reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ZABAWY i STYMULOWANIE rozwoju maluszków

margot

Mamma Mia!
Rozwiązania
0
Ciekawa jestem, jakie zabawki i zabawy sprawdzają się z życiu Waszych maluchów. Mój synek dotąd interesował się po prostu wszystkim, więc żadne specjalne urządzenia nie były potrzebne, a najbardziej to lubił przyglądać się kwiatom oraz rzeczom o wyraźnych regularnych wzorach (furorę zrobiła torebka na prezenty biała w czerwone serduszka). Pomału robi się jednak bardziej wymagający i zwykłym oglądaniem przedmiotów zaczyna się po prostu nudzić, kiedyś mógł 20 minut sudiować taką torebkę, i inne fanty ustawione wokoł, a teraz po 5 minutach ma wyraźnie dość. Kupiliśmy na Allegro karuzlkę, ale jeszcze musimy dokupić baterie, więc na razie nie mogę opisać, czy się synkowi podoba. Poza tym zawieszam mu na wózku zwykłe małe maskotki, ostatnio zaczął nieporadnie je łapać i to go dosyć pochłania. Uwielbia też przyglądać się cieniom i refleksom światła, dlatego zainwestowałam w karuzelkę która rzuca na sufit kolorowe gwiazdki. Oczywiście najbardziej lubi jak się z nim rozmawia, śpiewa mu i dotyka jego ciałka, np. "prukając" w brzuszek.
Zastanawiam się nad kupieniem jakichś grzechotek i może maty edukacyjnej, ale nie chciałabym wydać fortuny na coś, co go tylko na chwilę zainteresuje...
Jedna koleżanka z forum kwietniowego wymyśliła fajny patent, balon helowy (kolorowy, tandetny) przywiązuje tasiemką do nóżki dziecka, jak maluch fika nogami, to balon rusza się nad nim i to jest radocha!

reklama

olenkamar

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam!
Moja Róża skończyła właśnie 4miesiące. Chciałabym jej kupic jakieś CD z muzyka dla niemowląt, cos wesołego na dzień i spokojnego przed snem. Słuchacie muzy ze swoimi dzidziami? macie ulubione płyty, możecie coś polecić?

naja

Fan(ka)
Rozwiązania
0
owszem, 'plagiaty' lecha janerki. to absolutny numer jeden mojego malucha ;D

moniaa_

Mama 2004 i 2009
Miasto
Bruxelles
Rozwiązania
0
ja kupiłam kolekcje "muzyka bobasa" jest rewelacyjna sa usypianki, muzyka poważna i inne naprawdę super

marianeczka

persona non grata
Rozwiązania
0
hehehe, naja, ja tez lubie janerke...
a masz cos na mp3?

sandros

Mama Soni
Miasto
Polska
Rozwiązania
0
Tez mam muzyke bobasa - fajne, Sonia to lubi, ale teraz bardziej ja interesuja Fasolki i VooVoo oraz muzyka irlandzka

marianeczka

persona non grata
Rozwiązania
0
sandros - jak lubisz voo voo, to ja mam pelna dyskografie (bodaj 18 plyt) w mp3. mam staly adres ip, wiec jak chcesz, to ci kiedys wystawie.

lorcia

Czerwcowa mama'08
Miasto
Elbląg
Rozwiązania
0
w dzien sluchamy doslownie wszytkiego po trochu nawet rammstein sie trafi haha 8), czesto puszczam synkowi piosenki typowe dla maluszkow sciagniete z neta; na wieczor natomiast puszczam mu albo kolysanki turnala albo plytke tori amos ktorej sluchalam praktycznie przez cala ciaze i ktora bardzo uspokaja moja niunie :)

slyszalam wiele pozytywnych opini na temat kolekcji "muzyka bobasa" takze zawsze mozesz sprobowac od tego :)

naja

Fan(ka)
Rozwiązania
0
marianeczka, janerke mam tylko na zwyklych plytkach cd, przykro mi.

co do voo voo to mlody tez jest fanem, zwlaszcza ostatniej plyty. niesamowicie go wycisza. do tego ostatnimi czasy gorillaz uwielbia i niesmiertlene lemon jelly. potrafi mi przy tym zasnac :)

puszczam mu bardzo rozna muzyke, ale nie wyszstko budzi jednakowy entuzjazm. przy voo voo i janerce oraz new order potrafi spokojnie dlugo lezec i tylko sluchac, przy innych plytach po chwili wraca do zabawy.

muzyke dla bobasa takze kupilismy - taka na zasniecie. chyba skutkuje, bo malego wycisza nieprawdopodobnie i szybciutko zasypia! turnau w mniejszym stopniu - uwielbia w jego wydaniu 'dla wojtusia', ale to chyba dlatego, ze sama mu to czesto, hm.. powiedzmy, ze spiewam ;)

a w ciazy maly nasluchal sie iana browna, i tez dotad za nim 'szaleje'. po prostu uwielbia jego ostatnia solowa plyte :)

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Mythopoeia Czy mogę dawać dziecku jedznie do zabawy? Potrzebuję porady 5
J Kuchnia do zabawy Roczniaki i dwulatki 10
aniaslu Zabawy paluszkowe, czyli jak wesprzeć rozwój niemowlaka i starszaka Temat tygodnia 0
U Zabawy urodzinowe Potrzebuję porady 3
aniaslu Zabawki za zero złotych, czyli najfajniejsze pomysły na wspólne zabawy Potrzebuję porady 7
U Jakie znacie fajne zabawy dla dzieci, jak spędzacie czas w swoimi pociechami Potrzebuję porady 1
Stafia Wiecznie niegrzeczne dziecko w przedszkolu?! Przedszkolaki 6
mazak100 Zabawki ogrodowe i trampoliny Przedszkolaki 17
M Leśne zabawy w Lasku Marcelińskim Poznań 0
M Dziwne zabawy powtarzane rutynowo u 6ciolatka Potrzebuję porady 2
Mirka78 Kącik rozrywki Maluszków: piosenki, wierszyki, zabawy, zabawki :) Dzieci urodzone w styczniu 2014 22
D Zabawy -nauka mowy, części ciała? Roczniaki i dwulatki 5
Akka666 pomysły na dorosłe zabawy...;) Rozmowy o seksie 50
M Książeczki, bajeczki, zabawy, kultura i sztuka czyli o organizowaniu czasu maluchom Dzieci urodzone w sierpniu 2012 35
Rozyk Książeczka kucharska dla dzieci do gotowania, rysowania i zabawy Żywienie 0
kurczak1305 Zajęcia,zabawy z naszymi dziećmi Archiwum maj 2010 7
Pysia29d ogromna senność i przemęczenie,niechęć zabawy z 2 latkiem Roczniaki i dwulatki 10
nadalka Zabawy i inne psikusy ;p Dzieci urodzone w lipcu 2012 12
M Jak zorganizować dziecku wspólne zabawy z innym dzieciaczkami Ogłoszenia - Warszawa 0
N wspólne zabawy z dziećmi Przedszkola 6
K jakie zabawki/zabawy pomogą w nauce chodzenia? Rozwój i zabawy 23
madziul85 2latek nad morzem- strój/zabawy/akcesoria Roczniaki i dwulatki 7
F Zabawy naszych maluszków Dzieci urodzone w grudniu 2011 26
E zabawy i ćwiczenia z maluszkiem Dzieci urodzone w styczniu 2012 60
onanana Rozrywka czyli zabawy z naszymi maluszkami:)) Dzieci urodzone w listopadzie 2011 36
N najciekawsze gry i zabawy edukacyjne Przedszkolaki 68
gosiawaszak1 zabawy dla 3-latka Trzylatki 24
K Zabawy andrzejkowe dla dzieci Ogłoszenia tylko tutaj 0
M spacer i czas poświęcony na zabawy- 5 miesięczniak Rozwój i zabawy 4
liliada zabawy urodzinowe dla 4 latka Przedszkolaki 7
kati83 Zabawy z dziećmi, rymowanki, piosenki itp. :-) Dzieci urodzone w czerwcu 2011 160
Corin Zabawy z maluchami Dzieci urodzone w lipcu 2011 10
T LETNIE PROMOCJE w Krainie Zabawy TĘCZA Ogłoszenia - Warszawa 0
Butterfly88 Zabawy, zabawki i inne "atrakcje" wczesnego dzieciństwa ;-) Dzieci urodzone w lipcu 2010 4
M Bergen - miejsca, zabawy, imprezy dla dzieci z rodzicami. Mamy z Norwegii 0
damqelle Zabawki i zabawy naszych dzieci Dzieci urodzone w styczniu 2011 98
lenaDTR ZABAWY czerwcowych brzdąców i nie tylko;) Dzieci urodzone w czerwcu 2010 1
Alicja z Krainy Czarów Na pogodę i niepogodę czyli pomysły na zabawy z maluchami Dzieci urodzone w październiku 2010 301
T Kraina Zabawy Tęcza zaprasza 6 stycznia! Ogłoszenia - Warszawa 0
M Zajeciai zabawy w domu Trzylatki 1
dronka83 Zabawy z naszymi maluszkami Dzieci urodzone w marcu 2010 41
K Czytanki, rymowanki, zabawy Dzieci urodzone w grudniu 2009 34
A Zabawy dla czterolatka!!! Przedszkolaki 22
enka75 Zabawy i zabawki naszych dzieciaczków- polecane i odradzane dzieci urodzone we wrześniu 2009 169
annie22 Gry, zabawy i pomyslowe spedzanie czasu z naszymi Pociechami dzieci urodzone w lipcu'09 29
Izabelka ulubione zabawy Dzieci urodzone w lipcu 2008 11
passingby Gry i zabawy czyli czas wolny naszych dzieci Dzieci urodzone w listopadzie 2009 565
Qarcia Ciekawe zabawy z 3-latkiem Trzylatki 11
deli80 Zabawy naszych pociech.... dzieci urodzone w sierpniu' 09 107
zabka83 zabawy, piosenki, oraz ciekawe zajecia WPISUJCIE MAMUSIE :) Roczniaki i dwulatki 6