reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zajęcia dodatkowe dla dzieci? Czy są potrzebne? Jak sądzisz?

ewsom z takim maluchem to idź na plac zabaw, albo na rytmikę, jeśli są zajęcia z Rodzicami. Taki maluch ma czas na zajęcia. On potrzebuje budować relacje rodzinne
Ok może faktycznie macie rację. Chciałabym wzbogacić ten czas dziecku dlatego zakładam wątki z zapytaniami bo jak się okazuje macie świetne pomysły i chętnie się nimi posiłkuję kiedy samej już pomysłów brak 🤷‍♀️
 
reklama
Ok może faktycznie macie rację. Chciałabym wzbogacić ten czas dziecku dlatego zakładam wątki z zapytaniami bo jak się okazuje macie świetne pomysły i chętnie się nimi posiłkuję kiedy samej już pomysłów brak 🤷‍♀️
fajnie, że założyłaś wątek. Ja z dzieciakami dużo robiłam, bo mam dzieci po przejściach. Trzeba było wspomagać rozwój. Dużo już zapomniałam. Jednak jak coś szczególnego ci trzeba to pisz, będziemy razem myśleć. Moje maluchy to już niedługo 4-5 lat mają. Teraz fascynują je litery, więc idę w tym kierunku.
To, co tobie jeszcze mogę podpowiedzieć, to przy zabawach z cieczą, czy fasolki itp to ściągaj rajtki i skarpety, by była gola stopa. Niech dziecko bawi się kościami w parku, tapla w kałuży jak może, są specjalne ubrania i buty, gdy zimno jest, bawcie się piaskiem, a latem turlajcie po trawie, chodźcie na boso po trawie, patykach, kamieniach. Pamiętaj, że dzieci dzielą się na czyste i na szczęśliwe 😘
 
fajnie, że założyłaś wątek. Ja z dzieciakami dużo robiłam, bo mam dzieci po przejściach. Trzeba było wspomagać rozwój. Dużo już zapomniałam. Jednak jak coś szczególnego ci trzeba to pisz, będziemy razem myśleć. Moje maluchy to już niedługo 4-5 lat mają. Teraz fascynują je litery, więc idę w tym kierunku.
To, co tobie jeszcze mogę podpowiedzieć, to przy zabawach z cieczą, czy fasolki itp to ściągaj rajtki i skarpety, by była gola stopa. Niech dziecko bawi się kościami w parku, tapla w kałuży jak może, są specjalne ubrania i buty, gdy zimno jest, bawcie się piaskiem, a latem turlajcie po trawie, chodźcie na boso po trawie, patykach, kamieniach. Pamiętaj, że dzieci dzielą się na czyste i na szczęśliwe 😘
fajnie mi słownik słowa zmienia 😂 miało być liśćmi, a nie kosciami
 
Taka piękna pogoda, a my chorzy i w domu. 🥺 Jeszcze dobiłam dziecko, bo podziębionego, nie do końca zdrowego wyciągnęłam na dwór. Niby pół godzinki, a go zawiało. Przeziębienie wróciło, a było już tak dobrze. Ma dudniący, mokry, paskudny kaszel. Szajs! Jaka jestem na siebie zła. Już szło ku dobremu. Myślę, że mały nawet i z kości w parku by się ucieszył. Dodatkowo tam są pawie, a on kocha wszystko co żyje. Zanim wyzdrowiejemy będzie zima, paskudnie i mokro.
 
fajnie, że założyłaś wątek. Ja z dzieciakami dużo robiłam, bo mam dzieci po przejściach. Trzeba było wspomagać rozwój. Dużo już zapomniałam. Jednak jak coś szczególnego ci trzeba to pisz, będziemy razem myśleć. Moje maluchy to już niedługo 4-5 lat mają. Teraz fascynują je litery, więc idę w tym kierunku.
To, co tobie jeszcze mogę podpowiedzieć, to przy zabawach z cieczą, czy fasolki itp to ściągaj rajtki i skarpety, by była gola stopa. Niech dziecko bawi się kościami w parku, tapla w kałuży jak może, są specjalne ubrania i buty, gdy zimno jest, bawcie się piaskiem, a latem turlajcie po trawie, chodźcie na boso po trawie, patykach, kamieniach. Pamiętaj, że dzieci dzielą się na czyste i na szczęśliwe 😘
Super dzięki serdeczne bo właśnie chciałabym włączyć w zabawy doznania sensoryczne, różne kształty, faktury, konsystencje... Na początku byłam zafiksowana na punkcie czystości dziecka, teraz odpuszczam, bo zaczynam rozumieć istotę tego, że żeby dziecko poznało świat musi się czasem ubrudzić, przewrócić czy potaplać w błotku. Dużo mi to daje do myślenia i oprócz rozwojowych zabawek i książeczek chciałabym też zaserwować doświadczenia dzięki którym dziecku będzie łatwiej zrozumieć i poznać istorę tego czy tamtego. A że moje jeszcze nie chodzi i nie mamy zrobionego podwórka to ograniczamy się na razie do zabaw w domu. A jeśli chodzi o jakieś artystyczne zabawy to co mogłabyś polecić żeby dziecko mogło robić swoje pierwsze rysunki? Jak najlepiej z tym tematem ruszyć?
 
Super dzięki serdeczne bo właśnie chciałabym włączyć w zabawy doznania sensoryczne, różne kształty, faktury, konsystencje... Na początku byłam zafiksowana na punkcie czystości dziecka, teraz odpuszczam, bo zaczynam rozumieć istotę tego, że żeby dziecko poznało świat musi się czasem ubrudzić, przewrócić czy potaplać w błotku. Dużo mi to daje do myślenia i oprócz rozwojowych zabawek i książeczek chciałabym też zaserwować doświadczenia dzięki którym dziecku będzie łatwiej zrozumieć i poznać istorę tego czy tamtego. A że moje jeszcze nie chodzi i nie mamy zrobionego podwórka to ograniczamy się na razie do zabaw w domu. A jeśli chodzi o jakieś artystyczne zabawy to co mogłabyś polecić żeby dziecko mogło robić swoje pierwsze rysunki? Jak najlepiej z tym tematem ruszyć?
najprościej jak potrafisz, czyli kartka i kredki 😁. Pokaże ci kilka w które warto zainwestować. Muszą być miękkie.
Dla rocznika najlepsze grube i krótkie by się dobrze trzymało. Najlepsze są crayonki. Są dość niedrogie. Pierwsze zdjęcie dużo kredek. Można takie łezkowe, znalazłam tylko jedna. Jeśli ołówkowe to bambino grube (cienka do porównania), no i dla zabawy (mój syn potrzebuje zachęty) są dinozaury. Są różne fikuśne kredki. Ale nie zawsze się sprawdzają. U nas ryza do drukarki to papier, albo rolka z Ikei. Możesz też wziąć farby i pędzelki i daj dziecku eksperymentować . Albo do malowania rękami i niech rękami maluje. Te ostatnie mają najwięcej integracji si, ale wszystko to forma działania terapeutycznego. Choć dziecko o tym nie wie. Ono się po prostu bawi.
 

Załączniki

  • b6687a63-ede8-4763-900a-9fc17bb36ec9.jpeg
    b6687a63-ede8-4763-900a-9fc17bb36ec9.jpeg
    60,1 KB · Wyświetleń: 40
  • e5a46773-a6ed-4e30-821f-420d21b7eaa7.jpeg
    e5a46773-a6ed-4e30-821f-420d21b7eaa7.jpeg
    55,9 KB · Wyświetleń: 40
  • 26c732f5-abfa-42e0-aa48-01284bc134fb.jpeg
    26c732f5-abfa-42e0-aa48-01284bc134fb.jpeg
    58,1 KB · Wyświetleń: 39
  • b22459b5-e5ea-46f7-88f6-3ceac856d68f.jpeg
    b22459b5-e5ea-46f7-88f6-3ceac856d68f.jpeg
    63,6 KB · Wyświetleń: 39
reklama
@Ewwson chciałam ci podziękować. Tak długo siedzę z dziećmi w domu i ostatnio znów brak mi sił by pozbierać się i popracować z dzieciakami. Odmienilas to swoim zapytaniem. Wszystko, co dotychczas robiłam przydaje się nie tylko dzieciom, ale też innym. To dla mnie ogromnie budujące. Bardzo Ci dziękuję 🥰
 
Do góry