reklama

zapchany nosek-czy to alergia?

Rozwiązania
0
Witam.
Moj 7-miesieczny synek juz od miesiaca walczy z katarem.Wlasciwie,to sama nie wiem czy ma katar.Bylam juz kilka razy u pediatry.Najpierw byl przeziebiony,wiec dostal odpowiednie leki,ale i tak nadal ledwo oddycha.
Wyglada to tak jakby mu cos gleboko zalegalo i nie chcialo wyleciec.W ogole mu nic z noska nie leci,tylko jak raz na dzien wyciagam mu gruszka to troszke wyjdzie.Z trudnoscia wypija mleko z butelki-musi robic sobie przerwy na oddychanie buzka.W ogole caly czas jakby sapie.Nie wiem co mu moze pomoc,sol fizjologiczna tez nic nie daje.
Prosze o rade

reklama

ewa2500

mama pauli i seby
Miasto
wroclaw
Rozwiązania
0
mialam podobny problem z corka radzilabym ci przejsc sie z malym do alergologa i przedstawic objawy moze cos zaleci moja corka bierze tabletki i specjalne kropla antyalergiczne pozdrawiam :)

Rozwiązania
0
Witam :)
Moje malenstwo ma 7 m-cy i wieczny katar..
Leci jej z noska ciurkiem :(
Niestety ani antybiotyki ani jakiekolwiek syropki przy podejrzaniu katarku, grypy czy anginy ( zazn. ze niesluszne) nie podzialaly.. jedynie Zyrtec w kropelkach dają Nikolci ulge.. 6 kropli dziennie... Pediatra udzielil mi takze takiej odpowiedzi iz przy wychodzacych zabkach katar u niektorych dzieciakow jest rzecza normalna.. zabki sa usadowione blisko zatok przynosowych i stad katarek.. pozostaje nam tylko walczyc z noskami i miec nadzieje ze jakos to przezyjemy bez ingerencji szpitali itd..
\Pozdrawiam

Nikos

Mama Kuby i Leny
Miasto
małopolskie
Rozwiązania
0
Witam..
Miałam podobny problem z małym ale wtedy już wiedzieliśmy, że jest alergikiem.
Poprostu katar był oznaką uczulenia się na soję (zaczął pić mleko Isomil).
Katar zaczął się z przeziębieniem ale nie przechodził prze ponad miesiąc.
Zmieniliśmy wtedy lekarza i okazało się, że to właśnie reakcja na mleko sojowe.
Synek dostał dobre mleczko i katarek minął jak ręką odjął.

Jednak z Twoim dzieckiem wcale nie musi tak być.
Radzę udać się do dobrego prywatnego lekarza i wtedy zobaczysz.
Może okaże się, że to tylko jakaś uporczywa infekcja( czego Ci jednak życze).

Daj znać jak się sprawy potoczą.
Pozdrowienia dla synka.

mordziulka

MAMUSIA HUBUSIA
Rozwiązania
0
witam! ja mam podobny problem! nawet oststnio robilam badamnie na mukowiscydoze bo hubertowi juz zaczyna sciekac na oskrzela i raz za razem zastrzyki! przez jakis czas jezdzilismy do laryngologa na odciaganie tego katarku ale okazalo sie ze nie mozna za czesto bo dziecko sie nauczy i potem ma problem z wydalaniem flegmy z organizmu! i tak sie zaczely nasz problemy z oskrzelami!
moj hubert tez pije isomil ale on jednak nie jest na to uczulony bo katar ma od urodzenia a isomil pije od 5 miesiaca. na testy jest za wczesnie tylko specjalistczne kliniki robia testy na krew takim maluchom ale ja juz sobie poradzic nie moge! raz zalega bardzo gleboko a raz strasznie leci z noska!

Nikos

Mama Kuby i Leny
Miasto
małopolskie
Rozwiązania
0
Mordziulko a może te również alergia np.na mleko??
Może tak się objawia?
Nie zawsze to są krosty.
Napisz jak tam testy wyjdą na mukowiscydozę.
Pozdrawiamy

mordziulka

MAMUSIA HUBUSIA
Rozwiązania
0
badanie na mukowiscydoze wyszlo dobrze na szczescie nie ma tego pskudztwa! alergie pokarmowa ma malutka! a jesli chodzi o mleczko to je je od 5 miesiaca a katar ma na serio od urodzenia! raz jest gesty a raz plynacy! dostaje na stale zyrtec ale od niedawna i zobaczymy jaka bedzie poprawa. 8 ropli dziennie!

mordziulka

MAMUSIA HUBUSIA
Rozwiązania
0
a tak wogule nikos to mam nadzieje ze to nie na mleko! ale mnie tym postem nastraszylas! hubert nie zje innego mleka! to jest slodkie i dobre! ja juz probowalam go przestawic na slodkie ale inne mleko nie dalo rady! wiec lepiej zeby to nie bylo to! bo co ona bedzie jadl?????

Nikos

Mama Kuby i Leny
Miasto
małopolskie
Rozwiązania
0
mordziulko,
nie chciałam Cię nastraszyć!!
Tak było w naszym przypadku z tym mlekiem.
Kiedy przeszłam z piersi na butlę lekarka przepisała właśnie Isomil.
Po paru butlach pojawił się katar,taki przeźroczysty i dość rzadki.
Wtedy myślałam, że to infekcja ale kiedy nie przechodził przez ponad miesiąc zmieniłam lekarza i ...
Zmiana mleka na Bebilon Pepti (kuba je uwielbia), całkowity zanik kataru - zdrowe dziecko.
Do tego moja nowa pani doktor niepochlebnie wypowiadała się o Isomilu.

Ja nic nie chcę sugerować (bo najgorzej jak matki dopowiadają sobie scenariusze) ale może konsultacja u innego lekarza rozwieje Twoje wątpliwości.

Czytałam również w Maluszku, że mleko sojowe nie jest tak do końca dobre dla alergików (białko sojowe to również alergen).

Opisałam tylko swoją sytuację, nic nie sugeruje.
Miałam znajomych, których dziecko (alergik) pił Pro Sobee z powodzeniem i się nie uczulił.
Tak więc jak widzisz ....

Pozdrawiam

reklama

madziunia

mama Danielka i Kubusia
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
mój Kubuś ma 6,5 miesiąca i mamy podobny problem z "wiecznie" zalegającą wydzieliną , ja to słyszę miedzy nosem a gardłem, lekarze już mnie strasznie wkurzają , bo każdy jeden - a byłam u czterech !!!- bagatelizuje sprawę i mówi, ze to jest tzw. wiotkość krtani, co jest z kolei pierwszym sygnałem, ze dziecko jest alergikiem ( to że jest alergikiem to wiem, bo też jest na mleku ProSobee , no i podobnie jak mordziulka mam nadzieję, że nie okaże się uczulony na mleko ), no i lekarze twierdzą,że jest jeszcze za mały na to żeby robić testy, a ja jednak chciałabym mu zrobić !!!

mam w zwiazku z tym pytanie ile Wasze dzieciaczki miały miesięcy gdy robiłyście testy z krwi ???

czy może któraś z was jest z Wrocławia i moglaby mi powiedzieć, gdzie we Wrocławiu można takie testy zrobić ??

Pozdrawiam

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Odważnie, lecz bezpiecznie – instakonkurs z Bella Baby Happy

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/07/2019

Test

Przetestuj Mleczko ochronne SPF 50 o zapachu wanilii Lirene KIDS

Zgłoszenia przyjmujemy do 12/06/2019

Nowe pytania

Do góry