reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakończenie karmienia

Ja odstawiłam Julkę od cycka 2 miesiące temu bo musiałąm zacząć się leczyc poważnie, przede wszystkim antybiotykami i hormonami, bo miałam zapalenie układu rodnego i mogło dojść do sepsy, wiec z musu musiałam małą odstaawić... bardzo mi było przykro, że nie mogę jej już karmić ale gin w puławach mnie przekonała, ze zdrowie ważniejsze, i ze tak będzie dla Julki lepiej, zeby miała zdrową mamusie, a nie pełnego cycusia :( :(
 
reklama
mi sie wydaje, ze to nam jest ciezej odstawic dziecko od cycusia, niz dzieciom. Nicolasek sam sie odstawil ;D nie chcial juz pic z cycka ,a mi bylo strasznie przykro bo chcialam go karmic do roczku i mimo moich prob skonczylo sie na butli.
 
Luleczko a zdradz szczegoly odstawienia Julki, robilas to stopniowo czy od razu?
i jak ja przekonalas do jedzenia innych rzeczy

my sie niestety uwsteczniamy, cycusia coraz wiecej, jedzenie inne jest beee :(
przez to, ze polozne radzily nie dopajac, a ja nie sciagalam mleka wiec Milenka nie nauczyla sie do dzis ciagnac butli, pije tylko ze szklaneczki lub butelek mineralnej z dziubkiem
dobrze ze choc lubi obiadki z ziemniaczkami ;D

jednak coraz bardziej sie o nas martwie, bo ja coraz bardziej lece z wagi, wszystkie ciuchy na mnie wisza tylko biust sie trzyma ::)
zaczelam zjadac podwojne obiady, wyniki mam dobre, ale ta zapchana szafa za duzymi ubraniami ::)

mam nadzieje, ze to przez te upaly tak cycolimy i pozniej bedzie juz latwiej
 
Ineczko ja też Roberta do 6-tego m-ca nie dopajałam i nie odciągałam mleczka. A już od jakiegoś czasu pije mi z butelki AVENTA z ustnikiem. Jeszcze niedawno pisałam, że ma z tym problem, a teraz zapomniałam, że w ogóle jakiś problem był. Po prostu pewnego dnia , gdy było tak gorąco podałam mu tą butelkę, a on pewnie przypadkiem, pociągnął i od tej pory pije bez problemu. Na spacerze to jest duża wygoda. Ja Roberta przestałam karmić w ciągu dnia, bo przestał się domagać. Zostało nam poranne i wieczorne karmienia piersią, bo nocki już ładnie przesypia. Nawet teraz zmiana miejsca niczego nie zakłóciła.
 
Ineczko ja przy tych lekach straciłam pokarm, no i mała już nie miała co ciągnać, oczywiscie jak chciałą cycolić to ją przystawiałąm, ale że jej nic nie leciało, to już wiedziała ze nie opłaca Jej się ciągnać... no i zamiast tego brała butle z piciem i piła, teraz już chyba nie pamięta że piła z cyca ;)
 
Luleczko podsunelas mi swietny pomysl ;D
jak sie skoncza upaly i mala dalej sie bedzie tak odchudzala to zaczne cos brac na ograniczenie laktacji, moze sie sama odstawi ::)
 
Ineczko mam to samo uwseczniamy sie z odstawianiem maminego mleka i jedzeniem normalnych posiłków,,, Julek popija tylko niewielkie ilości herbatek (pod warunkiem że mnie w okolicy nie ma) je tylko to co sam moze sobie do buzi włozyc - obwarzanki kawałek jabłka itp- bardzo chce byc samodzielny i pije z normalnego kubka ( ja tez przepisowo nie dopajałam nie sciągałam pokarmu - wszak byłam na macierzyńskim a teraz w domu,,,) też mam dni pełne zmartwień,,, 3 wesela przed nami a Julek uwiązany na moim pokaźnym biuście:)więc musimy go brać wszędzie ze sobą ,,, i rozmiar sukienek 34,,, wszystko wisi jak na haku,,,
 
a ja mam problem z nockami bo Iga czesto wstaje do cycusia, mimo ze wieczorem "wychleje" około 200ml Bebiko 2GR ::)
w ciagu dnia jest luz moze wytrzymac nawet cały dzien bez cyca, bo ona uwielbia soczki i pije je bardzo chętnie,

Ineczko a próbowałas smoczki NUKa najlepiej 1 , te brązowe ona, Iga sie przekonała do butli dzieki takiemu smoczkowi i soczkowi Hippa ze słodkich jabłek jak miała 4 miechy,

a ja ciągle sie przymierzam do odstawienia Igi i powoli staram sie zmieniac nawyki Igi, bo chce to zrobic stopniowo
 
reklama
a ja wcale nie chudne mimo iz karmie :p w zadne spodnie sprzed ciązy nie wchodze, no moze na chama sie wcisne ale oddychac nie moge :p a wcale duzo nie jem :mad:
 
Do góry