reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Magda'87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Maj 2020
Postów
41
Mam 10tygodniową córeczkę. Wkłada do buzi co popadnie, głównie swoją rączkę. Mało śpi i ciągle płacze. Zastanawiamy się czy może to być ząbkowanie. Nie za wcześnie? Po podaniu paracetamolu śpi przez kilka godzin.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Zabkowanie to indywidualna sprawa, u mojego synka pierwszy ząbek pojawił się w 4 miesiącu. Odnośnie paracetamolu porozmawiaj z pediatrą, bo to silny lek dla maluszka i rzeczywiście się go podaje, ale zawse należy sprawdzić plusy i minusy. Może spróbuj jakieś preparaty na ząbkowanie, masuj dziąsełka, dawaj schłodzone gryzaki i zobacz, czy to sprawia ulgę.
Jakie polecasz preparaty? ☺️
reklama
Odnośnie ząbkowania- to sprawa bardzo indywidualna. Mój synek początek zabkowania zaliczył w 8 tygodniu, teraz kończy 12 tydzień i wyraźnie widać 2 górki w miejscu zębów. Oczywiście od 8 tygodnia jest marudny, ślini się i pcha raczki do buzi.
Czekam z utęsknieniem na te dwa ząbki w nadziei, że przestanie marudzić.
 
Ee gdzie tam 🤷‍♀️ Na razie cisza. Rączki dalej pcha i wszystko co mu w nie wpadnie, gryzie dziaselkami. A jego marudzenie zwalam na zabkowanie 😁 Chociaż dziś teściowa stwierdziła, że już niedługo. No zobaczymy czy miała rację 😁
A coś widać na dziąsełkach? Pytam, bo szukam nadziei na forach, że to już niedługo 😅
Moja teściowa też prorokuje, że jeszcze chwilka, ale chyba bardziej chce mnie pocieszyć 😂
 
Nic nie widać 🤷‍♀️ Przynajmniej ja nie widzę, bo teściowa to widziała, że ma inne dziąsła 🤔
U nas tak to wygląda, takie groszki na dziąsłach i przekrwione dziąsełka od strony ust.
 

Załączniki

  • 20201227_101534.jpg
    20201227_101534.jpg
    388,1 KB · Wyświetleń: 99
Ojjj żebym mogła tak spojrzeć swojemu synkowi do buźki 🙄 Co Ty masz za anioleczka? 🤗 Ja jak sie zbliżam do mojego ze sliniakiem to dostaje białej gorączki, a gdzie tam jeszcze go ubrać 😁 Że ma zęby pewnie przekonam sie na cycusiu 😁
Z ubraniem i my mamy problemy. Kombinezon to jak tortura dla niego i dla nas 😅
Ale fakt, lubi jak go smyram po ustach lub delikatnie po dziąsłach 🥰
 
reklama
Do góry