reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

reklama
My mamy wszystkie trójki, ostatnia przebiła się tydzień temu, ale myślę, że trudne nocki to efekt jej wychodzenia do końca...
Czekamy więc na 5ki:)
 
A my czekamy na pierwsze ząbki. Noce już tez cięzkie, od 3 miesiąca ślini sie i wklada wszystko do buzi, dziś już 5,5 mies i dalej nie ma zabków, temperatura powyżej 37. Kupiłam dzisiaj bobodent. Zobaczymy czy pomoże. Ja sama mam rankę w buzi i posmarowałam bobodentem i jest mi lżej, nie czuję bólu. Mam nadzieje ze pomoze tez mojej córci.
 
Ostatnie ząbkowanie miałyśmy w czerwcu i było strasznie. Szły jednocześnie dwie prawe trójki, dolna i górna. Ola w nocy płakała i wołała "bo", rozumiałam to jako boli. W dzień szły czopki a w nocy syrop przeciwbólowy - pierwszy raz był aż tak potrzebny. Buzia jej z tej strony napuchła. Nie chciała jeść i pierwszy raz przy ząbkowaniu tak straszni mi się zatkała. Jak zawsze było luźno i zielono tak tym razem koniec. Teraz jak zaglądam na ząbki to widzę czemu tak bolało. Górna trójka wcale nie wygląda jak typowy kieł, jest bardziej płaska. Wiele bólu narobiła przy przebijaniu.
 
tak, tylko tu zagdlądam, my od pół roku mamy cały komplet 20 zębów.
Trzymam kciuki za was i za ząbki waszych maluszków.

Pysia współczuję, ale powiem ci że jak Lena ząbkowała , to myślałam ze od nurofenu będzie uzależniona, bo wszystki szły na raz
 
mam pytanie bo już zgłupiałam. mój synuś ma zaraz 4 miesiące i bardzo pcha rączki i wszystko co mu w nie wpadnie do buzi przy tym jest tez bardzo rozdrażniony i marudny.wkłada całe piąstki i paluszki ciućkając je bardzo. i tak mi się wydaje ze trzyma je z boku. czy jest możliwe by pierwsze szły zęby boczne a nie jedynki?
 
aniasz - nie słyszałam o dziecku, które nie zaczęło by od jedynek :)

Moja mała ostro ząbkuje od kilku miesięcy - od wczoraj mamy trzecią już czwórkę - dwa dni przepłakaną i jedną noc nie przespaną :-(
 
Aniasz5, mi starsze dziecko też tak robiło, zaglądałam jej do buzi i mi się wydawało, że idą właśnie dolne "2", a dr powiedziała, że tak, czy siak, wyjdą najpierw "1" i miała rację, tak więc, u Was może być podobnie i tak wyjdą najpierw "1" (choć w sumie, znam przypadki, że wyszły najpierw inne, niż "1"):tak:.

No, my czekamy na "5". Mojej córci wyszły dopiero po 2 roku życia, no to jeszcze z pół roku poczekam.
 
Dziewczyny moja córcia( 5 miesięcy) już od miesiąca strasznie się ślini, łapki i zabawki są non stop w buziaku Najgorsze, że marudzi czasem zdaża się lużna kupka i nie chce jeść mleka i kaszek. Stosuje żel DENTINOX, ale działa tyko przez krótką chwilę. Doktorka poleciła nam NUROFEN DLA DZIECI W SYROPIE. BO DZIAŁA PRZECIWZAPALNIE. Mała dostaje go na noc i spokojnie przesypia.4 tygodnie temu widziałam białego ząbka pod dziąsełkiem, ale do dnia dzisiejszego nie przebił się na powierzchnie:( Jak długo to jeszcze potrwa???? Przy pierwszym dziecku ząbkowanie odbyło się bezboleśnie:) Za to teraz przechodzimy jakiś koszmar:( Tak mi jest szkoda mojej malutkiej Gabi!!!
 
reklama
Patrząc po mim Tusiaku to może się ciągnąć. JEmu na raz (miesiąc-dwa temu) pokazały się wszystkie 3, takie białe pod dziąsełkiem, a wczoraj przebiła się dopiero trzecia.

Mamy już 15 zębów :-). Gorzej że na jedyneczce dolnej coś jest i nie wiem czy nie zaczyna się coś złego dziać...
 
Do góry