reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

Ojej.... sadzacie 8 miesięczne dzieci przed telewizorem????????
Nie dość, że to niezdrowe dla oczu, to dla rozwoju, dla psychiki małego dziecka... już nawet nie wspomnę o przekazywaniu negatywnych wzorców i o tworzeniu u takiego malucha złych nawyków.

Zabaw jest bardzo wiele.
Jeśli chcesz, żeby dziecko zajęło się samo sobą to możesz:
1) dać różne sprzęty kuchenne bezpieczne - sitka, drewniane łyżki, miski.
2) rwać gazety, robić kulki i rzucać
3) powiesić lustro przy podłodze
4) dać do zabawy książeczki
5) puszczać piosenki dla maluchów.

Jeśli zabawa ma być dla Was obojga:
1) tańczyć z dzieckiem na rękach lub na leżąco, kładziesz się koło dziecka i machasz rękami i nogami i na brzuszki i na czworaka i na siedząco.
2) kupić pacynki i robić teatrzyk
3) czytać wiersze z ciekawą intonacją
4) uderzać łyżkami w różne przedmioty i słuchać dźwięków.
5) wsypać do plastikowych pojemników rózne nasiona (dobre są te zakręcane na mocz- można dodatkowo skleić) i grzechotać :)

jak coś mi się przypomni to dam znac :)
 
reklama
Jestem zwolenniczką zabierania jak najmłodszych dzieci wszędzie. Zabierałam 1,5 rocznego syna na wystawy, do muzeum, na koncerty - te dorosłe też - i za każdym razem, nie dość, żen ie przeszkadzał, bawił się świetnie, to jeszcze wzbudzał zachwyt otoczenia. Poza tym pamiętaj, że takie koncerty są dla dzieci własnie i liczą się z tym, że dzieci biegają itp., Wcale nie muszą siedzieć.
No i jak Jej się znudzi to co???
to wyjdziecie :)
 
Mam nadzieję, że pomożecie i wypełnicie moją ankietę :)

[FONT=&quot]Witam
Jestem studentką piątego roku Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Piszę pracę magisterską na temat roli zabawek w rozwoju niemowląt. Mam nadzieję, że podzielisz się ze mną swoim doświadczeniem w tej dziedzinie... Chciałabym zebrać informacje, które pomogą mi udzielić odpowiedzi na następujące pytanie: Jakimi zabawkami rzeczywiście bawią się dzieci? [/FONT]
[FONT=&quot]Ankieta skierowana jest do rodziców dzieci w wieku niemowlęcym, a także tych, którzy dobrze pamiętają pierwszy rok życia swojego dziecka. [/FONT]
[FONT=&quot]Ankieta jest anonimowa. Odpowiedzi nie będą analizowane osobno, a w zestawieniach sumarycznych, które zostaną wykorzystane jako źródło do pracy. [/FONT]
[FONT=&quot]Wypełnienie ankiety zajmie Ci około 10 minut - może zachęci Cię to: wiele osób jest zdania, że to bardzo przyjemnie spędzony czas :)
[/FONT]



Jeśli tylko zechcesz wypełnić moją ankietę (za co Ci z góry dziękuję), napisz swojego maila:
- w tym wątku
lub
- na prv
lub
- wyślij wiadomość na mojego maila ( zabawka.niemowle@gazeta.pl ),

w tytule możesz wpisać "CHCĘ ANKIETĘ" i to mi wystarczy
Prześlę Ci ankietę w załączniku i będę oczekiwała na zwrotnego maila od Ciebie (z wypełnioną ankietą).

Czekam również na wszelkie uwagi związane z moją ankietą.

P.S Wątek założyłam za zgodą administratora - serdecznie dziękuję za pomoc.

POZDRAWIAM Magda.
 
Zapraszam ponownie do wypełnienia ankiety i dziękuję wszystkim, którzy już to zrobili. Ankieta jest nadal aktualna (jak tylko przestanie być aktualna napisze o tym).
POZDRAWIAM - Magda
 
Właśnie dziewczyny jak to jest u was z zabawą u maluchów? Mój ma niecałe 2 miesiące i juz zaczyna sie interesować zabaweczkami a zwłaszcza grzechotkami już sie rozgląda i śmieje a nawet próbuje chwytać rączkami ale to mu jeszcze nie wychodzi.. wogóle od kiedy dziecko tak naprawde zacznie sie bawić?
 
mój dziubek gada do pszczółek na karuzeli, i do poduszki krówki.... bardzo się nią interesuje..... ale łapkami macha jeszcze tak bezmyślnie jak dla mnie.......
 
Witam,

Mam do Was ogromną prośbę jakie zabawki, ksiązeczki etc. polecacie dla 5,5 miesięcznej dziewczynki?
Przeglądałam allegro i mam mętlik w głowie :/

Dziękuje :)
 
reklama
Do góry