reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

KASBOV

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2022
Postów
17
Witam syn skończył 3 miesiące, do tej pory ładnie jadł i spał, a od kilku dni mnie je i gorzej śpi. Jest cały czas marudny. Zauważyłam że bardzo się ślini i ma opuchnięte dziąsła. Czy to już ząbkowanie? Starszemu synowi bardzo późno wyszły zęby i to bez większych objaw więc nie mam wogole porównania
 
reklama
Córce wyszły zęby gdzieś w 4 miesięcu. Rozszerzała dietę z 4 zębami. Też mnie to zdziwiło, że tak szybko, bo synek miał 8 miesięcy jak zobaczyliśmy pierwszy ząbek.
 
U nas dolne jedynki wyszły po skończeniu 5 miesiąca. Teraz mamy 6.5 i mam wrażenie, że od miesiąca idą górne 😵‍💫 A końca nie widać. Tak jak ktoś wyżej pisał, na tym etapie to naturalne, że się ślini, ale marudzenie i opuchnięte dziąsła mogą faktycznie zwiastować zęby.
 
Witam syn skończył 3 miesiące, do tej pory ładnie jadł i spał, a od kilku dni mnie je i gorzej śpi. Jest cały czas marudny. Zauważyłam że bardzo się ślini i ma opuchnięte dziąsła. Czy to już ząbkowanie? Starszemu synowi bardzo późno wyszły zęby i to bez większych objaw więc nie mam wogole porównania
U nas pierwsze dolne jedynki wyrżnęły się w 4 miesiącu i coś w połowie 3miesiąca zaczął wkraczać w etap ze ślinieniem się i opuchniętymi dziąsłami.
Także tak, to może być powolne wkraczanie w etap ząbkowania.
 
Witam syn skończył 3 miesiące, do tej pory ładnie jadł i spał, a od kilku dni mnie je i gorzej śpi. Jest cały czas marudny. Zauważyłam że bardzo się ślini i ma opuchnięte dziąsła. Czy to już ząbkowanie? Starszemu synowi bardzo późno wyszły zęby i to bez większych objaw więc nie mam wogole porównania
Na tym etapie mogą się pojawiać pierwsze sygnały ząbkowania, ale równocześnie 3 miesiąc to kolejny skok rozwojowy i to też może się nakładać.Poczytaj - Skoki rozwojowe w 1 roku życia dziecka
 
Synek od paru dni ma takie dziąsła
 

Załączniki

  • IMG_20231015_234951.jpg
    IMG_20231015_234951.jpg
    65,1 KB · Wyświetleń: 33
reklama
Do góry