reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u 4-latki.

Dołączył(a)
17 Styczeń 2023
Postów
9
Witam kochani.
Potrzebuję pomocy, moja 4 letnia córka 3 tygodnie temu skończyła antybiotyk AuglavinPPH, dodam, że bardzo źle go znosiła i pediatra kazał podawać probiotyk przed i po antybiotyku. Jednak gdy go skończyła zaczęły się problemy z zaparciami. Dwa tygodnie temu po tygodniu nie korzystania z toalety, zaczęła nam gorączkować, dostała dziwnej wysypki, a wszystko minęło gdy daliśmy jej czopek i się wypróżniła. Jednak później znowu 4 dni bez kupy, więc znowu zaaplikowaliśmy czopek. Wczoraj po kolejnych 5 dniach nie załatwiania się zrobiliśmy jej wlewkę dla dzieci, po której widać było, że poczuła ulgę. W aptece Pani poleciła mi Laktuloze, tylko nie wiem czy jej nie zaszkodzę tą laktulozą po wlewce. Pomóżcie będę wdzięczna.
 
reklama
Lactuloza dziala dosc agresywnie. Mocno przeczyszcza. Bardziej bym polecila dobry probiotyk i stosowac go przez dluzszy czas, nie tylko w trakcie antybiotykoterapii. Inaczej nie pomoze. I sa te saszetki do rozpuszczania w wodzie z makrogolem, ktory zmiekcza stolec i to pomaga w wyproznieniu, ale nie jest takie gwaltowne. W ulotce opisuja, jak przyjmowac, aby uregulowac wyproznienia.
 
Też zawsze po antybiotyku mamy problem z zaparciami u córek, u nas pomaga probiotyk Saprobi Barrier, dieta bez cukru i zaparzone siemię lniane. Rano naczczo do póki się nie unormuje daje wodę z cytryną do wypicia.
 
Laktuloza nam nie pomogła, lekarz przepisał błonnik. Tylko czy mogę jej podać coś żeby się wypróżniła. W aptece Pani poleciła mi Pikopil, tylko jak przeczytałam ulotkę to zbladłam.
 
Hej, ja mam roczna córeczkę i laktuloza nam wcale nie pomagała. Stosowaliśmy dłuższy czas dicopeg junior free i kupy się unormowały. Wiem, ze Twoja coreczka starsza ale w ulotce jest napisane, ze można stosować u dużo starszych dzieci. U nas tylko to pomogło wiec polecam:)
 
Sama musisz zadecydować, bo ciężko tak doradzić na forum jak nie widzi się jak bardzo jest problem nasilony i nie widzi się dziecka. Ja, że swoimi dziećmi zawsze jak już było kiepsko dawałam czopek glicerynowy plus dieta jak dla mnie to podstawa, dużo produktów błonnikowych i rozluźniających stolec jak swiezo wycisniety sok z jabłek, zupa dyniowa na króliku (nie daje wtedy do niej marchewki), rosół, płatki owsiane, poczytaj w internecie sporo jest tego. I absolutnie bez slodyczy. Jak jeden raz mieliśmy już naprawdę problem dawałam naczczo łyżeczkę oleju lnianego. Do tego probiotyk Saprobi Barier, efekt nie był od razu ale z dnia na dzień coraz lepiej. U nas po takich długich zaparciach doszła też psychiczna blokada u dzieci, że bały się że znowu będzie bolało więc wstrzymywały wtedy zaczęliśmy stosować taka metodę, która poleciła mi taka starsza lekarka, że trzeba dziecko nagrodzić za zrobienie czegoś więc rysuje się na kartce tabelkę z dniami tygodnia jak dziecko zrobi kupę może w danym dniu nakleić naklejkę ( oczywiście naklejki muszą być jakieś super najlepiej z ulubionej bajki) jeśli tych naklejek będzie conajmniej 3 na tydzień będzie jakaś fajniejsza za to nagroda. Wiem, że wydaje się to śmieszne, ale u nas to zadziałało.
 
Zeby odbudowac mikroflore po antybiotyku trzeba przyjmowac probiotyk co najmniej pol roku. Najlepiej rok. Wiem co mowie bo mam za soba kilkuletnia walke z dysbioza jelitowa ktora powodowala zaparcia i wzdecia nie do wytrzymania. Probiotyk najlepiej Wieloszczepowy, dobrej jakosci - niestety takie sa drogie. Sanprobi barrier jest ok, ale co 3 miesiace rotowalabym probiotyk. Vivomixx jest moim zdaniem najlepszy- najlepiej przebadany, najwiecej szczepow i najwieksze stezenie,dicoflor dla dzieci tez jest dobry. Od 4 roku zycia dzieci moga brac parafine(jest tez zalecana dla ciezarnych). Jesli zwiekszasz blonnik to koniecznie duzo wody bo inaczej zapchasz jelita jeszcze bardziej.
 
reklama
W poniedziałek byliśmy z małą u gastroenterologa, przebadał ją przeprowadził wywiad i kazał jej podawać dicopeg junior free, tylko pojawił się znowu problem z piciem. Nie powiem, że nic nie pije w trakcie dnia, co 10 minut pociągnie łyka soku, kompotu, wody w zależności na co ma ochotę. Powiedzcie po jakim czasie może zacząć działać taki proszek, bo wypija rano 3 saszetki (wedle zaleceń lekarza), a kupy jak nie było tak nie ma. Ja już wychodzę z siebie, boję się że to coś poważniejszego.
 
reklama
Do góry