reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy :)

reklama
Pięknaszyszunia też chcę kupić monitor oddechu, ale używany. Natomiast nie mam zielonego pojęcia jaki jest najlepszy. Chętnie poczytam co dziewczyny polecają.
Ja go chcę kupić głównie ze względu na siebie. Mój mały raczej nie będzie w grupie ryzyka śmierci łóżeczkowej, ale ja się jej i tak strasznie boję. Bez takiego monitora obawiam się, że nie byłabym w stanie w nocy zmrużyć oka, bo co chwilę bym sprawdzała czy dziecko oddycha.

martOocha śliczny pokoik.
 
Materac 9 cm - kokos-gryka. Na to podkładka przeciw przemoczeniu. W użyciu nie było - może teraz, drugi dzidziuś skorzysta. A i powiem Wam, że jak do tej pory tylko jeden raz!!! zdarzyło nam się, że pampers gdzieś tam bokiem lekko przeciekł, więc ja bym się tego przemoczenia aż tak nie bała - zawsze można też podłożyć ze dwie tetry i też tragedii być nie powinno ;-) A jak się już zdarzy, to na pewno znajdzie się jakiś skuteczny odplamiacz, skoro są takie do usuwania plam z moczu zwierząt

Koło poporodowe
- nie miałam, ale nie powiem; w pierwszych dniach po porodzie miałam serdecznie dość - taka obolała byłam. Ale też i dni te w szpitalu spędziłam, a tamtejsze łóżka pozostawiają WIELE do życzenia... Niemniej bez też przeżyłam. Teraz nie planuję podobnego zakupu.

Koszulek to ja poprzednio szukałam - też na necie kupiłam, a potem jakoś przez przypadek na tzw. ruski handel w mieście trafiłam - te same koszule o połowę tańsze :baffled:

Godzina W - podkład. Tak - ja miałam i właśnie od dwóch dni sobie o nim znów myślę. Ja użyłam jednorazowego podkładu do przewijania. A w noc przed porodem, to jakoś tak intuicja mi podpowiedziała, że założyłam na noc podpaskę - tej nocy odszedł mi czop.... ;-)
Marka, firma? Pierwszy, który wpadł mi w ręce.

Monitor oddechu - nie pomogę. Nie miałam i nie mam. Mam tylko nianię firmy reer - pożyczoną od sąsiadki; zaczęłam jej używać, jak syn miał jakieś pół roku i zaczęłam go kłaść do snu do łóżka, zamiast jak wcześniej w wózku na dole (a potem w nocy go przenosiłam - to nie był najlepszy pomysł :zawstydzona/y:) - oczywiście niania zdawała (i zdaje) egzamin, dopóki sama się nie doczłapię do łóżka, bo śpimy (jeszcse) razem.

czy ceratki to jest to samo co podkłady do przewijania? bo ja mam takie z rossmana paczkę 10 sztuk i mam zamiar dawać m.in. pod prześcieradło, co do monitora oddechu to ja nie mam pojęcia :/

Prawie to samo - ceratki są zazwyczaj wielokrotnego użytku, bo można je wyprać. A podkład po zafajdaniu nadaje się do wyrzucenia. Ale dokładnie te miałam dla siebie i dla młodego na początku, teraz przy małym używam ceratek - tylko przed kąpaniem, co by nam się awaryjnie ręcznik nie zmoczył :-D

Pięknaszyszunia o termometrach dopiero co było - ja mam zwykły z miękką końcówką
 
Martocha cudny pokoik - tak mnie nakręciłaś, że roboczo ubrałam kołyskę w pokoju Ktosia :)
Ja już kupiłam monitor oddechu właśnie angelcare. Ja tam nie wiem na ile on mi pomoże praktycznie - mam nadzieję, że w ogóle nie "zapipka", ale mam - dla świętego spokoju. Choć my i tak czujnie spimy i pewnie nie raz będziemy nad Ktosiem wisieć, ale mam :tak:
Kurcze o podkładzie to ja nie pomyślałam, ale liczę też że od 37tygodnia to ja już w szpitalu będę - zresztą w domu czy w szpitalu - to dość dobry pomysl :)
 
reklama
ja też mam zwykły termometr z miękką końcówką, do tego mam stary rtęciowy i elektroniczny, może z czasem kupię taki do ucha / czoła, zobaczymy... na monitorach oddechu się nie znam, chyba nie będę mieć

jak tak patrze to też najchętniej ubrałabym już łóżeczko :D ale wstrzymam się jeszcze miesiąc :) u mnie tylko będzie mały kącik więc na ścianę dam jakieś dekoracje albo ramki nad łóżko
 
Do góry