reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Dołączył(a)
7 Sierpień 2019
Postów
3
Cześć mamuśki kwietniowe. Jestem tutaj nowa na grupie i dopiero zaczynam z Wami przygodę. Mam do Was pytanie. Moja córcia urodziła się 27.04.19, czyli ma troche ponad 3 msc. Czy u tak małego dziecka powoli może wychodzić ząbek i to nie jedynka a dwójka dolna?? To moje drugie dziecko ale syn miał pierwszego ząbka w wieku 7 i pół miesiącs (dolną jedynkę). I wlasnie dlatego takie dziwne pytanie z mojej strony, bo mlodej przez dziąsełka przeswituje białe, jest twardawe i ewidentnie to pierwszy ząb. Co stosowałyście, stosujecie u swoich dzieci na ząbkowanie. Bo straszak ma 6 i pół roku i ja już nie w temacie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Takie dziąsła mogą byc kilka miesięcy, mój miał rozpulchnione od 4 miesiąca teraz ma 7 i nie widać zabka jeszcze.
 
U mojego synka pierwszy ząbek pojawił się, kiedy Szymek miał 4 miesiące. U nas działała calgel, ale to było 100 lat temu :)
 
Jest tez homeopatyczny srodek Camilia. Ja ogolnie nie wierzę w homeopatie ale stosuja dziewczyny i są zadowolone.
@aniaslu ten calgel to wcale nie takie 100 lat temu :) do dzis używany i polecany. :)
 
Dziękuję Dziewczyny.. Narazie ząb się nie przebił. Chociaż widaz przez dziąsła białą kreseczke to siedzi jeszcze pod dziaselkiem. Pani w aptece poradzila Camilie, Dentinox i jeszcze jeden jakis ale nazwy nie pamiętam. Czekamy ale oby jak najpóźniej sie przebił
 
Dziękuję Dziewczyny.. Narazie ząb się nie przebił. Chociaż widaz przez dziąsła białą kreseczke to siedzi jeszcze pod dziaselkiem. Pani w aptece poradzila Camilie, Dentinox i jeszcze jeden jakis ale nazwy nie pamiętam. Czekamy ale oby jak najpóźniej sie przebił
U nas też zaczynamy ząbkować i stosuje Dentinox, jak narazie pomaga i zimne gryzaki super sie sprawdzają
 
reklama
U nas gryzaki chłodne w akcji i bobolen do smarowania dziąseł, unikam żeli na ząbkowanie z lidokainą albo alkoholem, ten to można nawet u mniejszych dzieciaczków stosować. Trzeba to przetrwać :)
 
Do góry