reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie.

D

Deleted member 176021

Gość
Dziewczyny co mogę podać dziecku na ząbkowanie? Mam dentinox, smaruje mu 3 razy dziennie. Młody(3.5 miesiąca) nie chce pić mleka; Wykręca się, biega itd.
Już mam tak dość, a to dopiero początek.
 
reklama
A jesteś pewna, że to zęby? Na ten wiek przypada skok rozwojowy, a na to trzeba cierpliwości.

Możesz spróbować kupić inną maść np. bobodent. Niektórym dzieciom pomaga Camillia lub czopki Viburcol - ale najpierw bym się upewniła, że to na pewno zęby.

PS. Właśnie sobie wyobraziłam biegające 3,5-miesięczne dziecko ;-)
 
Też się zastanawiam czy to na pewno zęby. Mój synek zaczął się slinic i gryźć właśnie po 3 miesiącu a zęby wyszły w 7. Mimo, że też miał takie jakby punkciki. Może warto się przejść do pediatry żeby zajrzał niż niepotrzebnie smarować mascia z lidocaine. Może spróbuj viburgel - z wyciągiem z roślin (szalwia, rumianek)
 
Dziewczyny co mogę podać dziecku na ząbkowanie? Mam dentinox, smaruje mu 3 razy dziennie. Młody(3.5 miesiąca) nie chce pić mleka; Wykręca się, biega itd.
Już mam tak dość, a to dopiero początek.
Mnie pediatra kazal paracetamol dawac jak jest juz bardzo zle. Uzylam chyba ze dwa razy ostatecznie bo i temp mu skoczyla troche, zdecydowanie pomoglo. Ale na codzien smarowalismy bobodentem i dentibaby, chociaz pierwszy dzialal duzo lepiej i szybciej.
 
Aha i smarujesz dopiero jak napar będzie zimny żeby po pierwsze dobrze naciągnął a po drugie żeby malucha nie poparzyć
 
reklama
Do góry