reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapowiedz hipotrofii?

Nalia91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2017
Postów
10 427
Hej dziewczyny, moja pierwsza córka urodziła się z hipotrofią. Teraz jestem w 2 ciąży, niestety wyszło niskie białko Pappa (0.25). Na razie małą waży ok. W 19+4 ma 350g, co odpowiada 85 centylowi. Martwi mnie tylko, że głowa jest w obu wymiarach na 85 centylu, noga na 92, a brzuch na 59. :/
Mimo to wg tygodni wygląda to tak:
Badanie w 19+4
BPD 47.8mm 20+3 85c
HC 176.3mm 20+1 85c
AC 146.6mm 19+5 59c
FL 34.3mm 20+6 92c

Czy to może być zaczątek hipotrofii mimo prawidłowej wagi? Ostatnie wymiary miesiąc temu były na podobnych centylach.
Biorę Acard 150
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ciężko stwierdzić na tym etapie... Ale tak niskie białko faktycznie może sugerować hipotrofie. Zwłaszcza jeśli już pierwsze dziecko urodziło się z hipotrofia, jeśli poza tym było zdrowe to możliwe, że po prostu rodzisz takie małe dzieci.
 
Jaka wagę miało pierwsze dziecko ?
2800g, 55cm w 41tc
Wg siatek to poniżej 5 centyla, neonatolodzy też zdiagnozowali hipotrofię, niektórzy lekarze mówili, że hipotrofia jest poniżej 2500g. Niemniej jest uważana za hipotrofika. Ja sie z tym nie klocilam, miała przez to po prostu kilka dodatkowych badań, teraz waga ok 25centyla a wzrost 50 centyl.
 
2800g, 55cm w 41tc
Wg siatek to poniżej 5 centyla, neonatolodzy też zdiagnozowali hipotrofię, niektórzy lekarze mówili, że hipotrofia jest poniżej 2500g. Niemniej jest uważana za hipotrofika. Ja sie z tym nie klocilam, miała przez to po prostu kilka dodatkowych badań, teraz waga ok 25centyla a wzrost 50 centyl.
Ojej Wcale nie taka mała , ja urodziłam syna 2930 i tez 55 cm , teraz ma 5 miesięcy i 8 kg 🤪 ale za to pierwszy syn tylko 2 kg i trochę komplikacji zdrowotnych .
 
2800g, 55cm w 41tc
Wg siatek to poniżej 5 centyla, neonatolodzy też zdiagnozowali hipotrofię, niektórzy lekarze mówili, że hipotrofia jest poniżej 2500g. Niemniej jest uważana za hipotrofika. Ja sie z tym nie klocilam, miała przez to po prostu kilka dodatkowych badań, teraz waga ok 25centyla a wzrost 50 centyl.
2800g to nie powinno być sklasyfikowane jako hipotrofia. Takim mianem określa się dziecko poniżej 2500g urodzone o czasie 🙈 także nie bardzo bym się na tym opierała. Niemniej niskie białko może wskazywać taką tendencję, więc warto to monitorować.
 
2800g to nie powinno być sklasyfikowane jako hipotrofia. Takim mianem określa się dziecko poniżej 2500g urodzone o czasie 🙈 także nie bardzo bym się na tym opierała. Niemniej niskie białko może wskazywać taką tendencję, więc warto to monitorować.
Mi tłumaczono, że to 2500 odnosi się do dzieci urodzonych w okolicy 37+1. Że dla 41tc waga 2800g jest za niska. 🤷‍♀️
 
Ale z wymiarów wynika , ze dziecko jest trochę do przodu nawet tak jakby z dniami , ja w 28 tc miałam wymiary już mniejsze , właśnie brzuch malusi był ! A na usg jakoś w 35 tc to wymiar brzucha na 32tc , a synuś zdrowy jak ryba , teraz brzuch ma największy 🤪🤣
 
Mi tłumaczono, że to 2500 odnosi się do dzieci urodzonych w okolicy 37+1. Że dla 41tc waga 2800g jest za niska. 🤷‍♀️
2500 odnosi się do dzieci urodzonych w terminie, czyli w 39/40 tygodniu ciąży. Wiadomo, w 41 powinno być dziecko nieco większe niż 2,5kg, ale na pewno nie aż o 300g 🤔 także dziwnie to określili. Urodziłam hipotrofika, więc mniej więcej kojarze jak to wygląda.
 
reklama
Nalia to „duży” hipotrofiik, nie każde dziecko rodzi się powyżej 3kg ale Twoje pierwsze dziecko i tak miało dobrą wagę :) lekarz będzie sprawdzał dokładnie jak rośnie kolejne dziecko, bierzesz acard wiec powinno być dobrze. Ja mam dwóch hipotrofikow, wiec jest szansa ze pomimo acardu dziecko będzie mniejsze. Trzymam kciuki, żeby było dobrze i nie stresuj się :)
 
Do góry