reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparci u dwulatki

sylwiakr

Początkująca w BB
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2007
Postów
20
Drogie mamy,moja corcia ma straszne zaparcia,nic niepomaga,robi kupke raz na tydzien.Wizyta u pani doktor tez nie pomogal,syropek o nazwie Lactulose pomagal poczatkowo,a teraz nic.Zawsze rano podaje malej przegotowana wode,jest troszke lepiej,udaje jej sie zrobic dwa razy na tydzien.Moze ktoras z was ma skuteczne sposoby na zaparcia.:-(
 
reklama
U mojej kolezanki jej 4 letnia corka tez miala problem z zaparciami.W tym co sie orientuje to wyeliminowali jej slodycze do minimum i teraz podaja jej aktivie,tylko ona jest troszke starsza.
Jak bede sie z nia widziala to zapytam dokladniej i dam jeszcze znak.
 
witam
mialam podobny problem z corcia ... tylko ze moja corcia celowo wstrzymywala kupke z obawy przed bolem - zdarzyly sie jej dosc spore i twarde kupy :-:)no:
faktycznie ograniczylam slodycze (choc i tak malo ich jadala) do picia w ciagu dnia zamiast soku daje malej wode mineralna a do tego zaczelam jej podawac wode koperkowa dwa razy dziennie. u nas to podzialalo kupki staly sie mniej zbite (sorki za obrazowosc) no i jednoczesnie sa czesciej, prawie codziennie... :tak::tak: mala odblokowala sie mam nadzieje, jest strasznie dumna gdy zrobi kupke ... problem pozostal jedynie taki ze nie chce na nocniczek tylko w majteczki :-( wczesniej robila na nocniczek...
z ta woda na czczo to dobry pomysl, ja slyszalam ze dobrze do takiej wody dolozyc lyzke miodu, ale czy to dziala nie mam pojecia. wiem ze dobre efekty na zaparcia przynosza tez suszone sliwki ...
 
Mamy ten sam problem czyli świadome wstrzymywanie kupy w obawie przed "bolącą pupa". Pomaga Lactulosa ale jest jeszcze syrop o nazwie Duphosal czy jakoś tak. Podobno skuteczniejszy. Dobrze jest też podawać suszone sliwki lub kompot z nich ale rzadko które dziecko chce to jeść bądź pić. Maślanka do picia też pomaga przy zaparciach.
 
Syrop nazywa sie Duphalac i to to samo co Laktuloza. Kompot z suszonych sliwek też jest dobry. Spróbujcie też Sliwek suszonych ze słoiczka np. Gerbera, są smaczne i dzieci, nawet te starsze je lubią. Chyba nie muszę pisać o odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia? ;-)
 
Lactuloza i Duphalac mają faktycznie bardzo podobny skład z tym ze Duphalac zawiera więcej substancji czynnej (10g/15ml) a Lactuloza 7,5g/15ml i pewnie dlatego Duphalac w niektórych przypadkach jest skuteczniejszy.
A śliwek suszonych, nawet tych Gerbera moje dziecko nie lubi. Na szczęście problem zaparć chyba jest juz za nami.
 
Witajcie dziewczyny!Moj babel mial ten sam problem straszne zaparcia(kupka prawie z kiszka)!!!A teraz jest dobrze zalatwia sie codziennie NORMALNIE!Dawlam mu na poczatku syrop ale po jednym opakowaniu stwierdzilam ze on nie moze zalatwiac sie tylko dzieki syropowi jest za maly,wiec zmienilam diete:ZEROCZEKOLADY ,SLODYCZE DO MIN,DO PICIA WODA LUB NAT SOKI,I WIECIE CO NA NIEGO NAPRAWDE DZIALA WINOGRONA I POMARANCZE JE CODZIENNIE BANANY TEZ ALE MNIEJ DZIALAJADUZO PLYNOW,sprubujcie tych owocow naprawde dzialaja pozdrowionka
 
to ja właściwie powtórzę poprzednie wypowiedzi - u nas pomogły woda w dużych ilościach, owoce /głównie winogrona i śliwki, także ze słoika/, mimo, że syn prawie nie jadł słodyczy całkowita ich eliminacja z diety i jogurty activia.

a dodatkowo naklejki:-D jako, że zaparcia omal nie stały sie nawykowe, dziecko bało się bólu i wstrzymywało kupkę, kupiłam mu naklejki i za każdym razem, gdy się przełamał, dostawał jedną. może to mało pedagogiczne, ale pomogło, bo zamiast koncentrować sie na ewentualnym bólu myslał, co też ciekawego dziś dostanie. koszt prawie żaden, a efekt był.
 
to ja właściwie powtórzę poprzednie wypowiedzi - u nas pomogły woda w dużych ilościach, owoce /głównie winogrona i śliwki, także ze słoika/, mimo, że syn prawie nie jadł słodyczy całkowita ich eliminacja z diety i jogurty activia.

a dodatkowo naklejki:-D jako, że zaparcia omal nie stały sie nawykowe, dziecko bało się bólu i wstrzymywało kupkę, kupiłam mu naklejki i za każdym razem, gdy się przełamał, dostawał jedną. może to mało pedagogiczne, ale pomogło, bo zamiast koncentrować sie na ewentualnym bólu myslał, co też ciekawego dziś dostanie. koszt prawie żaden, a efekt był.
super pomysł z nagrodami w postaci naklejek! U nas sprawdza sie rewelacyjnie.
Moja córcia tez ma problemy z zaparciami i jeśli chodzi o diete to stosujemy wszystko to o czym pisałyscie powyżej.
 
reklama
Witam
Też mam ten problem strach i wstręt przed kupką, robi raz w tygodniu syrop Duphalac nie pomaga w ogóle, śliwek zjeść nie chce, nawet tych ze słoiczka ostatnio zaserwowałam mu czopek glicerynowy po 3 dniach placzu i krzyku, ale przecież to nie jest wyjście.
Spróbuję usunąć z diety wszystkie slodycze, chociaż nie je ich dużo jak radzicie i podawać więcej wody zobaczymy jakie będą skutki.
Problemem jest najprawdopodobniej blokada psychiczna bo maly jest nadal na piersi a ja na zatwardzenie nie narzekam.
Zobaczymy co się będzie dzialo po wprowadzeniu w/w zasad.
Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za wasze szkraby.
 
Do góry