reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malenstwa

mysz1978

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2006
Postów
10 528
Wiem, wiem - to jeszcze tyle czasu... I w zasadzie to nie powinno sie kupowac nic "na zapas"... Ale to sa takie urocze rzeczy...;-)
Ale zaciagnelam dzis mojego malzonka do sklepu z wozkami gdzie spedzilismy upojne 1,5 godziny, porownujac, testujac i prowadzac po podlodze wozki, ktore niestety sa dosyc ciezkie, ale wlasciwie to sie zdecydowalismy :-) Maz moj stwierdzil ze jak wyjedzie do pracy to moge sobie chodzic i ogladac wozki i inne rzeczy dla Maluszka codziennie, ale jak on wroci do domu (w marcu) to pojdziemy raz i kupimy...
Faceci nie wiedza co mile :-D

Jakos bede sie bala kupic cokolwiek z wyprzedzeniem, chociaz mam juz jedno body z flaga brzylijska - obydwoje bardzo lubimy ten kraj i jak zobaczylam to body to nie moglam sie oprzec... Ale to bylo z pol roku temu, wiec mozna uznac ze sie nie liczy ;-)
 
reklama
JA tez jeszcze nic nie kupowalam dla maluszka, ogladalismy juz troszke rzeczy, szczegolnie wozki mamy juz nawet upatrzony jeden, chcialabym juz kupic kilka rzeczy ale chyba dopiero to zrobie po nastepnym usg czyli dopiero za miesiac, chociaz moze sie skusze na male skarpeteczki
 
Oj jak ja lubie zakupy;-) teraz to wlasciwie już wszystko mam ale i tak zrobilam małą liste którą już w niedziele zaczęłam realizować bo kupilam mały polarowy kocyk (niebieski) w IKEI
co do ciuszków to większość kupuje w ciucholandzie , mam kilka sprawdzonych sklepów gdzie zawsze znajdę coś fajnego, najlepsze w tych rzeczach jest to, że są świetnej jakości, oryginalne i czasem naprawde śmiesznie tanie ( np. kombinezon zimowy który ma teraz Maksiu kosztował niecałe 5 zł:-) była akurat totalna wyprzedaż, dodam,że jest naprawde w swietnym stanie )
za kazdym razem kupowalam wszystko zanim urodziło sie dzieciątko tylko nie naraz, tak po trochu gdzieś od 4, 5 miesiąca
niestety jestem pedantka i lubie miec rzeczy, ładne w kolorach ktore lubie i zeby mi to do tego pasowalo itd. Michala moge wyslac po wkladki laktacyjne, mleko czy herbatke dla dziecka ale inne rzeczy wole sobie kupić sama zwlaszcza że wybór np. smoczkow czy butelek jest ogromny
Po dwojce dzieci to juz mam swoje ulubione firmy i wypróbowane rożne produkty:-)
 
Ha ano właśnie, mamy lekką przewagę nad mamami pierwiastkami :-) a z drugiej strony żal tego dreszczyku, kiedy sięga się po pierwsze w życiu maciupeńkie body :-) Ja ostatnio przy sprzątaniu wyciągnęłam pierwsze bodziaki Karolki i łezki w oczach oczywiście, ze już niedługo znowu i że moja córa już taka duża i że to wszystko tak szybko, leci ten czas jak głupi :-)

Ja o zakupach jeszcze nie myślałam, ale będzie nam potrzebny wózek, bo Karolka ma spacerówę, gąbka do kąpieli i drobiazgi typu kosmetyki, pampersy. Ciuszki ewentualnie jak dowiemy się, że mamy chłopaczka, chociaż te pierwsze ubranka i tak są uniwersalne, a mi zostały po Karoli wszystkie bo nie miałam komu oddać, zresztą wiedziałam, że drugie szybko :-)
 
Ja póki co nawet o zakupach nie pomyślałam, myślę, że tak koło 6-o m-ca się za to wezmę.
Możecie jednak pomóc pierwiastkom, dziewczyny i polecić swoje ulubione firmy. Słyszałam już wiele razy, że kosmetyki Jonhsona kompletnie się nie sprawdzają - w Waszym wypadku też?
 
Krupka jasne, ze pomożemy, przecież po to jest forum :-) Ja też nie polecam Johnsona, są drogie i często uczulają,raz zaryzykowałam z płynem do kąpieli bo akurat mi się skończył, a w sklepie był tylko taki, no i wysypka jak nie wiem, u mnie najlepiej sparwdziły się kosmetyki Ziajka cała seria dla dzieci, są świetne i niedrogie, a przy maluchu to ważna rzecz, czytałam w polecam-odradzam, że podobają się wielu dziewczynom. Bardzo dobre są Oilatum ale to też wyższa półka cenowa, chociaż jak są problemy skórne to nie ma co oszczędzać.

Pewnie jeszcze będzie na to czas, ale z pieluch to ja polecam Lidlowe w dużych opakowaniach firmy Cien. Dla mnie bomba, 30zł, chłonne, fajna regulacja pasków i świetna sprawa pasek wilgotności - jak pielucha sucha to jest żółty jak nalane zmienia kolor na niebieski i od razu wiadomo kiedy pielucha pełna baz rozbierania malucha.miękkie, delikatne, Karolka w ogóle nie miała odparzonej pupy.
 
pomozcie pierwiastkom, pomozcie :) choc ja jeszcze sie wstrzymuje,bo to za wcze
nie,ale w Gdansku pojde do Smyka-kumpela tam nakupowala ciuszki za bezcen,bo byla wyprzedaz.A poki co kupilismy w Biedronce gryzak (nie smoczek,tylko taki do lodowki,na zabkowanie) i ze
taw szczoteczka z grzebyczkiem,bo mi Sie spodobal :)
 
A ja właśniej jestem na etapie wybijania sobie z głowy pomysłu kupowania prezentu pod choinkę dla naszego maleństwa.... Wiem, że to chore
:elvis:
 
Co do Johnsona to przy Oli używalam Oliwki z tej firmy a do kapieli szampon i mydełko, później oliwke zastąpilam swietnym balsamem z lawendą też tej firmy i nigdy Oli nic nie bylo
Osobiście nie lubię oliwki bambino bo zostawia żółte ślady na ubrankach ale z tego co wiem to dużo dziewczyn włąśnie bmbino używa
lubie też chusteczki nawilzone Johnsona albo nivea baby, ale najczęściej kupuje dzidziusie bo tez nie są złe a najtańsze
Natomiast Maksiu ma problemy ze skórą i u niego prawie zero kosmetyków:-( do kapieli stosowaliśmy plyn oilatum a teraz ma mydelko z tej firmy
 
reklama
co do bambino to sama kilka lat temu miałam uczulenie na krem (wyskoczyły mi czerwone plamy na twarzy - dlatego tak pamiętam) więc raczej dla dzidzi ich nie kupię...
 
Do góry