reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaniżone składki ZUS przez pracodawcę

Evinka

zakupoholiczka
Dołączył(a)
29 Wrzesień 2010
Postów
80
Miasto
Kraków
Witam

Prosze o poradę co w takiej sytuacji powinnam zrobić

Od lipca 2010 powróciłam do pracy po wykorzystaniu urlopu wychowawczego na to samo stanowisko bez zadnych zmian w umowie.Dzisiaj dzwoniąc do kadr zakładu pracy prosząc o zaświadczenie pani udzieliła mi informacji że moje wynagrodzenie zostało zaniżone tj.składki ZUS naliczane są od najniższej krajowej.Pytając na jakiej podstawie pani tak nalicza ? odpowiedziała że mojej umowy nie ma bo zagineła czy coś tam a dostała polecenie od szefa że tak ma być od najnizszej.Nie dostałam żadnego aneksu ani nikt mnie o tym nie poinformował.
 
reklama
Witam

Na umowie mam 1500 brutto ,od lipca do września dostawałam 1040 zł netto za październik nie wypłacił bo jak twierdzi ma problemy finansowe.
Potrzebuje zaświadczenie do UM o zarobkach i nie wiem do kogo mam się zwrócić bo szef nieuchwytny i nie odbiera telefonów a w kadrach muszą mieć podpis szefa.I jak kwotę netto należy podać na zaświadczeniu z umowy ?Czy do UM wystosować pismo o zaistniałej sytuacji inaczej nie dostosowanie się do wezwania oznacza utratę zasiłku.
 
Proszę:
1. pisemnie wystąpić do pracodawcy o zaświadczenie o zarobkach koniecznie biorąc na kopii pisma poświadczenie przyjęcia podania
2. jeśli nie otrzyma Pani zaświadczenia od pracodawcy w terminie który ma Pani na złożenie dokumentu w UM - złożyłabym pisemne wyjaśnienie do UM wraz z kopią podania (tą poświadczoną) oraz kopią umowy o pracę gdzie jest stawka. UM moze jednak tego nie uznać, ale warto spróbować.
3. Złożyłabym już pozew do sądu pracy o wypłatę zaległego wynagrodzenia za miesiące od lipca do września (tu nalezy wystąpić o tę różnicę której Pani nie dostała) oraz za październik. Jak UM nie uzna Pani wjaśnień będzie Pani miała powód by domagać się od pracodawcy odszkodowania w wysokości utraconych świadczeń.
 
Mamy mały sukces ;)
Zaswiadczenie udało mi się zdobyć.
Odnosnie zanizonych składek (dzisiaj przesle kserokopię umowy) pani księgowa zrobi korektę a ja tego dopilnuję ;)

POZDRAWIAM cieplutko i dziekuje
 
Do góry