reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowe szaleństwo!

Witam wszystkie mamy!

To ja pamciaw z mam grudniowych 2005. Zaglądam do Was bo wystawiłam aukcję która być może Was zainteresuje. Mam do sprzedania nowy wózek Maclaren Twin Techno (model dla bliźniaków). Oryginalnie zapakowany. Chciałam kupić dla mojej córci na e-bayu niemieckim i kupiłam pojedynczy, a przysłali mi dla bliźniąt.....mogę im oddać ale koszty transportu i czas zanim mi kasę przeleją (już czekałam miesiąc zanim mi ten przyślą....) są takie że nie mogę czekać....muszę się go pozbyć jak najszybciej (bo potrzebuję wózka pojedynczego!) dlatego cena bardzo konkurencyjna. Serdecznie zapraszam na moją aukcję.

Oto link

Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro


pozdrawiam

pamciaw
 
reklama
Melanie, a ile jestes gotowa dac za wozek? Napisz do mnie na pamciaw@wp.pl, ja tego chce sie naprawde pozbyc (musze) bo poki go nie sprzedam nie kupie drugiego dla singla....A skad jestes? Bo moze uda sie uniknac kosztow przesylki.....:)
 
Tak sobie pomyślałam, że mogłybyśmy się tu wymieniać informacjami o tym co okazało się trafionym zakupem, a co bublem w kwestii kosmetyków, zabawek czy innych rzeczy dla dzieci, a może również i dla nas :happy:


Może ja zacznę.
Przetestowaliśmy kilka różnych chusteczek do pupy (Pampers, Dzidziuś, Bambino, Nivea).
Moim faworytem są chusteczki Bambino - jedne z tańszych, mięsiste, dobrze nawilżone i nie podrażniają pupy córki. Obecnie jest promocja w Rossmannie - 2 opakowania za ok. 10zł (drugie opakowanie jest 30% tańsze).
Kompletnym niewypałem okazały się Dzidziusie, bo co chwilę pupa córy była czerwona. Taka sama reakcja była po Nivea:sick:A Pampersy nie były dla mnie żadną rewelacją a drogie :dry:

Zrezygnowaliśmy też z oliwki Bambino - wylewała się ciągle z opakowania, które ostatecznie było całe umazane w oliwce, a w związku z tym każda półka na której stała. Przeszliśmy za to na mleczko do ciała Bubchena o zapachu rumiankowym i narazie jestem zadowolona.

Zastanawiałam się nad serią kosmetyków Hippa.
Używa któraś z was?

A co jesli chodzi o pieluszki?
My używamy Huggisów, ale na innych wątkach czytałam, że niektóre dziewczyny używają Rossmanna czy Happy. Któraś z was odważyła się na użycie innych pieluszek niż Pampers lub Huggis?
 
Fajny pomysł z tym wątkiem :-).

Pieluchy - ja używam pampersów, ale kupiłam ostatnio Happy, bo była promocja i całkiem są fajne. Mają taki jakby ściągaczyk z przodu i z tyłu, przez co lepiej przylegają.

Oliwkę używamy Bambino, tylko przelewamy ją do takiego pojemniczka z dozownikiem :-).

A do pupy stosuję krem Penaten (ten zwykły w metalowym pudełku) i jest rewelacyjny. Jest bardzo gęsty i dobrze chroni skórę przed wilgocią. Poleciła mi go znajoma, jak mały mieł lekko odparzoną pupcię (miał wtedy tydzień) i od tego czasu go używam. Tamto odparzenie wyleczyłam i więcej już się nie przytrafiło :-).

Jeszcze mamy olejek do kąpieli Linomag i też jest fajny.
 
Będę musiała wypróbować ten Penaten.
Teraz użuwam Pentacrem, a wcześniej Sudocrem - zużywam wszystkie próbki, które dostałam od ginekolożki i ze szpitala ;-)
Na samym początku używałam Alantan, ale co chwilę mała miała podrażnioną skórę i przeszliśmy na sudocrem zgodnie z zaleceniami położnej i od tamtej pory nie mamy takich problemów.
Słyszałam jednak, że sudocrem jest dość mocny, więc chyba wolałabym używać coś troszkę delikatniejszego.
 
ja cały czas używam pampersów i chciałam kupić huggisy ale w Częstochowie nie mogę spotkać tej duże paki:no: ale dzisiaj wkurzyłam się na pampersy bo Natalka zrobiła kupe i wszystko jej wypłyneło górą:wściekła/y:

chusteczki używamy dzidziuś te zielone i te różowe z rumiankiem (są bardziej nawilżone) promocja jest 2op+40szt. gratis 11,99

a do pupy używamy sudocremu średnie opakowanie mamy od początku i jeszcze zostało nam pół:tak: jest bardzo wydajny:tak:

oliwkę używamy bambino ale też się opakowanie brudzi:no: musiałam na komode położyć taką podkładkę bo wszystko było tłuste

do kąpieli używamy płyn do kąpieli Nivea i szampon nadający połysk:laugh2: też Nivea

mam próbki ze szpitala Hippa chyba krem i pły do kąpieli ale jeszcze nie próbowałam jesli dzisiaj nie zapome to wypróbuje:tak:
 
U nas pieluchy Huggisy z tą flexy dry, czy coś takiego ;-), czyli z tą gumką na pupie, która nie przepuszcza żadnych nieczystości - rewelacja. Po sprawdzeniu wszystkich dostępnych chusteczek, wybrane...też huggisy, ze wzgledu na ich grubość i nasączenie czymś dzięki czemu pupka super odświeżona i bez zaczerwień.
Do kąpieli używamy Balneum i potem nie trzeba oliwki ani nic dodatkowego do natłuszczania, ciemieniuchy pozbylismy sie za pomocą kremu Balnemum w ciagu dwóch dni ( a moze samo zeszło :confused:)
Sudokrem - polecamy też.
 
Pieluchy - Pampersy a raz kupiliśmy fioletowe z Rossmana i mąż stwierdził, że po nich Mały nie miał wcale odparzonej pupy (po pampersach ma czasem "mokre" jajka :)) no i te Rossmanowe mają z tyłu gumkę (przynajmniej ""2" miały).

Chusteczki - konsekwentnie Rossmanowe - nie pachną, są mięsiste, chyba dobrze nawilżone (innych nie próbowałam ale to opnia kolezanki, która używa Dzidziusia) no i mają dobrą cenę 2x80szt za 9,5zł.

Do kąpieli - najpierw Oilatum (kupiłam najmniejsze bo miało być wydajne ale szybko się skończyło), potem Oilan (polski odpowiednik z AA Oceanic ale chyba Oilatum było lepsze), teraz mam zwykłą ciekłą parafinę i po pierwszej w niej kąieli miał fajnie natłuszczoną skórę (tę parafinę też mi koleżanka poleciła).

Oliwka Bambino (też mi ścieka po butelce) ale w sumie często jej nie używamy, czasem jak miał suche nóżki ale ostatnio lekarka powiedziała żeby w ogóle nie używać oliwki a kupic krem Oilatum Soft.

Do pupy Sudokrem (kupiłam największe opakowanie i chyba do pełnoletności mu starczy ;)), mam też Linomag ale jeszcze nie używałam.

Właściwie to poza Linomagiem to wszystkie zakupione rzeczy są używane.

A z wyposażenia to jak na razie nie korzystamy z leżaczka (na szczęście odkupiliśy tanio od znajomych) bo Mateusz chyba by w nim nie usiedział poza tym jakiś za mały mi się jeszcze do niego wydaje.
 
reklama
dla mnie zbędny jest przewijak używam go tylko jak małą wyciągamy z wanienki:tak: pewnie juz niedługo się z nim pożegnam bo Natalka bardzo rozrabia w kąpieli i musimy przenieśc się do łazienki:-)
 
Do góry