reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia w ciąży

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Dziewczyny jestem w 12 tyg ciazy i mecza mnie mega zaparcia :-\ Za kazdym razem gdy nie moge sie skorzystac z toalety(powod jak w tytule)to zaraz boli mnie macica,dzidzius zdrowiutki,mowilam lekarzowi kazal stosowac siemie lniane,ale nie moge no!Zaraz wszystko zwracam,a te zaparcia mnie dobijaja.Rano tego problemu nie mam,ale od poludnia do nastepnego dnia jest masakra.Gdy leze lub siedze czuje sie jakbym miala biegunke(cisniecie takie)a w toalecie nic nie idzie.Macie jakies dobre sprawdzone sposoby domowe,by sobie ulzyc?
 
reklama
Prawdziwa parzona kawa z rana jak nie masz problemow z cisnieniem. Lub surowe jabłko wieczorem. Bynajmniej na.mnie.dziala
 
Namocz 4-5 suszonych śliwek w gorącej wodzie. Rano wodę wypij a śliwki zjedz. Nie znam nikogo kto stosował a nie zadziałało. Zdrowo naturalnie.
I tak jak mówi papcia - mała czarna rano pobudza jelita
 
Nie musisz parzyć siemienia. 3razy dziennie lyzeczke samych ziaren popij woda te ziarena bardzo pomagają.
A z aptecznych rzeczy lactuloze można brać w ciąży.
Czopki glicerynowe tez są bezpieczne.
 
Ja bym zrezygnowała z chleba białego, zwiększyła spożycie owoców i warzyw to przede wszystkim i odstawiła czekoladę. Poza tym śliwki suszone to dobry pomysł :)
 
Dziewczyny jestem w 12 tyg ciazy i mecza mnie mega zaparcia :-\ Za kazdym razem gdy nie moge sie skorzystac z toalety(powod jak w tytule)to zaraz boli mnie macica,dzidzius zdrowiutki,mowilam lekarzowi kazal stosowac siemie lniane,ale nie moge no!Zaraz wszystko zwracam,a te zaparcia mnie dobijaja.Rano tego problemu nie mam,ale od poludnia do nastepnego dnia jest masakra.Gdy leze lub siedze czuje sie jakbym miala biegunke(cisniecie takie)a w toalecie nic nie idzie.Macie jakies dobre sprawdzone sposoby domowe,by sobie ulzyc?
Płatki owsiane na śniadanie działają cuda. Ciepła ( nie wrzątek) woda z cytryna siemię lniane dodaj do sałatek czy do jogurtu napojów czegokolwiek tez zadziała :)

Napisane na HTC One M8s w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tez mam ten problem,nie chodze regularnie i złe sie z tym czuje.Natomiast tak jak piszą dzwieczyny wyrzej to śliwki oraz kawa korzystnie wpływa na mnie....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
ja na początku ciąży też miałąm straszne problemy ( plus odstawienie papierosów dodatkowo podwajało dolegliwości), zmieniłam dietę całkowicie. Rano codziennie siemię ale dodawałam np do płatków, jogurtu ( też nie byłam w stanie wypić), regularne posiłki, ciemne pieczywo, owoce, jabłka szczególnie, dużo warzyw, soki wyciskane naturalnie i ograniczenie słodyczy. Mi pomogło, nie chce zapeszać bo jeszcze 3 miesiace przede mną, ale jest dobrze:)
 
Do góry