reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawa z maluchami

andav

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Październik 2011
Postów
988
Dziewczyny przejrzalam tematy i taki jeszcze nie powstal a mysle ze coraz czesciej nasze dzieci nie przesypiaja calego dnia a wiec trzeba powoli je czyms zabawiac....
pomyslalam ze kazdy z nas moglby napisac jakie ma sposoby na spedzanie czasu z maluchem, jakie pomysly na zabywy, czym sie bawicie, jakie polecacie zabawki, jakie ksiazeczki, jakie piosenki....
 
reklama
i tak juz na goraco zapytam.... jest taka wyliczanka: tu tu kokoszka ziarenka dziobala....czy ktos zna ja w calosci?? bo nie potrafie jej dokonczyc:crazy:
 
ja się bawię z Laurą w KOSI ŁAPCI :-) IDZIE RAK:-D

Mała też się bawi grzechotkami ale na 1 miejscu jest taki miś szmatka do przytulania "Leon":-D jego to uwielbia !!!
Z tatusiem Laura bawi się w samolot...albo w A KU KU :-D
 
flaurka ale z ciebie leniuch.... nie liczy sie:-D:-D:-D aktywne zabawy- jakis pomysl zeby czyms malca zajac jak ten nie chce lezec plackiem i gapic sie w krecace misie- tudziez na matke z lezaczaka co sprzata, gotuje i patrzy w bb:-)

Ja ze swoim tancze, spiewam- wlaczam czesto fasolki i kolysanki utulanki- no i chce sie nauczyc paru wyliczanek- ta tu tu kokoszka ziarenka dziobala to przerobilam po swojemu wiec licze ze ktos z was zna oryginalna wersje i tu napisze....
moj lubi tez zabawe z pieluszka- lezy w koszyku, zakrywam go pielusza i odkrywam krzyczac a kuku, wyskakujac z roznych stron- czasem patrzy sie na mnie jak na idiotke a czasem zaciesza i dyskutuje w stylu: jeszcze raz jeszcze raz:tak:
 
ja faktycznie jestem leniuch, bo z pieluszka sie bawimy - ja go zakrywam a on ma za zadanie sie odkopac. Zwykle zaplatuje ja w łapki i macha biała szmata jak duch a matka sie cieszy:). On tez:)
 
takie cos też znalazłam:-)

Tu sroczka kaszkę ważyła
Dzieci swoje karmiła
Aż ogonek sobie sparzyła
Temu dała na miseczce
Temu na łyżeczce
Temu w rondeleczku
Temu w garnuszeczku
...a małemu nic nie dała
...tylko fruuu poleciała
...iii tu się schowała (i gilam małego pod szyjką)


i takie:

dziobała kokoszka dziobała,
ziarenka kurczaczkom zbierała,
temu dała, temu dała (4x)
a temu nic nie dała tylko poleciała, poleciała, poleciała

Jedzie, jedzie pan, pan,
na koniku sam, sam,
a za panem chłop, chłop,
na koniku HOP, HOP. (bujamy na kolanach)
 
Straszna ta sroczka i kokoszka bo dyskryminują najmniejsze - ale takie jest życie, ze najsłabsi robią po tyłach - niech sie grzdyle od małego uczą:)
 
reklama
Do góry