reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy :)

moja corka mając 51cm topiła sie w ubrankach 56 a co dopiero 62 :p hihi

do szpitala to polecam jeszcze rożek dla dzidziusia kupić.... imimo wszystko wziac smoczek - moze okazac sie bardzo przydatny ale zbędny :p
 
reklama
Kochane:)
A ja listę mam gotowa w notatniku o którym kiedys juz wam pisałam;) tam jest wszystko wypisane co do szpitala, ile pieluch mniej wiecej trzeba miec na początek ;) baardzo przydatne:)
 
co do monitoru oddechu- myslalam wlasnie o takim zaczepianym do pieluszki snuza halo albo go- ponoc swietna sprawa- wdomu na spacerze, w ogrodzie, na wyjezdzie no wszedzie Snuza
Mam dokładnie ten monitor i nie jestem pewna czy bym poleciła... Przyczepia się go do pieluszki na brzuszku więc dopóki nie odpadnie kikut nie ma jak przyczepić, ajak tylko dziecko zacznie leżeć na brzuszku lub się przekręcać to już jest bezużyteczny (niewygodny). Potrafi spadać jak dziecko się wierci. Plusem oczywiście jest to, że jest malutki, przenośny i daje poczucie bezpieczeństwa. Przy pierwszym dziecku używałam kilka pierwszych tygodni, przy drugim już nawet z szuflady nie wyciągnęłam.

dzemo, z tej listy to ja śpioszków, kaftaników czy bluzy polarowej ani razu dziecku nie założyłam (nawet po wyjściu ze szpitala). Do drugiego porodu wsadziłam do torby tylko 3 pajacyki, cieniutką czapkę i kombinezon na wyjście. Niestety każdy lubi co innego, a co to jest dowiadujemy się dopiero "w praktyce". Moim zdaniem na początek trzeba kupić jak najmniej. W dobie zakupów internetowych dokupienie tego co najchętniej używamy trwa 5 min.

Rozmiar - zgadzam się z Dżagą większość noworodków ma jednak 50-56 cm. Moje córki 62 zaczęły nosić w wieku 3 miesięcy. Jednak nigdy nic nie wiadomo więc jest to kolejny argument za tym by kupić zaledwie kilka ciuszków i dokupić jak już będzie wiadomo.

Stanik - moim zdaniem po takim co "rośnie razem z piersiami" to po ciąży będziesz zawiedziona ich wyglądem. Kup dobrze dopasowany, dobrze trzymający (może masz w pobliżu brafitterkę). Za kilka miesięcy kupisz drugi i powinien wystarczyć do końca. Przydadzą się jeszcze po ciąży jak skończysz karmić i biust będzie wracał do swoich rozmiarów. Warto zadbać o piersi w ciąży. Będą potem piękne i takie same jak przed ciążą.

Rożek - nigdy nie używałam, dla mnie za ciepły ale wiele osób sobie chwali

Smoczek - też nigdy nie używałam, nie lubie widoku dzieci ze smoczkami ale słyszałam, że trzeba uważać bo w niektórych szpitalach nie pozwalają używać smoczków (mogą zaburzać odruch ssania)
 
ja też nie lubie widoku dzieci ze smoczkami... moje dziecko nie tolerowało smoczka wiec na siłe nie dawalam :) ale w szpitalu jak nie mialam pokarmu a córka wisiała na cycku i moje sutki były juz w opłakanym stanie to smoczek chwile uspakajal :p

w październiku może być juz chłodno wiec rożek moze sie przydac oczywiście nie trzeba kupować grubego :)

co do stanika zgadzam sie z Le Mari ... teraz kupic stanik który będzie idealny na teraz :) ja narazie nosze swoje staniki C... na noc zakładam staniki które kupiłam do karmienia bo sa mieciutke i jednak trzymają cycki w góre a ze są ciężkie to nie mam wyjscia a nie chce aby cycki opadly po porodzie do pępka :p
 
właśnie dziewczyny powiedzcie mi bo ja jestem niedoświadczona przyszła mama :) w jakim rozmiarze kupujecie piersze ubranka?
 
ja nie kupuje bo mam wszystko :)
ale napewno wezme kilka ubranek 50 i 56 których mam mnóstwo po córce, po corce szwagierki i kuzynki ;) oczywiście chłopcy przeważnie są więksi i pewnie w późniejszych usg będzie wiadomo jak duże dziecko może się urodzić i wtedy najlepiej zdecydować czy lepiej kupić na 50,56 czy 62 :)
 
ja niestety nic nie mam bo to moje pierwsze dziecko, pierwsza ciąża dlatego pytam bo niestety wszystko muszę kupić
 
reklama
nula ja miałam w szpitalu przygotowane 56 śpioszki, a synuś jak się urodził miał 58cm, wiec takie niezbyt były... teraz wiem że lepiej przygotować sobie większe i mniejsze :)
 
Do góry