reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

reklama
aisim szkoda kasy na sterylizator ...wrzatek najlepszy !!!

I tak własnie zrobię, w końcu kiedyś też tylko nasze mamy wrzątkiem wyparzały i jakie z nas zdrowe dziewuchy wyrosły:-)

A jak myślicie z laktatorem lepszy ręczny czy elektryczny. Polecacie coś?? Bo to juz chyba trzeba kupić!!
 
Rany, gdzie takie śliczności można dostać? Bo ja też na chłopaczka czekam, a te ubranka cudne...
ewelad, a po co chcesz to łóżeczko przenosić, dlaczego maluch w dzień nie może spać w waszej sypialni?
gupio mi sie przyznac ale ja wszystkie ubranka kupuje w lumpkach,i dla starszych i dla tego w brzusiu .tylko przy pierwszym miałam schize i wszystko w sklepach i pełen wypas,ale teraz to nawet nie stac mnie na to przy naszym remoncie zeby jeszcze nowe ciuszki kupowac,a nieraz naprawde fajnie mozna te nasze dzieciory ubrac i wiecie co nie skłame jak powiem ze moje dzieci chodza naprawde fajnie ubrane.bede miała oczywiscie jakies tam nowe bo juz wiem ze moja mama była w sklepie i troche pokupowała,ale uwazam ze takie dziecko nawet nie zniszczy tych ubranek,tym bardziej ze wszystkie te ciuszki są na 0-3 mies tylko buciki gdzies na pól roczku moze wiecej
 
I tak własnie zrobię, w końcu kiedyś też tylko nasze mamy wrzątkiem wyparzały i jakie z nas zdrowe dziewuchy wyrosły:-)

A jak myślicie z laktatorem lepszy ręczny czy elektryczny. Polecacie coś?? Bo to juz chyba trzeba kupić!!
zgadzam sie z vanilka oczywiscie co do wrzatku,mozna spokojnie sobie wyparzac i smoczki i butelki,kiedys tego nie było i jakos kobity sobie radziły(dzieki Bogu ze są pampersy)a co do laktatora to ja nie pomoge bo nie miałam pierwszy to mi zjadał tyle ze i produkcja była i nic na pózniej wiec z racji tego ze był dosłownie nienazarty ja w ciągu paru mies tak chyba 5 schudłam jedyne 18 kg.drugi nie najadał sie wiec szybko przeszlismy na butle.
 
Dzamena ja tez kupuje używane ciuszki głównie na allegro. i wcale nie jest mi głupio sie do tego przyznac. teraz bedzie druga córka wiec nic nie kupuje na razie tylko czekam az mi przyjdzie paczka z Pl z tym co juz mam i dopiero potem bede uzupełniać zapasy. wogóle bardzo mało rzeczy mam do kupienia i to mnie cieszy bo tu u mnie ceny wszystkich gadżetów dla dziecia sa kosmiczne!

co do sterylizacji ja wygotowałam raz w Pl butelki w wodzie z kranu i nigdy wiecej tego nie zrobie. osad sie na nich taki zrobił ze wygladaly jak brudne i podrapane. dlatego mam sterylizator i dawałam do niego wode zródlana. to moje doświadczenie. a smoczki to do wrzatku na chwilke a pozniej to juz pod kranem tylko.

a ja zamerzam kupic laktator elektyczny i wybieram miedzy Aventem i MEdelą swing. oba podobno bardzo dobre. najprawdopodobniej bedzie to jednak Avent bo mamjuz kilka buteleczek tej firmy.
 
Ostatnia edycja:
rozmawiałam kiedyś z pielęgniarką, która pracuje w ośrodku dla porzuconych niemowląt i mimo, że mają tam sterylizatory, nie używają ich, bo dzieci bardzo często miały pleśniawki po takim wyparzaniu. Teraz przelewają tylko wrzątkiem i smoki i butelki i jest wszystko ok :)

Też mam problem z małą sypialnią i chcę kupić coś takiego NEW DESIGNER AQUA BABY MOSES BASKET & PINE STAND HAUCK on eBay (end time 12-Mar-10 20:30:57 GMT) Kosztuje tyle co łóżeczko, ale sprzedam później na allegro i też pięknie będzie:tak: Strasznie podoba mi się ten kosz, jest lekki, można go łatwo przenieść. Kółek nie chciałam, tylko takie właśnie płozy, ale też są leciutkie więc można nosić po mieszkaniu :-)

a co do laktatora - 3 koleżanki zaczynały od elektrycznego i szybko rezygnowały z niego, bo mało delikatny i po prostu bardzo je bolało przy ściąganiu i przerzuciły się na te ręczne. Ściąganie trwało dłużej, ale czuły się bardziej komfortowo. Ja kupiłam ręczny z Tommee Tipee
 
dzamenka wrzuc na looz :)
ja kupuje ciuszki na ebayu ,a one tez sa uzywane !
szkoda mi kasy na nowe;/ przeciez te ciuszki uzywane sa raz czy dwa bo wiemy same jak szybko dziecko z nich wyrasta .
Poza tym nie chce mi sie biegac po sklepach i kupowac ..jestem leniwa hehe wole popatrzec na necie ,zaplacic i mi listonosz przynosi do domu heheheh
nowe to kupie wyprawke do szpitala napewno :)
mam jeszcze drugiego synka w domu ktorego tez jak wiadomo trzeba ubrac wiec kase mam na co wydawac ..
 
reklama
rozmawiałam kiedyś z pielęgniarką, która pracuje w ośrodku dla porzuconych niemowląt i mimo, że mają tam sterylizatory, nie używają ich, bo dzieci bardzo często miały pleśniawki po takim wyparzaniu. Teraz przelewają tylko wrzątkiem i smoki i butelki i jest wszystko ok :)

Też mam problem z małą sypialnią i chcę kupić coś takiego NEW DESIGNER AQUA BABY MOSES BASKET & PINE STAND HAUCK on eBay (end time 12-Mar-10 20:30:57 GMT) Kosztuje tyle co łóżeczko, ale sprzedam później na allegro i też pięknie będzie:tak: Strasznie podoba mi się ten kosz, jest lekki, można go łatwo przenieść. Kółek nie chciałam, tylko takie właśnie płozy, ale też są leciutkie więc można nosić po mieszkaniu :-)

a co do laktatora - 3 koleżanki zaczynały od elektrycznego i szybko rezygnowały z niego, bo mało delikatny i po prostu bardzo je bolało przy ściąganiu i przerzuciły się na te ręczne. Ściąganie trwało dłużej, ale czuły się bardziej komfortowo. Ja kupiłam ręczny z Tommee Tipee

Ja chce kupić te butelki tommi tippee które polecałaś z allegro. a ten laktator kupiłaś u tego samego sprzedawcy co butelki??:-)
 
Do góry