reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie a gorączka

K.A

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2019
Postów
143
Dzień dobry,
Chciałabym się dowiedzieć ile wasze dzieci miały stopni gorączki przy ząbkowaniu?
Dowiedziałam sie, ze temp nie powinna przekraczać 38 stopni, ale chciałabym poznać wasza opinie w tym temacie, jak to wyglada w praktyce.
Pozdrawiam :)
 
reklama
Rozwiązanie
Dzień dobry,
Chciałabym się dowiedzieć ile wasze dzieci miały stopni gorączki przy ząbkowaniu?
Dowiedziałam sie, ze temp nie powinna przekraczać 38 stopni, ale chciałabym poznać wasza opinie w tym temacie, jak to wyglada w praktyce.
Pozdrawiam :)
Każde dziecko jest inne. Moja córka gorączki raczej nie miała, może raz ale to nie wiadomo czy przyczyną było zabkowanie. Najczęściej jednak występował katar , brak apetytu. Ale myślę że przy ząbkowaniu może przekroczyć 38 stopni
Mój bobasek wcale nie gorączkował przy ząbkowaniu a na raz szły Mu 4ry ząbki. Więc gorączka nie jest regułą.
Zazdroszczę :). Moje dziecko bardzo przeżywa ząbkowanie. Od jakiegoś czasu zachowuje się tak jak przy pierwszych ząbkach i prześwitują mu 4 górne zeby, tylko doszła gorączka 38,5. Nie ma objawów choroby, zachowuje się normalnie jedynie bardziej marudzi. Dlatego zapytałam z ciekawości :). I tak trzeba będzie wybrać się do pediatry.
 
Zazdroszczę :). Moje dziecko bardzo przeżywa ząbkowanie. Od jakiegoś czasu zachowuje się tak jak przy pierwszych ząbkach i prześwitują mu 4 górne zeby, tylko doszła gorączka 38,5. Nie ma objawów choroby, zachowuje się normalnie jedynie bardziej marudzi. Dlatego zapytałam z ciekawości :). I tak trzeba będzie wybrać się do pediatry.
Teoretycznie na ząbki jest stan podgorączkowy jeśli wogole, ale to tylko teoria i każde dziecko tak naprawdę przechodzi to inaczej, obserwuj dziecko, zbijaj temp jesli przekracza 38-38,5 i wybierz się do lekarza gdyby małemu po 2-3 dniach nie przeszlo żeby wykluczyć jakaś utajona chorobę.
 
Zazdroszczę :). Moje dziecko bardzo przeżywa ząbkowanie. Od jakiegoś czasu zachowuje się tak jak przy pierwszych ząbkach i prześwitują mu 4 górne zeby, tylko doszła gorączka 38,5. Nie ma objawów choroby, zachowuje się normalnie jedynie bardziej marudzi. Dlatego zapytałam z ciekawości :). I tak trzeba będzie wybrać się do pediatry.
Oj nie ma czego zazdrościć😉 gorączki nie miał ale jakie problemy ze spaniem i nerwowość. Na czas ząbkowania zamienia się w małego terroryste😄
 
reklama
U nas przy każdym ząbkowaniu była temperatura 37.5-38 i do tego przyczepiał się katar trwający zwykle 10 dni 😔 aaa i stanowcza odmowa jakiegokolwiek jedzenia
Mój miał wczoraj 38,5 najwyższa. Dwa razy dostał lek i teraz cisza.. nie ma gorączki, jest zadowolony. Dzisiaj tez zauważyłam wzmożone ślinienie się, wiec może to rzeczywiście od tych zębów, eh niech to się już skończy 🤨
 
reklama
Mojemu zaczęły wychodzić kolejne zęby - i znowu cofnął się praktycznie do samego mleka/papek w jedzeniu. Mimo że już fajnie wcinał wędliny, małe kanapeczki - koniec. Czasem do objawów dołącza też biegunka. Nigdy gorączka.
 
Do góry