reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Dziewczynki a ja poszukując dziś z moją sis szelek do spodni dla mojej siostrzenicy nie mogłam się oprzeć i musiałam zrobić małe zakupy połączone trochę z prezentem dla przyszłego tatusia :)
Zobacz załącznik 258634

A to wybrała siostrzenica dla swojego kuzyna:) biegała po całym sklepie i nie chciała oddac :)

Zobacz załącznik 258635

Wczoraj kupiłam jeszcze dwupak smoczków z TT (za 10zł) a wcześniej butelki 2x260ml za 40zł:)
 
reklama
Muminka okropnie się napaliłam na taki kojec. Przekopałam allegro i ebay, ale w niskiej cenie nie ma nic :( Miałaś chyba wyjątkowego farta !. Gratulacje. Mnie okazyjne zakupy, zawsze bardziej cieszą od zwykłych
 
Ja dziś dokupiłam cążki do paznokci, nożyczki, patyczki do uszu i łyżeczkę do karmienia. Szukałam szczotki do włosów ale jakoś nic mnie nie zafascynowało.
Ladygab, myślę, że większość z nas ma sporo czasu jeszcze na kompletowanie wyprawki i faktycznie jakoś szybko nam idzie ale z drugiej strony patrząc na to że czerwcówki zaczęły rozpakowywać się w lutym (bardzo wcześnie i niestety z smutnym zakończeniem) a w maju to juz miały niezły wysyp, lipcówki też w maju i sierpniówki już w czerwcu to na wszelki wypadek wole mieć gotowe więcej niż mniej bo mój M może i sobie poradziłby ale stres miałby niezły więc skoro mam czas i chęci to robię to teraz póki dobrze się czuję. Wczoraj patrzac na komodę małego sam powiedział że muszę go nauczyć gdzie co jest i czym co jest bo dla niego body, pajac i spiochy to jeszcze jedno i to samo :)
 
Powiem wam ze ja tez zajrzalam z ciekawosci na allegro iz nalazlam mebelki uzywane mamuta z ikea komplecik z licytacja na razie 350zl...ale warszawa....no i jak ja je sobie do wro przywioze??? buu
 
Lolisza- to mnie troche nastarszylas, a ze prad nam zabrali to zrobilam ciuchowy przeglad tego co mam i w rozmiarach 0-3-6 mam troche bodziakow, kilka pajacy ze 2 sztuki spiochow, kilka polarkow, dwa sweterki, dwie pary spodenek, 3 kombinezony, becik, ogolnie nazbieralo sie tego ze3 reklamowki, ale becik i kombinezon zajmuja swoje. Zrobilam segregacje na chlopiece i dziewczece, z tego co mam na dziewczynke to wymieniac nie bede bo to cale 2 szafy wyjda, to tyle zapasow jakby sie chlopiec urodzil. Najwiekszy deficyt jest w 56 wiec pewnie bede dokupowac duzo

do tego mam juz kilka smoczkow 0-3, 2 butelki TT mala i duza i laktator, ochraniacz na lozeczko, szczoteczke do wlosow, wanienke i placzka przy kolanie...
 
Bardzo Wam serdecznie dziękuję za tyle odpowiedzi w sprawach kosmetyków. Trochę mi to rozjaśniło umysł i już wiem za czym mam patrzeć :)
 
Powiem wam ze ja tez zajrzalam z ciekawosci na allegro iz nalazlam mebelki uzywane mamuta z ikea komplecik z licytacja na razie 350zl...ale warszawa....no i jak ja je sobie do wro przywioze??? buu
A ja z kolei znalazłam wanienkę ze stelażem (akurat taka jak szukalam) ale we Wroclawiu (w super cenie), no i preferują odbiór osobisty. A jesli nawet wyslą mi to kurierem to juz mi się az tak nie bedzie oplacac :-( (paczka niewymiarowa = droga)
 
Ja z pierwsza corcia na poczatku sie naszukalam kosmetykow i naprobowalam, i tak sie okazalo dla niej (i dla mnie) najlepsze: do kapieli i wlosow (co uzywam po dzis dzien bo jest delikatne, dobrze myje, mozna uzywac codziennie bez wysuszania skory i przede wszystkim wygodne) to J&J od Stop do Glowy (chyba tak to sie w pl nazywa, taka zolta butelke ma). Co do olejkow natomiast w zimie super jest hippa, ale bedac bardzo tlusty nie nadaja sie na cieplejsze pory roku (przynajmniej moja corcia strasznie sie po nim pocila) i potem uzywalam, albo kremu nivea albo rozowego J&J (czesciej bo taniej wychodzi). Na zimno krem ochronny z nivea (chyba najlepszy z dosc przystepna cena jakoze jest dosc tlustawy i dobrze chroni, sama go uzywalam :-p). Na pupe tez mase wyprobowanych i skonczylo sie na bepanthenolu - uwazam go za najlepszy, moja corcia odkad go zaczelam uzywac (po ok 1 miesiacu bo dopiero wtedy mi siostra powiedziala o jego istnieniu) nie miala nigdy zaczerwienionej pupy... tylko ze drogie cholerstwo... ale jakoze tak dobrze dzialalo nie oszczedzalam ;-)

A ja z kolei znalazłam wanienkę ze stelażem (akurat taka jak szukalam) ale we Wroclawiu (w super cenie), no i preferują odbiór osobisty. A jesli nawet wyslą mi to kurierem to juz mi się az tak nie bedzie oplacac :-( (paczka niewymiarowa = droga)

Tez mam wanienke ze stelazem, polecam jesli ktos ma np tylko prysznic.... super sprawa, bo wanienke po kapieli wstawialam pod prysznic, a stelaz sie skladal i zajmowal malusio miejsca ;)

Co do przygotowywania juz wyprawki, ja juz zaczynam o tym powaznie myslec, po tym ja pierwsza cora zrobila nam niespodzianke i zamiast urodzic sie 9 lutego wolala 9 stycznia nas zobaczyc. Nawet jesli moj maz znowu zaczyna stala gadke... jeszcze jest tyle czasu.... Tylko, ze z pierwsza to mi podziekowal ostatecznie ze go nie zostawilam w polu z wszystkim ten miesiac wczesniej... a ja po prostu czulam, ze wczesniej sie urodzi... moze nie miesiac, ale zawsze cos.

Powiem wam, ze juz ubranka na pierwsze miechy mam na 0-3 juz dokupilam uzywane na ebayu, a 3-6 cos powinno byc po starszej, wiec teraz spokojnie czekam na przeceny ktore niedlugo we wloszech beda sie zaczynac i bede musiala sprawdzic co mi brakuje, to i zaoszczedze.

Co do wozkow, ktos pytal jaki by sie zmiescil w '600, wg mnie pliko pegperego, ktory mam po pierwszej, przynajmniej stelaz, na pewno sie zmiesci. Ja nie zaluje zakupu tego wozka, bo sie sprawdzil baaaaardzo dobrze i juz wczoraj na niego zerkalam, co by zdjac poszewke i zaczac go czyscic dla malusiej ;-) Ja mam cale trio z pliko, tzn gondolke, fotelik i spacerowke, 4 lata temu (we Wl) zaplacilam 500 euro, ale teraz wiem ze i za duzo mniej mozna dostac.

Ja z wiekszych rzeczy musze kupic nowe lozeczko i chyba materac do lozeczka, bo lamaga maz przy przeprowadzce uszkodzil lozeczko starsze :wściekła/y:

Siem rozpisala....
 
reklama
Ladygab to całkiem sporo masz :)
Joanna0984 ja nie wiem czy to kobieca intuicja czy inny pieron ale też mam przeczucie że Franek zaszczyci nas swoją obecnością wcześniej, a jak dzis okazało się że moja szyjka ma tendencję to zbyt wczesnego skracania się i dostałam nakaz leżenia to odetchnęłam z ulgą że już większość wyprawki mam bo nikt nie był w stanie mi powiedzieć ile tego leżenia przede mną, padły słowa że może nawet do końca ciąży więc zrobiłam wielkie uff po powrocie do domu gdy otworzyłam listę i zobaczyłam że niewiele brakuje i to takich rzeczy z którymi jakby co mąż z listą sobie poradzi :)
Łóżeczko ma niedługo przyjechać więc cieszę się jak dziecko na samą myśl, że już niebawem będzie stało. Nie wiem tylko czy jest z materacem czy bez ale to w razie czego dokupimy. Ciuszki posegregowałam rozmiarowo i wydaje mi się, że starczy więc nie będę jakos strasznie ubolewać nad tym, że nie mam się jak na zakupy wyrwać.
 
Do góry