reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zapłodnienie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Dominika19909

Zaciekawiona BB
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć kiedy dochodzi do zapłodnienia? Nie chce tutaj pisać to co pisałam w poprzednim watku moim, który został zamknięty. Chce tylko uzyskać odpowiedzi bo w internecie nie rozumiem co tam piszą, a tu pewnie po ludzku napiszecie :)
Np jak stosunek miał 13 grudnia to do zapłodnienia dochodzi w 15 grudnia? Czy 20 grudnia?
Jak np 13 grudnia miało die stosunek a 19 grudnia dostało się miesiączki to zapłodnienie będzie miało miejsce w kolejnym miesiącu czyli styczniu?

reklama
C

Czybedemama

Gość
Do Zapłodnienia dochodzi w trakcie Twoich dni płodnych, więc musisz znać długość swojego cyklu miesięcznego (liczy sie go od początku okresu do dnia następnego okresu)
Aby doszło do zapłodnienia musisz współżyć w dni plodne wiec jeśli Twoj cykl ma np 28 dni to twoje dni plodne sa 12-15 dnia cyklu. Współżycie tzn spuszczenie w kobiecie
Plemniki sa skłonne przeżyć około 4 dni.
Zapłodnienie tzn jeśli Twoje dojrzałe jajeczko pęknie 14 dnia cyklu wedruje przez jajowod 12-24 h przez ten okres czasu plemniki muszą dotrzeć do jajeczka i jeden wojownik musi 'wedrzec' sie do środka jajeczka wtedy dochodzi do zapladniania :)

Dominika19909

Zaciekawiona BB
Do Zapłodnienia dochodzi w trakcie Twoich dni płodnych, więc musisz znać długość swojego cyklu miesięcznego (liczy sie go od początku okresu do dnia następnego okresu)
Aby doszło do zapłodnienia musisz współżyć w dni plodne wiec jeśli Twoj cykl ma np 28 dni to twoje dni plodne sa 12-15 dnia cyklu. Współżycie tzn spuszczenie w kobiecie
Plemniki sa skłonne przeżyć około 4 dni.
Zapłodnienie tzn jeśli Twoje dojrzałe jajeczko pęknie 14 dnia cyklu wedruje przez jajowod 12-24 h przez ten okres czasu plemniki muszą dotrzeć do jajeczka i jeden wojownik musi 'wedrzec' sie do środka jajeczka wtedy dochodzi do zapladniania :)
To jak ja mam 30 dniowe cykle a zbliżenie miałam 13 grudnia i wcześniej to kiedy mogło nastąpić zapłodnienie? Plamienie miałam 19 grudnia i 18 stycznia

rossig

Moderator
Jak stosunek miał miejsce 13 grudnia, to do zapłodnienia dojdzie 11 lutego o godzinie 13:48.
Skończcie już te głupie teksty. Na każdym wątku to samo... Nawet dziewczyny o nic nie mogą zapytać bo zaraz są wyśmiewane. To się robi już żenujące.
Jak tak Was boli ten brak edukacji w szkołach to zgłoście się na ochotnika, żeby nauczać młodzież

Ewentualnie napiszcie poradnik tutaj. Adminka na pewno z chęcią przyklei na górze działu

rossig

Moderator
To jak ja mam 30 dniowe cykle a zbliżenie miałam 13 grudnia i wcześniej to kiedy mogło nastąpić zapłodnienie? Plamienie miałam 19 grudnia i 18 stycznia
Zapłodnienie mogło nastąpić w wielu dniach. Nikt tego nie jest w stanie stwierdzić plemniki żyją +/- 5 dni. A owulacja może się przesunąć o wiele dni. Równie dobrze mogłaś zajść w ciążę nawet podczas okresu (to też jest możliwe). Musisz się zabezpieczać cały czas

Ewelina.Be

Fanka BB :)
Jak masz zamiar się zasmiewac to proszę cię omin post, bo nie każdy ma poczucie humoru takie jak ty a niektórzy też są chorzy na nerwicę i mogą to wziąć za bardzo do siebie ;)
Ale jak Tobie coś wytłumaczyć skoro Ty sama nie chcesz wierzyć w to co mu Ci tu piszemy? Pisałaś posta wcześniej że miałaś okres, beta wyszła ujemna a testy negatywne, a Ty i tak nie dałaś sobie przetłumaczyć, że w ciąży nie jesteś.
A poza tym jak wpiszesz sobie w google "jak dochodzi do zapłodnienia", to masz wytłumaczone jak krowie na rowie, że tylko podczas dni płodnych może dojść do zapłodnienia, więc czego nie rozumiesz?

C

Czybedemama

Gość
Oki więc jeśli Twoje cykle Trwają 30 dni wiec możemy zakładać ze Twoje dni płodne sa od 13 do 16 dni cyklu.
Jeśli w grudniu współżyłas i Twój okres (plemienie) sie nie spóźniło tylko wystąpiło w dniu okresu nie jesteś w ciąży

reklama

Fado123

Fanka BB :)
Zapłodnienie mogło nastąpić w wielu dniach. Nikt tego nie jest w stanie stwierdzić plemniki żyją +/- 5 dni. A owulacja może się przesunąć o wiele dni. Równie dobrze mogłaś zajść w ciążę nawet podczas okresu (to też jest możliwe). Musisz się zabezpieczać cały czas
A czy Ty nie widzisz, ze kolejny raz autorka zaklada ren sam wątek.? Ze juz we wcześniejszym zostalo wyjaśnione ze nie jest w ciąży?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry