reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia, kolka? Pomocy..

Ja urodziłam córkę teraz w październiku i przez pierwsze 2 msc życia dawałam capri care ( mleko kozie w aptece Ok. 40 zł ) podawałam dlatego gdyż kozie ma tez laktozę ale łagodniejszą. Od grudnia podaje hipp bio ( nie combiotik) i żadnych problemów z tolerancja mleka krowiego .
 
reklama
Nikt nie zmienia mleka "co chwilę" i na pewno nie na "własną rękę", nie będę bawić się w lekarza bo nim nie jestem. Według naszej położnej to właśnie kolki, szkoda mi dziecka bo teraz praktycznie w ogóle nie śpi mimo, że jest ewidentnie zmęczona.
W kupkach nie zauważyłam nic niepokojącego. Z odbijaniem też mamy problem od początku, raz jej się odbije a trzy razy nie mimo, że nosimy w pionie nawet i koło godziny. Spróbuję zmienić butelkę na antykolkową, może u którejś z was się sprawdziła?
 
Ja urodziłam córkę teraz w październiku i przez 2 pierwsze msc życia podawałam jej mleczko capri care ( mleko kozie w aptece koszt ok.40zl ). Jest to mleko które tez zawiera laktozę ale łagodniejsza dla brzuszka. Poczytaj o tym. Teraz od grudnia podaje mleko hipp bio 1 ( nie combiotik) (najpierw pre) z laktoza krowia i bez problemu toleruje.
 
Nikt nie zmienia mleka "co chwilę" i na pewno nie na "własną rękę", nie będę bawić się w lekarza bo nim nie jestem. Według naszej położnej to właśnie kolki, szkoda mi dziecka bo teraz praktycznie w ogóle nie śpi mimo, że jest ewidentnie zmęczona.
W kupkach nie zauważyłam nic niepokojącego. Z odbijaniem też mamy problem od początku, raz jej się odbije a trzy razy nie mimo, że nosimy w pionie nawet i koło godziny. Spróbuję zmienić butelkę na antykolkową, może u którejś z was się sprawdziła?
Ale nikt nie napisał, że tak robisz. Więc niepotrzebnie się unosisz. Udzieliliśmy ci rady, abyś przypadkiem tego nie robiła. Jeżeli szukasz pomocy, to lepiej skontaktować się z lekarzem, a nie położną. Z własnego doświadczenia wiem, że u położnych różnie z aktualną wiedzą. Oczywiście zrobisz jak zechcesz. Twoje dziecko i twoje decyzje. Tylko nie rozumiem po co zadajesz pytanie na forum, skoro położna wie, że to kolki.
 
Herbatkę koperkowa tez dawałam i do tej pory jeżeli widzę ze pruka to robie jej wtedy mleko hipp na bazie herbatki. To rada od położnej , sprawdziła sie
 
Herbatkę koperkowa tez dawałam i do tej pory jeżeli widzę ze pruka to robie jej wtedy mleko hipp na bazie herbatki. To rada od położnej , sprawdziła sie
Obecnie koper włoski nie jest zalecany ani dla dzieci, ani dla dorosłych.

Właśnie dlatego lepiej z problemami zgłaszać się do lekarza.
 
Ja podaje herbatkę ( mieszankę dziecięca z apteki na zamówienie) z koperkiem , anyżem i kminkiem i przepajalam tez ale to różnie . Czasem do mojego mleka ściągniętego ( było go symbolicznie mało Ok. 20 ml ) dodawałam wody przegotowanej
 
reklama
Do góry