reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy :-)

Myfa, fajny plaszcz, torebka super!
I tez mysle, ze wysoki obcas bedzie najlepszy.
A plaszcz jest siwy? Wyglada jak czarny:-)

Mika, skoro 19 jest duzo za duza, to mysle, ze bedzie ok.
Zalezy jak szybko nozka bedzie rosla.
 
reklama
Obejrzałam wszystkie zakupki, rewelacja- butki, kurteczki. Super !!!
My też musimy się wybrać po buciki dla Pauliny i to chyba takie już do chodzenie, bo nie da rady chyba przetrwać całej zimy w bamboszkach (tak jak moja Natalcia, bo zaczeła chodzić w marcu, więc kozaczki już nie były potrzebne).
 
kupilam dzisiaj kurtke hmm mam adzieje ze na sanki bedzie ok.... i na spacer ...

p1070311dj9.jpg
 
na sanki powienno byc w cudzyslowie :-) dokladnie chodzi o wyjazdy samochodem na zaklupy czy inne "sportowe wyjscia" ;-)
 
Fajna kurtałka Myfcia. Ja niestety takiej krótkiej bym nie mogła mieć nawet na zakupy, przez moje problemy nerkowe
 
Magduska to moja pierwsza tak krotka kurtka w sumie na pogode jak teraz a narazie mrozow nie ma ..... pamietam jak w zeszlom zime Karolla kupila sobie taka czarna kurtke krotka wtedy myslalam ze ja bym zmarzla dlatego na mrozy mam dlugi plaszc cieply...
 
Myfa kurtka super!:tak: Jeszcze rok temu to tez pewnie bym sobie taka krotka kupila, ale teraz z moimi kilogramami na tylku:no: niestety nie. Samokrytyka zwyciezyla.:tak: ;-)
 
reklama
umieszczam to tutaj bo nie chcetworzyc oddzielnego watku o niebezpiecznych produktach ...tutaj czesciej zagladacie :-) (wiem ze nie unikniemy tego a zyc jakos trzeba ale warto wiedziec)

tekst zaczerpniety ze strony federacji konsumentow....

W farbkach do malowania Crayola (Crayola Sponge painting) znaleziono ślady metali, węglowodory alifatyczne, jak również butylglycol. Obie te substancje są niebezpieczne dla zdrowia, przenikają do organizmu przez skórę lub drogami oddechowymi, mogą uszkadzać centralny system nerwowy. Odnotowano również wysoką emisję rozpuszczalników organicznych.

Szminki "Katie and friends glossy lips" zostały "wzbogacone" o bar i węglowodory alifatyczne. Bar jest wymieniony w dyrektywie UE jako jeden z ośmiu metali zabronionych do używania w produkcji zabawek. Emisja rozpuszczalników organicznych na średnim poziomie.

W farbach do malowania palcami (SES Creative fingerpaint) znalazła się miedź i wspomniane już węglowodory alifatyczne, a emisja rozpuszczalników organicznych była na niskim poziomie. W niektórych Państwach Członkowskich zaleca się minimalizację stosowania miedzi w produktach dla dzieci.

Również dużo "dodatków" posiada, tak wydawałoby się bezpieczna zabawka, jaką jest szmaciana lalka (Simba). Testy wykryły u niej bor, antymon i formaldehyd.. Bor może powodować osłabienie płodności, jest zagrożeniem dla płodu; stosowania antymonu zabrania dyrektywa o zabawkach, a formaldehyd jako substancja toksyczna przenika przez skórę i jest łatwopalna.

Również kredki Jumbo (Minikids Jumbo crayons), które producent deklaruje jako odpowiednie dla dzieci od 1. roku życia zawierały miedź.

poczytac warto tez czym mozna sie bawic :-)
Federacja Konsument
 
Do góry