reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbana mama - kosmetyki, zabiegi pielęgnacyjne, nowe ciuszki i inne przyjemności

marcia - emolium, fajna sprawa. Ja smaruje się codziennie i naprawdę fajna skóra się robi. Ale mimo wszystko dmucham na zimne i codziennie rano smaruję się Elancylem.
 
reklama
Osobiscie nie cierpie smarowania sie jakimikolwiek balsamami.... No ale wszedzie czytam ze jesli chce unikna rozstepow to nie ma rady, trzeba skore nawilzac. No i w koncu trafilam na cos stworzonego dla mnie - Nivea balsam pod prysznic :) Smaruje, splukuje i moge sie od razu ubrac, a skora swietnie nawilzona przez caly dzien :)

A tak a propos ciazowych zakupow, moge z czystym sumieniem polecic sklep Butik, ktory nota bene przed ciaza omijalam szerokim lukiem ;) Maja tam fantastyczne, grube legginsy z bardzo rozciagliwa, nie wpinajaca sie w brzuch gumka, ktore ostatnio w promocji kosztowaly 19zl :) Fajne, specjalne ciazowe spodnie kupilam tez w C&A, ale juz nie za tak fajna cene, bo za 179zl ;) I jeszcze slowko o bieliznie.... Ja od poczatku ciazy mam problemy zpodraznieniami intymnych okolic, jedyna bielizna ktora mnie nie drazni, to bawelniane majtki H&M z organicznej bawelny. Kazde inne, nawet 100% bawelny nie zdaja egzaminu. Btw, uwazajcie na bielizne "ciazowa" w H&M, figi z napisem "Mama" sa identyczne jak te z ich normalnego dzialu z bielizna, tylko...20zl zdrozsze za zestaw ;)
 
Jeśli chodzi o ciążówki to kilka dni temu kupowałam w h&m. Kosztują od 129 do 159. I jest promocja 50% na drugą parę. W ten sposób wzięłam takie na teraz i trochę luźniejsze na później:-)
Dziewczyny a używacie peelingów? Wiem, że z kofeiną nie za bardzo w ciąży, ale inne? No i chyba bez peelingowania brzuszka?
 
Hejka a ja smaruje się codziennie od 5-tego tygodnia wieczorem Mustellą 9mc i sobie jak narazie bardzo chwale :) szybko się wchłania i fajnie nawilża :) i też ostatnio rozmawiałam z koleżanką która zajmuje się pielęgnacją ciała i mówiła że należy robić piling całego ciała przynajmniej raz w tygodniu hmm tylko nie wiedziała czy używać obojętnie jakiego czy może są takie specjalne dla kobiet w ciąży, muszę przejść się do rossmanna i może coś znajdę :)
 
Ja zakupiłam ostatnio spory zapas elancyla, który w superpharmie był -30%, tak więc wyszło mi jakieś 40 zł za opakowanie kremu na rozstępy i 60 zł serum na cellulit. Peelingi robie normalnie (brzucha też) i nawet mi do głowy nie przyszło, że to może mieć jakiś negatywny wpływ. Co powiecie natomiast na kremy na cellilit? Można smarować pośladki?
 
Evelinkaaa, no właśnie tez mi się wydaje, że peeling nie zaszkodzi. Ja przed ciąża robiłam taki zwykły z mielonej kawy, dodawałam oliwę i ciało było super gładkie po tym. Ale kofeina w ciąży chyba niewskazana. Też się przejdę do Rossmanna, albo kupie jakiś eko-peeling przez internet. Nie wiem tylko czy na brzuszek można też stosować hmmm

AguniaGR z kremami na cellulit to chyba zależy od ich składu. znalazłam takie info:
http://parenting.pl/portal/kremy-na-cellulit-w-ciazy
nie wiem na ile wiarygodne;-)
 
Ostatnia edycja:
Jeśli chodzi o ciążówki to kilka dni temu kupowałam w h&m. Kosztują od 129 do 159. I jest promocja 50% na drugą parę. W ten sposób wzięłam takie na teraz i trochę luźniejsze na później:-)
Dziewczyny a używacie peelingów? Wiem, że z kofeiną nie za bardzo w ciąży, ale inne? No i chyba bez peelingowania brzuszka?

Dzięki za informacje, mam nadzieję że w Warszawie też jest ta promocja, bo pędze jutro do H&M :)

Evelinkaaa, no właśnie tez mi się wydaje, że peeling nie zaszkodzi. Ja przed ciąża robiłam taki zwykły z mielonej kawy, dodawałam oliwę i ciało było super gładkie po tym. Ale kofeina w ciąży chyba niewskazana.


Tak nie całkiem na temat, ale mi się skojarzyło a propos kofeiny... Jak to w końcu z tą kawą jest, można w ciąży czy nie? Bo mi lekarka powiedziała, że do dwóch lekkich kawy, z dużą ilością mleka mogę pić codziennie, bez obaw. Zakazała natomiast czarnej herbaty. No a we wszystkich ciążowych magazynach czytam że kawa jest be, za to herbatę pić można...
 
Ostatnia edycja:
Ja piję kawę, jedną dziennie rano z mlekiem, lekarz powiedział, że nie ma przeciwskazań, a kobiety które mają niskie ciśnienie nawet mają zalecane picie kawki.
 
No tak i jak pijesz w ciąży to jak urodzisz, to też możesz z rana jedną a nie ukrywam, że przy maluszku to pomaga :)
 
reklama
Moja ginekolog powiedziała dokładnie tak samo co pisze AniołekBB. Nie ma żadnych przeciwwskazań żeby pić do dwóch filiżanek kawy dziennie z dużą ilością mleka.
 
Do góry