie jest źle.
    Co może oznaczac tak wysoki wynik?
    Dziekuje za odp

9. mariannaruda

mariannaruda Początkująca w BB

mikusia84r. Próbuję się z tobą skontaktować.Moja beta również tyle wynosi.Czy mimo tak kolosalnego wyniku urodziłaś zdrowe dziecko.To dla mnie bardzo ważne,odezwij się,proszę cię.Nie śpię po nocach i bardzo się denerwuję,a moja beta hcg 280 000.Proszę odpisz

10. reklama

Poleć forum