reklama
  1. Szukasz niebanalnych prezentów. Zobacz, o potrafią wyczarować babyboomowe mamusie. Sama tworzysz unikalne rzeczy? Napisz do mnie! czekam na maila od ciebie. aniaslu

Zamknij powiadomienie

Zapalenie pecherza, blagam o pomoc!!

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez pszczolka maja, 30 Kwiecień 2007.

1. sylwin89

sylwin89 Początkująca w BB

Wiele razy doświadczyłam zapalenia pęcherza i powiem że mi pomagała tylko żurawina, w tabletkach i picie naparu zurawiny oraz picie duzej ilosci wody mineralnej (min 2 litry dziennie) aby wszelkie bakterie wyplukać. Po prostu zapalenie trzeba "wysiusiać".

2. ninawieczorem

ninawieczorem Zaciekawiona BB

Też masz rację :) Dla mnie tabletki są podstawą, ale picie soku z żurawiny, czy naparów z rumianku traktuję jako skuteczne, a przede wszystkim smaczne wsparcie w leczeniu :)

3. reklama
  4. zielinskakasia

zielinskakasia Aktywna w BB

Suszona żurawina do przegryzienia jako przekąska też jest spoko :)

5. Ja sobie odpuścilam suszoną żurawinę jak mnie boli pęcherz, ona ma bardzo dużo cukru it o tylko pożywka dla bakterii, lepiej pić już sok albo jakieś herbatki, ale i tak jak już piecze, boli to wolę urofuraginum max wziąć i widzę że nie tylko mi ten lek pomaga.

6. ciężaróweczka

ciężaróweczka Zaangażowana w BB

7. O żurawinie nie słyszałam, ale do raczej domowy sposób leczenia. Kobiety ciężarne stanowią szczególną grupę pacjentek. Przyszła mama z objawami wskazującymi na stan zapalny pęcherza powinna jak najszybciej udać się do lekarza, który zleci wykonanie badania ogólnego moczu oraz posiewu moczu. Dopiero wówczas może zostać zastosowane adekwatne leczenie.

8. agatyna

agatyna Zaciekawiona BB

Zdarza mi się w sezonie jesienno-zimowym, nic fajnego. Kiedyś mi lekarz zalecił brać urofuraginum już przy pierwszych objawach, zanim się infekcja rozkręci. Do tego albo żurawina, albo po prostu duże dawki witaminy C, najlepiej takiej rozpuszczalnej, żeby przy okazji więcej pić. Taki zestaw stosuję już od kilku lat i u mnie się bardzo dobrze sprawdza.

9. To chyba jeden z bardziej znanych leków na pęcherz, nawet moja mama go zna i mówi że stosowała wiele lat temu, dobrze że bez recepty teraz zrobili. Ale też na pewno profilaktyka jest ważna, ciepły ubiór i ochrona tych okolic w zimie szczególnie

10. reklama
  11. Warto popytać w tej materii znajomych. Z całą pewnością będą w stanie pomóc.

Poleć forum