reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapis ktg czy jest prawidłowy?

Inofs

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Sierpień 2019
Postów
2 489
Kończę 28 tydzień ciąży (27t6d) leżę na patologii pod obserwacją. Niepokoją mnie zapisy ktg, ale położne mówią że jest ok, jednak ciężko mi się uspokoić. Wyglądają one tak, że zazwyczaj tętno jest około 135-145 po ruchach wzrasta do 165 ale czasami jak spada np. do 110-115 i zaraz później wzrasta. To, co mnie najbardziej niepokoi to fakt, że gdy tętno znika pewnie w wyniku ruchów to przez chwilę pokazuje 100,104 i nagle 145.
 
reklama
Jeśli dziecko się porusza, to możliwe jest ze "ucieka" spod elektrod. Jeśli położne mówią, że jest dobrze, to się tego trzymaj. One juz niejedno KTG widziały. Nie stresuj się.
A z jakiego powodu jesteś na obserwacji?
 
Jeśli dziecko się porusza, to możliwe jest ze "ucieka" spod elektrod. Jeśli położne mówią, że jest dobrze, to się tego trzymaj. One juz niejedno KTG widziały. Nie stresuj się.
A z jakiego powodu jesteś na obserwacji?

Zastoju w nerce. Ok, ono ucieka ale dlaczego wtedy takie wartości 100-110 i to raczej nie moje tętno bo za wysokie i nagle skacze do 130..
 
Zastoju w nerce. Ok, ono ucieka ale dlaczego wtedy takie wartości 100-110 i to raczej nie moje tętno bo za wysokie i nagle skacze do 130..
U mnie było identycznie, czasem skoczyło do wartości 180-190, a jak przez dłuższą chwilę miałam w okolicach 200 to dostałam kroplówkę. 110-120 było u mojego malca bardzo częste a za chwilę dochodziło do 140. Jak uciekał spod elektrod to i 75 się pojawiało na ekranie.
 
U mnie było identycznie, czasem skoczyło do wartości 180-190, a jak przez dłuższą chwilę miałam w okolicach 200 to dostałam kroplówkę. 110-120 było u mojego malca bardzo częste a za chwilę dochodziło do 140. Jak uciekał spod elektrod to i 75 się pojawiało na ekranie.

I nic lekarz na te 110 nie mowil? U mnie max to chyba 179
 
U mnie tez tak było, czasem aż miałam wrażenie że nie ma w ogóle, ale wszystko jest ok urodziłam zdrowa córkę, nie stresuj się bo to jest gorsze ,jeśli lekarz nie reaguje to wie co robi
 
U mnie też było tak samo. Zazwyczaj puls od 140-160, jak dziecko się ruszała to skakało do 180 nawet. Spadki czasem były do 110 . Jak się dziecko przesunęło to całkiem puls znikał. Czasem pokazywało mój puls 90-100. Żaden lekarz ani połóża nie mówiły, że to źle. Córka urodziła się zdrowa.
 
To może być Twoje tętno. Jak mój mały był mniejszy to też tak przełączało i to było właśnie moje tętno. Teraz też leżałam pod ktg, mały tętno 180-200 i nikt nie chce nic zrobić. Kazali mi czekać do kolejnego KTG......
 
U mnie też było tak samo. Zazwyczaj puls od 140-160, jak dziecko się ruszała to skakało do 180 nawet. Spadki czasem były do 110 . Jak się dziecko przesunęło to całkiem puls znikał. Czasem pokazywało mój puls 90-100. Żaden lekarz ani połóża nie mówiły, że to źle. Córka urodziła się zdrowa.

Dziękuję, bo przyznam, że nie mogę się uspokoić, że ma takie spadki tętna. Ale to trwa 2-3 sekundy i wskakuje ma dobry poziom
 
reklama
Dziecko się rusza (ucieka) , wtedy wartości na ktg nie są prawidłowe. To, że na monitorze pojawia się na 3 sekundy wartość np. 90, nie oznacza, że tętno dziecka spadło. To po prostu niedoskonałość sprzętu.
 
Do góry