reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapis ktg czy jest prawidłowy?

Kończę 28 tydzień ciąży (27t6d) leżę na patologii pod obserwacją. Niepokoją mnie zapisy ktg, ale położne mówią że jest ok, jednak ciężko mi się uspokoić. Wyglądają one tak, że zazwyczaj tętno jest około 135-145 po ruchach wzrasta do 165 ale czasami jak spada np. do 110-115 i zaraz później wzrasta. To, co mnie najbardziej niepokoi to fakt, że gdy tętno znika pewnie w wyniku ruchów to przez chwilę pokazuje 100,104 i nagle 145.
Nie stresuj się, maluch ucieka spod elektrod. Ma jeszcze dużo miejsca więc i to tetno tak dziwnie wygląda. Miałam to samo i położna mówiła, że jest ok.
 
reklama
I nic lekarz na te 110 nie mowil? U mnie max to chyba 179
Mówili, że taka jego uroda jeśli chodzi o te 110, a ja nie drążyłam. Podobno liczy się że nie trwało to z 10 minut i przy ruchach wzrasta, tak mi położna wtedy mówiła. Bardziej mnie martwiły skoki do180-200, ale dali mi kroplówkę nawadniającą i trochę maluch wyluzował
 
U mnie na ktg tez gdy dziecko się ruszało to było i 180-200. Moja położna mówiła ze jest ok i z dzieci nie lubią ktg , może coś jest w tym nawadnianiu bo ja już miałam mało wód ale to było już tydzień po terminie
 
U mnie na ktg tez gdy dziecko się ruszało to było i 180-200. Moja położna mówiła ze jest ok i z dzieci nie lubią ktg , może coś jest w tym nawadnianiu bo ja już miałam mało wód ale to było już tydzień po terminie
Ja akurat byłam od kilku dni w szpitalu i dużo chodziłam po schodach żeby ruszyło (byłam przed terminem ale z przyczyn medycznych miałam rodzić wcześniej), a o piciu zapominałam więc to mogło być przyczyną u mnie:)
 
Ja urodziłam 18 czerwca wtedy co te największe upały były wiec tez za mało piłam ;/ a no i oczywiście cesarka bo brak postępu akcji porodowej... mój syn jak się urodził to skóra mu wszędzie schodziła ;/
 
reklama
Tez dziś miałam ktg w 28+3 i również tętno małego skakało od 110-160 położna mówiła ze zapis jak najbardziej Ok. Dodatkowo na wizycie pytałam lekarza bo mam detektor w domu i tez skoki miał od 110-175 nawet i lekarz tez mówił ze to normalne. Jakby były jakieś skurcze lub tetno bardzo długo by miało jedną taką wysoką wartość wtedy trzeba by było sprawdzić ale mam się nie martwić
 
Do góry