reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Magda'87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Maj 2020
Postów
41
Mam 10tygodniową córeczkę. Wkłada do buzi co popadnie, głównie swoją rączkę. Mało śpi i ciągle płacze. Zastanawiamy się czy może to być ząbkowanie. Nie za wcześnie? Po podaniu paracetamolu śpi przez kilka godzin.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Zabkowanie to indywidualna sprawa, u mojego synka pierwszy ząbek pojawił się w 4 miesiącu. Odnośnie paracetamolu porozmawiaj z pediatrą, bo to silny lek dla maluszka i rzeczywiście się go podaje, ale zawse należy sprawdzić plusy i minusy. Może spróbuj jakieś preparaty na ząbkowanie, masuj dziąsełka, dawaj schłodzone gryzaki i zobacz, czy to sprawia ulgę.
Jakie polecasz preparaty? ☺️
Jeżeli faktycznie tak nisko zeszły to jest szansa że przebija się. Chociaż u nas potrafią ostro podejść nawet do samej krawędzi i proces zatrzymuje się [emoji55] na samo przebicie ostatnio czekaliśmy z miesiąc.. jeżeli schodziły mały był nerwowy, jak już zatrzymały się w miejscu było lepiej, ale sama końcówka to u nas około tygodnia przeżywania [emoji16][emoji16] Pytalas się co zrobić.. my dajemy paracetamol w czopkach, wcześniej dawałam ibuprofen w syropie, ale stwierdziłam że czopki są o wiele bezpieczniejsze i sama substancja także. W dzień męczymy się, jeżeli wieczór jest tragiczny to dostanie czopa , ale też staram się unikać. My mamy już pokarmy stałe pełna parą i przy zabkach dostaje kaszkę jako deserek na zimno lub inne potrawy na zimno bo lepiej wchodzą, jak był jeszcze mały to dawałam ciut chłodniejsze mleko niż zawsze i czasami lepiej wypijał, ale nie zawsze [emoji6]
Ps. Znam dziecko u którego jako pierwsze wyszły trójki, to zdarza się , nie tak często ale jednak[emoji6]
No tak, ale wkłada i płacze przy tym. Te dziąsełka też są napuchnięte, to nie to samo co na zdjęciu. Wtedy to było dziecko idealne w porównaniu do tego co jest teraz. Wysyłam zdjecie z internetu, dodam że trójki mamy całe biale do samego dołu, wielkie i nabrzmiałe.
 
reklama
No i jest! Jedna jedynka! A druga w natarciu! O matko, co to były za dwa tygodnie 🤯
Nic nie działa, ani żel na dziąsła, ani Viburcol, ale pierwszą przetrwałam to i kolejne też 💪
Dobrze, że noce są spokojne i przespane 😅
A tak poza tym dziąsła u mojego dziecka nie wyglądały w ostatnim czasie jakby miały wyrzucić zęby na wierzch, nie były czerwone no może trochę podpuchnięte. A marudzenia przy tym, że o matko! Lekarz 2 tygodnie temu na szczepieniu stwierdził, że nie ida zęby, a tu bach i jest!
 
No i jest! Jedna jedynka! A druga w natarciu! O matko, co to były za dwa tygodnie 🤯
Nic nie działa, ani żel na dziąsła, ani Viburcol, ale pierwszą przetrwałam to i kolejne też 💪
Dobrze, że noce są spokojne i przespane 😅
A tak poza tym dziąsła u mojego dziecka nie wyglądały w ostatnim czasie jakby miały wyrzucić zęby na wierzch, nie były czerwone no może trochę podpuchnięte. A marudzenia przy tym, że o matko! Lekarz 2 tygodnie temu na szczepieniu stwierdził, że nie ida zęby, a tu bach i jest!
Hej 🖐️
Moj synek też ząbkuje. Miesiąc temu na szczepieniu dr mówiła, za ida górne i dolne. Na razie jakoś dramatu u nas nie ma. Poza tym, że nie pozwoli na chwilę siasc (nawet do jedzenia) tylko ręce i ręce 🤪 I bywają noce, że zapłacze przez sen. Na dole widzę pod dziaselkiem ząbek, więc pewnie najgorsze przed nami 🙉
 
Hej 🖐️
Moj synek też ząbkuje. Miesiąc temu na szczepieniu dr mówiła, za ida górne i dolne. Na razie jakoś dramatu u nas nie ma. Poza tym, że nie pozwoli na chwilę siasc (nawet do jedzenia) tylko ręce i ręce 🤪 I bywają noce, że zapłacze przez sen. Na dole widzę pod dziaselkiem ząbek, więc pewnie najgorsze przed nami 🙉
U mnie to samo, rączki lekiem na całe zło 😅
Bardzo współczuje dzieciaczkom takich przeżyć, ale cóż... Dobrze, że u nas teraz rozszerzanie diety weszło. Przynajmniej coś zje, bo ciągnąć ze smoczka nie za bardzo chce
 
U mnie to samo, rączki lekiem na całe zło 😅
Bardzo współczuje dzieciaczkom takich przeżyć, ale cóż... Dobrze, że u nas teraz rozszerzanie diety weszło. Przynajmniej coś zje, bo ciągnąć ze smoczka nie za bardzo chce
Mój synek ma 10mcy, więc też już je inne pokarmy. I o dziwo ładnie je poza najgorszym momentem jakim jest wsadzenie go do krzesełka 🙄Oprócz tego cały czas by chciał ciumkać cyca, ale nie żeby zjeść, pewnie tak mu jest lepiej. No i kupki poszły w stronę zaparć a nie biegunek ☺️
 
Mój synek ma 10mcy, więc też już je inne pokarmy. I o dziwo ładnie je poza najgorszym momentem jakim jest wsadzenie go do krzesełka 🙄Oprócz tego cały czas by chciał ciumkać cyca, ale nie żeby zjeść, pewnie tak mu jest lepiej. No i kupki poszły w stronę zaparć a nie biegunek ☺️
No i poszło! Druga jedynka na wierzchu i idzie górna jedynka, taśmowo! Niedługo nas wygryzie, a ma dopiero 24 tygodnie 😅
U nas zaparcia po kleiku ryżowym, ale mój syn preferuje....ziemniaka i brokuła nad owoce i kleiki 😁 więc zaparć mało u nas 🙂
 
reklama
No i poszło! Druga jedynka na wierzchu i idzie górna jedynka, taśmowo! Niedługo nas wygryzie, a ma dopiero 24 tygodnie 😅
U nas zaparcia po kleiku ryżowym, ale mój syn preferuje....ziemniaka i brokuła nad owoce i kleiki 😁 więc zaparć mało u nas 🙂
Haha 😂 to się mały rozpędził! U nas pod dziaselkiem widać ząbek, ale jeszcze sobie czeka na lepszy czas ;) Z pewnością wtedy, kiedy męża nie będzie i w najgorszym momencie matka zostanie sama 😂 a jak! 😁
 
Do góry